Michal09

Zestaw siewny do john deere 6210

Polecane posty

Michal09    1

Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

A jakie pieniażki masz na ten zestaw??

Rozumiem że aktywny agregat?

Jakie tereny tzn płaskie czy górki masz?

 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na bronie aktywnej to 2,5m i chyba najlepiej z siewnikiem nadbudowanym  ,zależy tez od ziemi ,u mnie na ciężkich ziemiach 2,5 m brona chodziła z proximą 90 z turem i dawała rade siewnik z broną i ziarnem ważył 2200 kg  

 

To jest ten nowy czy z lat 90 john deere 6210 90 km 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal09    1

John deere 6210 2001 r czyli stara buda koni 90 ale niby podkręcone ziemię  raczej ciężkie ogólnie 15ha do sisnia bezorkowo przenica i soja nie mam tuza tylko obciążniki jakieś 700 kg ale myślę o kupienia łyżki do tura 

A najważniejsze co do pieniążków mam na to jakieś max 24 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym budżetem nie zaszalejesz. Jeśli brona ma być aktywna to coś 2,5 ale bezie to już zmęczone. Lepszy zestaw był by z agregatem talerzowym i hydropakiem  Ale to tez nic ciekawego nie będzie. Jedyne co da się za to kupić to agregat na zębach sprężynowych i siewnik na hydropak aby było w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Z tym budżetem nie zaszalejesz. Jeśli brona ma być aktywna to coś 2,5 ale bezie to już zmęczone. Lepszy zestaw był by z agregatem talerzowym i hydropakiem  Ale to tez nic ciekawego nie będzie. Jedyne co da się za to kupić to agregat na zębach sprężynowych i siewnik na hydropak aby było w dobrym stanie.

Trochę to za czarno widzisz...

Kupi 2.5 rabe aktywny w dobrym stanie i spokojnie zostanie mu na siewnik.

Owszem nie będą to maszyny kilkuletnie to wiadomo ale na spokojnie na tyle dobre że te kilkanaście ha obleci aż miło.

I będzie to o wiele lepszy zestaw niż bierny jako brona talerzowa czy łapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Zestawy ok.

Tylko raczej 2.5m bym szukał.

Tylko kwestia brony rabe jest popularne to i części łatwo dostępne.

Przemyśl szukanie oddzielnie możesz wyjść taniej.

 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal09    1

Hej znalazłem taki zestaw czy wart jest tych pieniędzy https://www.olx.pl/d/oferta/agregat-uprawowo-siewny-amazone-2-5m-talerzowy-CID757-IDYM4ds.html chciałem sieć po grubrze dlatego talerzowy czy raczej nie warto i lepiej szukać czegoś na radlcach ???

Czy coś takiego https://www.olx.pl/d/oferta/agregat-aktywny-rabewerk-mke-250-siewnik-amazone-d8-special-2-5m-CID757-IDTZSVP.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj