News

amfipterus
Members-
Ilość treści
125 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
amfipterus zaczął obserwować Claas Dominator 112 CS, Skrzynie z Agrotronów 100 i 110 i Ursus 1614 Turbo
-
Dzień dobry, zastanawiam się nad taką prasą. Czy ona posiada śrubki, łożyska w metrycznych ( mm) wymiarach? Nie wiadomo co tam amerykańce wymyślili Ile ona potrzebuje wyjść hydraulicznych? Czy są jakieś inne modele, np Claas'a, new Hollanda pasowe, które również robiłby kiszonkę i można by zwijać bele o średnicy 1.8m? Chciałbym kupić jakiś lepiej utrzymany model ( 35 tyś wystarczy?) czy za taką kwotę można już coś z rotorem znaleźć?
-
Skrzynie z Agrotronów 100 i 110
amfipterus skomentował mariusz(ZDUN) obrazek galerii w Traktory Deutz-Fahr
-
-
Dzięki za odpowiedź, wielki szacun za posiadanie oscyloskopu w domu i szczegółową rozkminę. Czy mam ochotę coś takiego wykonać, jeszcze nie wiem. Analizując Twoją wypowiedź: czujnikiem są na pewno piezoelektryki( obstawiam iż to będzie jakieś MFC zatopione w blasze)ponieważ nie pobierają zasilania z zewnątrz,w jednostce przetwarzającej zapewne siedzi jakiś CPLD - bo zasadniczo nic bardziej się nie nadaje do zliczania w danej jednostce czasu impulsów i przesyłania ich po CAN-ie - do tego obsługa kilkunastu czujników równolegle i to w czasie rzeczywistym. Stworzenie wizualizacji wydaje się być najprostszym zagadnieniem... Zasadniczym problem: czułość stworzonego urządzenia, niewrażliwość na drgania generowane przez kombajn(tu już trochu majcy się wplata -fale Lmba?). Zabawy przy tym pewnie co nie miara. Kosztów też( 250 zł samo cpld). Gotowe urządzenie: 1 986,36€ netto. Zakładając pracę kombajnu(poczciwy bizonik rekordzik) w rzepaku i oszczędności z zachowanego ziarna na poziomie 3q na ha(~ 300zł) to wydaje mi się iż warto( gdzie praca kombajnu na rok to ok 20 dni). Zwłaszcza iż stworzenie, działającej zabawki trochu radości przyniesie, a nabywana w tym czasie wiedza jeszcze większą, zwłaszcza iż to by nie była sztuka dla sztuki, niczym jeżdżące robociki.
-
Owszem,drgania mogą pochodzić od nie wyważenia dynamicznego. Sprawdź jakie łożyska są na wale - jeśli igiełkowe lub stożkowe( tego typu łożyska są odporne na obciążenia tak zwane ,,tętniące") i wibracje są nie duże to nie przejmowałbym się. Jeśli kulkowe, to w niedługim czasie się rozlecą i może z tego powodu wyniknąć sporo nieprzyjemności.
-
Witam! Wiem iż to trochu archeologia, ale chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie pracuje taki czujnik(monitor) strat ziarna. Czy ktoś dysponuje dokumentacją elektroniczną takiego urządzenia( schemat, jakieś zdjęcia elementów elektronicznych podzespołów wykonawczych)? Cena takiego nowego urządzenia wydaje się być naprawdę zawrotna, jakby tam się znajdowała naprawdę niewybredna elektronika. Pozdrawiam
-
-
-
-
-
-
Heder do kuku, kosztuje swoją drogą nie mało... A gdzie reszta osprzętu to omłotu kukurydzy: doposażenie do młocarnii ( Vario pisał również o przystawce redukującej obroty), sita...? Ech, myślenie niby nie boli... a zdziwienie ceną ogromne... Swoją drogą to dziwie się czemu nie ma tylniego napędu, maszyna nie tylko po płaskim będzie pracować, a i w październiku za sucho też niema. Ale może odpowiednie rozłożenie mas na osie nie wymaga tego. Maszyna zdaje się posiadać bliższy rozstaw osi niż bizonik - cud-miód na małopolskich ,,poletkach", gdzie więcej się nawraca, niż młóci. Mam nadzieje, że claas spełnił marzenie każdego ex posiadacza bizonów i zainstalował centralne smarowanie, kompresor powietrza i wydajniejszy układ chłodzenia. P.S - ma może system do wykonywania mapek plonów? Pozdrawiam i oczywiście życze udanych żniw, tych jak i nastu następnych.
-
-
-