karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Bartek933    5395

wymagają od Was przy składaniu wniosków WZ z magazynu?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja składałem to sama faktura wystarczyła i wz podpięte do faktury miałem to  pani odpięła i tylko fakturę wrzuciła na ksero.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Są nowe dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego. Termin zakupu 15.07.2022 do 15.06.2023. Czyli mogę np. kupić jeszcze soję albo pszenicę kwalifikowaną i wysiać tej jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    56

Nowe dopłaty to na razie obietnice- zaczekajmy za konkretami. Te dopłaty dotyczą upraw które masz zasiane. Dopłaty do materiału siewnego wysianego jesienią 2023 złożysz za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wymagali od Was w agencji do wniosku odnośnie materiału siewnego potwierdzenia zapłaty faktur które były płacone przelewem lub kartą?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
damian12345 napisał:

jeżeli by miały być takie stawki to siew własnym materiałem nie ma sensu


w tym roku wniosek do 14 sierpnia?

z tego co piszą tradycyjny nabór na materiał siewny jest na przełomie Maja i czerwca tak jak zawsze i to będzie z puli de minimis, natomiast te dopłaty po 200 zł do hektara to ma być z budżetu krajowego. sam w głowę zachodzę czy jedno nie będzie wykluczać drugiego. z tego co wywnioskowałem są to dwa różne mechanizmy pomocowe jeden stary drugi nowy ( kiełbasa wyborcza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    272

Witajcie,

może ktoś na szybko napisać, jak składać ten wniosek przez mobywatel na stronie gov.pl? Nigdzie nie mogę tego znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
3 godziny temu, Bartek933 napisał:

Nie, tylko faktury 

Ja dziś miałem przeprawę z tym... Ani Boże daj bez potwierdzenia z terminala...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

Na te 200zł do materiału siewnego to niema jeszcze terminu ogłoszonego ? Tylko tyle że do 15 sierpnia będą przyjmowane wnioski ale naboru jeszcze nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
21 godzin temu, adamn999 napisał:

z tego co piszą tradycyjny nabór na materiał siewny jest na przełomie Maja i czerwca tak jak zawsze i to będzie z puli de minimis, natomiast te dopłaty po 200 zł do hektara to ma być z budżetu krajowego. sam w głowę zachodzę czy jedno nie będzie wykluczać drugiego. z tego co wywnioskowałem są to dwa różne mechanizmy pomocowe jeden stary drugi nowy ( kiełbasa wyborcza)

będą się wykluczały, przynajmniej tak jest na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Składać, decyzje z obecnego naboru wydają zazwyczaj po nowym roku więc do tego czasu możesz wycofać. Obecny nabór jest pewny a tamten tylko obiecany...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

I co z tym nowym naborem gdzie niby mają być dużo wyższe stawki w momencie gdy już na początku czerwca złożyłem na stary? Trzeba go wycofać zeby złożyć na nowy? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

też się zastanawiam i też złożyłem, należy pamiętać że ten nabór który był corocznie robiony ma pewną pulę środków jeżeli duża część osób nie złoży wniosków, automatycznie stawka doplaty wzrośnie, czasami może być tak że w tym nowym naborze będzie współczynnik korygujący i stawki z jednego i drugiego naboru mogą być podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Ja chyba nie wycofuje bo to jest jakiś absurd... dwa nabory, które dotyczą tego samego z tym, że w jednym są wieksze stawki a w drugim mniejsze wiec pewnie coś sie jeszcze zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Czy można składać wniosek o te dopłaty na działki, które dzierżawie na umowę ustną, ale to ja podaje je we wniosku o  dopłaty bezpośrednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Wiadomo czy ten nowy nabór będzie pewny? 
 

W starym zostały dwa dni i nie wiadomo co robić.. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

W poniedziałek można jeszcze bo 25 wypada w niedzielę. Ja składam bo tamte to niepewne tak mi w agencji powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Dla mnie to jakiś cyrk co oni robią, byłem ostatnio w agencji, złożyć na nawozy wniosek i słyszę, że jak coś to mam czas do 26.06, żeby wycofać się ze złożonego wniosku na zwrot za zakup kwalifikatu, bo ten co złożyłem kilka tygodni temu nie może się dublować z tym co teraz będzie nabór i mam sobie przeliczyć co mi się bardziej opłaca. Trzeba mieć coś z głową, żeby nie wiedzieć co się bardziej kalkuluje tylko po co robić takie zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957
38 minut temu, EmilPlayP napisał:

Dla mnie to jakiś cyrk co oni robią, byłem ostatnio w agencji, złożyć na nawozy wniosek i słyszę, że jak coś to mam czas do 26.06, żeby wycofać się ze złożonego wniosku na zwrot za zakup kwalifikatu, bo ten co złożyłem kilka tygodni temu nie może się dublować z tym co teraz będzie nabór i mam sobie przeliczyć co mi się bardziej opłaca. Trzeba mieć coś z głową, żeby nie wiedzieć co się bardziej kalkuluje tylko po co robić takie zamieszanie.

To co robisz składasz czy czekasz? Ja już sam nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Ja mam ten normalny złożony już ale wycofam go, chociaż pewnie i tak coś wykombinują, że wszystkim będzie się należało co złożą te 200 do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj