Polecane posty

lukbold    1054

a słyszałeś o tym, że kto się nie rozwija ten się cofa? no chyba że to Twoje hobby to mozesz się bawić dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Oczywiście zgodzę się z tobą, do cięższych prac planuję zakupić coś mocniejszego i wygodniejszego. Jednak 30 i tak zostanie (ma u mnie dożywocie).


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Panowie, co może być, że podnośnik przestał podnosić ale zanim to się stało pomogło przesunięcie dźwigni na wywrot lub dociążenie a dopiero na podnoszenie. przez kilkanaście razy to działało a teraz już nie. pompa i filtr są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Panowie, co może być, że podnośnik przestał podnosić ale zanim to się stało pomagało przesunięcie dźwigni na wywrot lub dociążenie i przytrzymanie w tej pozycji, a dopiero na podnoszenie. przez kilkanaście razy to działało a teraz już nie. pompa i filtr są ok. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie bo nie uśmiecha mi się zdejmowanie plecaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Sprawdź ciśnienie z pompy jakie idzie i sprawdź sprężynę od zaworu przeciążeniowego czy nie jest pęknięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hollyblood    0

witam. Co może być przyczyną wycia/gwizdania/piszczenia pompy? Gdy uruchamiam pompę zaczyna gwizdać, gdy dźwignie ustawiam w pozycji podnoszenia ledwo podnosi , muszę kilka razy mocno dopchnąć aby zaczął podnosić ale wycie nie ustępuje. Podnosi dość wolno. Olej jest ok bo wymieniałem po zakupie ( w tamtym roku). Wina rozdzielacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nieszczelność na połączeniu ssania pompy... między plecakiem a tylnym mostem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam. Co to moze byc zw czasami wyje mi tak jakby pompa tzn to wyje w tych przewodach metalowych co ida do rozdzielacza tego co na blotniku i jak rusze ta wajcha od rozdzielacza na blotniku so przodu lub do tyllu to czasami ustaje to brzeczenie. Co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Mocne ciśnienie na rozdzielaczu.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ale na tym co na błotniku czy pod siedzeniem? bo kiedyś odkręciłem ten zawór taki z boku rozdzielacza pod siedzeniem to tam jest sprężynka i jakieś podkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć

dla wszystkich zainteresowanych. jeśli chcecie zmienić tłok podnośnika na tłok z manszetkami czyli wyrzucić ten z metalowymi pierścieniami to nie musisicie ekstra gdzieś zamawiać takiego tłoka. taki tłok podnośnika pasuje od c330m. ma on wtedy dwie manszety gumowe i jeden pierścień metalowy

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Cześć RobertLewicz niestety mylisz się tłok do C-330M jest taki sam jak do C-330. Pewnie chodzi Ci o tłok od C-335 wtedy jest z manszetami. Niestety takie manszety w cylindrze od C-330 (C-330M) nie zdają egzaminu, ponieważ obcina je dziurka w cylindrze ograniczająca wysuw tłoka. 

 

Pytanie do całego forum siedzącego w tym temacie.

Co sądzicie o takim czymś ?

 

https://www.olx.pl/oferta/silownik-tuleja-podnosnika-c330-CID757-IDhSRWd.html#f0a5a1dcb5

 

Tłok opiera się o pierścień segera i "powinien" zadziałać zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu, oczywiście dziurka ograniczająca wysuw tłoka w cylindrze jest zlikwidowana. Jestem ciekawy czy to wytrzyma?

Edytowano przez toobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Wytrzyma od ponad roku mam w swoich dwóch 30-stkach takie rozwiązanie.

Otwory w tulei zaspawane od środka i wyszlifowane i na końcu tulei wytoczony rowek na dwa pierścienie segera W70 

Tłok z dotoczonymi rowkami na dwa uszczelniacze.

Tłok opiera się o pierścienie i otwiera się zawór w rozdzielaczu i podnośniki trzymają  ;)

76fd0f530f167b29.jpg

7e4527b58de5849f.jpg

 

Ktoś podłapał już pomysł i chce zbić na tym kasę  :lol:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

koledzy mam taki problem z wodom w oleju w skrzyni a mianowicie którędy może się dostawać woda do oleju hydraulicznego.Ciągnik nieposiada kabiny.pomużcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U was w szkole ortografii nie uczą ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile tej wody ? Jak zauważyłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ciekawe , biorąc pod uwagę to że olej jest lżejszy od wody , to w skrzyni masz samą wodę  :P  . Szkoda jednak że do szkoły miałeś pod górkę :D :lol: . Więc , albo wlałeś wody zamiast oleju , albo cud :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko pytanie jest zasadnicze: czy kolor jest biały w domyśle przeźroczysty, jak woda, czy mętny a nawet mleczny?

 

Jeśli mleczny to wskazuje na wymieszanie oleju z wodą.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To że  olej biały  , a  raczej siwy,  nie  musi znaczyć że jest tam woda 

Może podpinałeś  hydraulikę  zewnętrzną   do jakiejś  maszyny,  która  wcześniej pracowała  z  traktorem,  co ma  inny rodzaj oleju  w hydraulice ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Woda może dostać się wszelkimi możliwymi szczelinami i nieszczelnościami, zarówno w skrzyni biegów, jak również tylym moście (uszkodzone uszczelki, niedostatecznie dokręcone pokrywy, zużyte tuleje górnego wałka podnośnika, dekielek nad blokadą tylnego mostu, uszkodzony oring filtra oleju, czy nawet uszczelnienie rurki wchodzącej w pokrywę, itd...).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj