lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

easierone    0

masa24 tak wnioski złożyłem już jakiś czas temu, dziś coś mnie ruszyło w związku z podawaniem informacji o nowych statusach miejskich w PL. Szczerze to nie byłem zwyczajnie dokładny przed sprawdzeniem bo wyskoczyło mi po sprawdzeniu gmina wiejska (nie zauważyłem, że z wykluczeniem granic miejscowości, w której mieszkam). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 minuty temu, AndrzejLempart napisał:

cześć gangster, gdzie ja napisałem, że zapłaciłem 10 tyś za wniosek?

2200 + 4 procent wiec przeplaciles zdrowo jak na takiego bystrzaka

2 minuty temu, easierone napisał:

masa24 tak wnioski złożyłem już jakiś czas temu, dziś coś mnie ruszyło w związku z podawaniem informacji o nowych statusach miejskich w PL. Szczerze to nie byłem zwyczajnie dokładny przed sprawdzeniem bo wyskoczyło mi po sprawdzeniu gmina wiejska (nie zauważyłem, że z wykluczeniem granic miejscowości, w której mieszkam). 

No to wylecisz , meldunek w mieście tak ? Jeżeli tak to teraz meldunek na wsi nie wiem czy coś da bo z dniem złożenia wniosku byłeś zameldowany w mieście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Zgadza się już spisałem ten wniosek na stary, czekam co przyniosą najbliższe lata, może trafi się jakiś program na który się załapię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
Przed chwilą, easierone napisał:

Działalność związana z programowaniem, strony internetowe, aplikacje.

Zmień rodzaj działalności albo wymysł coś . Jak cześć pieniędzy przeznaczysz na inwestycje związana z nieruchomością która jest na terenie wsi lub miast do 5000 to wniosek jest do uratowania. Jakiś remont np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Myślałem nawet na początku, żeby na terenie użytków rolnych postawić jakiś budynek z tych takich do 50 tysięcy bez zezwolenia właśnie pod działalność, tereny i tak takie, że wszystko wykupili naokoło developerzy i rozpoczynają budowy. Dziś pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy było z kolei wynajęcie jakiegoś lokalu i prowadzenie stamtąd działalności ale rozumiem, że to się tyczy nieruchomości, której jestem właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Czyli korekta adresu pod którą miałbym prowadzić działalność na adres z terenów wiejskich, z umową oczywiście odpowiednią, mogła by coś pomóc jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tak ale musi cześć inwestycji być związana z ta nieruchomością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

okej dzięki za podpowiedzi, może coś jeszcze wymyślę, Jakaś graniczna kwota procentowa czy powiedzmy remont w sensie odmalowanie za kilka tysięcy, wykazany w dodatkowych kosztach wystarczyłby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Wniosek robiłem i składałem samemu przez epuap. Praktycznie nie miałem kontaktu z ludźmi z Armiru, pewnie wskazaliby mi te błędy wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak go „skreśla” to jak niby zrobi korektę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Kolego to co mówię to jest wiedza z górnej Polki i 90 procent doradców nie ma o tym pojęcia bo to kretyni. Robi teraz zmianę do wniosku i wprowadza inwestycje związana z nieruchomością która jest na terenie wsi lub miasta poniżej 5000 mieszkańców . W ten sposób ominie wymóg zameldowania którego nie spełnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Witam czy mogę być na podwójnym krusie przez okres 2 lat jeżeli nie będę osiągać juz przychódu z działalności rolniczej (jestem domownikiem) tylko z pozarolniczej.

Edytowano przez kopmandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jezeli w momencie zakladania dzialalnosci pozarolniczej bedziesz 36 miesiecy na krus to mozesz zaczac na podwojnym krus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Jestem ponad 36 m-cy czyli nie muszę prowadzić żadnej rozdzielczości przychodów z działalności rolniczej i pozarolniczej jeżeli z rolniczej wpływów nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jezeli jestes domownikiem to nie prowadzisz dzialalnosci rolniczej jak rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

to nie musi byc zadnej rozdzielnosci, ale ksiegowosc do dzialalnosci nalezy prowadzic do celow podatkowych

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Rolnicy podlegający ubezpieczeniu społecznemu w KRUS nieprzerwanie przez co najmniej 3 lata po założeniu pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą nadal podlegać temu ubezpieczeniu. Jednak konieczne jest złożenie w KRUS oświadczenia o kontynuowaniu takiego ubezpieczenia w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, licząc od dnia rozpoczęcia wykonywania pozarolniczej działalności gospodarczej. Poza tym rolnik musi dalej prowadzić działalność rolniczą lub pracować w gospodarstwie rolnym, nie może pozostawać w stosunku służbowym lub stosunku pracy, nie może mieć ustalonego prawa do emerytury, renty lub świadczeń z ubezpieczeń społecznych, a do tego kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie może przekroczyć ustalonego i corocznie waloryzowanego limitu. Jeśli którykolwiek z wymienionych warunków nie zostanie spełniony, rolnik będzie podlegał ubezpieczeniom w ZUS.

 

Ten podkreślony tekst chyba mnie dyskwalifikuje do pozostania na podwójnym kursie przez 2 lata czy coś źle rozumie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj