lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

masa24    2348
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Jeśli w bp mam rozpisane 100% premii na zakup środków trwałych, a potem kupię taniej i wykorzystam powiedzmy 95% to co w takim wypadku? Bez zawyżania faktur... Czy mogę dokupić coś co nie będzie ujęte w bp i będzie to liczyło się do wydatkowania 100%?

Prowadzący powiedział, że można nawet kody PKD zmieniać przed wnioskiem o płatność. U mnie kody zostają, natomiast całkowicie zmieniamy środki trwałe. 

Oferty zebrane, zmiana bp się robi. 

Na 100 % nie wiem ale na pewno nie kupuj środka trwałego który nie był zaplanowany . Najłatwiej będzie przed wnioskiem o  2 ratę zrobić aktualizacje Bp. Albo sam zakup środków obrotowych bez aktualizacji przejdzie

9 godzin temu, zyga2905 napisał:

 

To Najtańsza opcja jaką znalazłem w mojej okolicy, sam nie mam czasu ani znajomych z tej branży którzy by mi pomogli

Trzeba było pisac , połowa tej ceny z faktura 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Czy już po założeniu firmy, ale przed zakupami można zmienić całkowicie biznesplan, kody pkd i rzecz którą się chce kupić? Czy w tym programie można uzyskać 6 miesięcy przedłużenia czasu ze względu na covida? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243
2 godziny temu, masa24 napisał:

Na 100 % nie wiem ale na pewno nie kupuj środka trwałego który nie był zaplanowany . Najłatwiej będzie przed wnioskiem o  2 ratę zrobić aktualizacje Bp. Albo sam zakup środków obrotowych bez aktualizacji przejdzie

Trzeba było pisac , połowa tej ceny z faktura 

Więc lepiej dopisać jakąś zabawkę, potem ewentualnie z wyposażenia auta coś dobrać... Teraz nowy rocznik jest drogi, wyprzedaże 2020 do końca lutego max, a w marcu wchodzą dopiero rabaty na 2021. I stąd może być ta różnica. Jak mi ta zmiana przejdzie to będzie cud chyba 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Jakie będzie to zobaczymy. Zmiana poszła na suva+duża przyczepka

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wkład własny/kredyt dalej taki duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze to bezpieczniej bez kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Czy jest jakas lista osób tak jak było w modernizacji kto na którym miajscu i wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47
1 godzinę temu, Agon8181 napisał:

Czy do otwarcia biznesu potrzebne jest kąto dla firm czy wystarczy zwykle

Może być prywatne ale polecam firmowe założyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Wpływy powyżej 15 tysięcy złoty  brutto muszą wpłynąć na konto firmowe ,konto firmowe musi być powiązane z kontem vat ,vat z takiej operacji powyżej 15 tysięcy złoty wpływa na konto vat a na rachunek firmowy kwota netto .Gotówką z Twojego konta vat nie możesz rozporządzać dowolnie ,możesz jedfynie zapłacić vat należny albo zobowiązania wobec zus ,skarbówki oraz płacąc za towary ale tylko kwotę vat.Poniżej 15 tysi brutto możesz sie rozliczać  gotówkowo .Założ konto firmowe i umieść numer konta na tkzw.białej liście przez wpis w ceidg.Na fakturze powyżej 15 tysi brutto trzeba w uwagach wpisac; metoda podzielonej płatności; jest to przelew tkzw split payment

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki1981    0

Pytanie do beneficjentów naboru z 2019roku. Długo czekaliście na wyplate pierwszej raty od złożenia wniosku o płatność.???

Edytowano przez Marecki1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Ja będę zaraz składał wniosek o płatność, ale z tego co pisali to 90dni


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na to nie ma reguły. Jedni czekali miesiąc, niektórym już minęło 90 dni.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Ile księgowa u Was woła za prowadzenie firmy na VAT+zusy i cała reszta?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Łapie się na program ,,usługi..." na który jest jeszcze nabór. Mam trochę innych inwestycji, ale chciał bym awaryjnie złożyć wniosek. Pytanie. Czy po podpisaniu umowy można nie przystąpić do projektu bez żadnych konsekwencji?

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Jak udokumentować rozdzielczość usług i gospodarstwa. Numeracja faktur jedna dla usług i gospodarstwa.

Wystawiłem fakturę na młucenie kombajnem a kombajn zakupiony na gospodarstwo. Czy będzie zaliczona ta faktura aby udowodnić  20 tyś usług w poprzednich latach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj