Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateuszm023    0

Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

Trzeba udać się do starostwa po mapki do wydania warunków zabudowy, do energetyki, do odbiorcy śmieci i ścieków po zapewnienia, potem skladasz wniosek do gminny z wyrysowanymi dzialkami o wydanie warunków zabudowy coś mnie słuchy doszły że max na raz dzielisz tylko 0,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez nowa11
      Posiadam 3ha ziemi rolnej (piękny widok na jezioro) myślę o wynajęciu jej na cele turystyczne.Jak to wygląda od strony prawnej (czy muszę przekształcić , jaka z umową wieloletnią itd.)🤔
    • Przez ruda85
      Mam pytanie z siostrą na pół mamy po tacie odziedziczoną ziemie po sadzie niecałe 2h chciałybyśmy się starać o dotacje jakie musimy spełniać warunki pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji i szkoda nam zmarnować tej ziemi.Przez wiele lat był tam sad najpierw jabłonie potem czereśnie tata za życia o żadne dotacje się nie starał co powinniśmy zrobić i do jakich placówek się udać żeby cokolwiek zadziałać byłabym wdzięczna za odpowieć konkretną w miarę ponieważ w tym temacie jesteśmy zielone
    • Przez rafalpl
      Witam
      Czy ktoś z Was może polecić jak najlepiej znaleźć kogoś kto oferuje na sprzedaż czarnoziem który nadaje się do uprawy warzyw. Szukałem na tzw olx gdzie jest sporo ogłoszeń lecz niestety niewiele z nich jest z Polski zachodniej która mnie interesuje (województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie czy lubuskie). Czy ktoś z Was zna podobne strony gdzie mógłbym znaleźć tego typu ogłoszenia ?.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj