quercus

Czarnobyl

Polecane posty

Gość   
Gość
Sam mi tata opowiadał ze w tamtych czasach to nawet nie było tyle chorób u człowieka zwierząt i roślin.. A Po wybuchu sie wszystko zmieniło..

Ludzie w tamtych czasach przed wybuchem to nie wiedzieli co to stonka jest...(np)

Stonke zrzucili amerykańscy piloci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Aj tam. Chproby są wynikiem zmian klimatycznych oraz tego, że ludzie często podróżują.

A może ktoś specjalnie nad tym pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Witam! Z katastrofą w czarnobylu to jest wiele teorii i gdybań. Ukraina i Białorus dostaje spore dofinansowanie na dalsze przeciwdzialanie jej skutkom, dlatego opłaca im się ciągle nagłasniać tą historie.

http://druid.if.uj.edu.pl/~nf/fizycy.htm

Tutaj zamieszczam link, do dokumentacji zdjeciowej z wyjazdu naukowego CF UJ. Była na ten temat poświęcona konferencja, oraz wyjazd naukowo badawczy. Teraz skazony obszar Prypeci świetnie sie afiszuje jako ciekawostka turystyczna i co wiecej - el w Cz pracowała do 2003 roku. Na tych zdjeciach zresztą widać autobus dowożący ludzi do pracy z zonie. Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

tragedia i tyle mi sie najbardziej prawdopodobne wydaje to ze reaktor pracowal na najmniejszej energii w ten sposob nie zachowano wskazanych srodk\ow ostroznosci

 

jedna sprawa mnie zadziwia na jednym z filmikow kiedys widzialem tzn slyszalem ze wyla syrena i on wyje do dzis wiec skad ona bierze energie? i podstawowe pytanie dla czego wyje? (az mnie ciarki przechodza brrr)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukajcie na youtube filmików o prypeci... są fajne dokumentalne filmy... straszne panie i panowie... ;)


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Straszne, a co najgorsze teraz to ten sarkofag co jest wybudowany nad reaktorem zaczyna sie sypać, a to własnie on zapewnia pochłanianie promieniowania które jeszcze tam jest w bardzo duzym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroPlant    0

Polecam ten film (10 części)

 

 

 

oraz

 

 

 

 

Prawdą o czarnobylu był jakiś durny eksperyment, a nie nieszczęśliwy przypadek. Checie, to oglądnijcie filmy. Uważam, że Ukraincy i cały Wschód nie powinien mieć dostępu do atomistyki. Nasze pokolenia i następne bedą odczuwać nie bagatelne skutki...

 

 

A tutaj Polacy dalej uważają że nic sie nie stało:

 

 

http://www.polityka.pl/zabojczy-mit-czarno...01,35,176625,1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

To jest to, fajnie sobie tak pooglądać filmy, obejrzeć Prypeć i Czarnobyl - opuszczone miasta. Super klimacik.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroPlant    0
To jest to, fajnie sobie tak pooglądać filmy, obejrzeć Prypeć i Czarnobyl - opuszczone miasta. Super klimacik.

 

 

 

Nie nazwałbym tego super klimacikiem.... Tam na papierze zginęło tylko 150 osób... a około 100 tyś zmarło na skuter choroby propomienniej w wieku poniżej 40tu lat. No ale przecież Czarnobyl nie był szkodliwy, szkoda że tylko zdaniem ZSRR i całej tej zdurniałej po uszy komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

E tam nie wiesz o co chodzi to nie komentuj, nie chce mi sie po prostu tłumaczyć...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja sam z chęcią bym tam pojechał. To jest bardzo ciekawe miejsce wg. mnie ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To jest zwykła ludzka ciekawość. Swoją drogą jakbyś sie przeszedł i popytał ludzi czy chcieli by to zobaczyć z bliska dużo byś chętnych znalazł.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja też bym tam się z chencia wybrał kiedys to jest takie zagatkowe miejsce gdzie zostały tylko mieszkania ludzkie z wiekszoscia wyposarzenia a ludzi nie ma i miasto jest takie dzikie rzadzi sie swoimi prawami.

 

Jak ktos chce niech poszuka sobie informacji o tzw "Oko Moskwy" blisko Czarnobyla. Tez ciekawy temat i niewyjasniony.

Konstrukcja niby metalowa a przez tyle lat nie rdzewieje dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

http://www.insomnia.pl/5/images2007/20070406233326.JPG

 

nie rdzewieje...

 

Też bym chciał się tam przejechać ale po tej katastrofie do tej pory rodzą się mutanty, ludzie umierają i jeszcze długo będą umierać od tego. i tak się zastanawiam...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Czarnobyl i promieniowanie jest było i będzie a ze go nie ma to tylko sciema żeby ludziom oczy zamydlić ze jest ok to było normalne tętniące życiem miasto .


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Sam mi tata opowiadał ze w tamtych czasach to nawet nie było tyle chorób u człowieka zwierząt i roślin.. A Po wybuchu sie wszystko zmieniło..

Ludzie w tamtych czasach przed wybuchem to nie wiedzieli co to stonka jest...(np)

A szanowny Tato nie zauważył że w tamtych czasach miał do dyspozycji 2 gazety, 2 programy tele i 3 programy audio, wszystkie bardzo obiektywne i dobrze zorientowane. W tej chwili nie ruszając zadka z domku można dowiedzieć się wszystkiego od polityki po prognozę pogody w dowolnym miejscu świata. Dużo więcej informacji dociera do nas.

A jeśli chodzi o Czarnobyl, gdyby ruscy nie bawili się w eksperymenty typu ile reaktor wytrzyma, to do dzisiaj pies z kulawą nogą nie wiedział by nic o tej elektrowni oraz o instalacjach wokół niej .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj