lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mango29    0
8 minut temu, BellCross napisał:

Odpowiadając na P pytanie wystarczy, że jeden kod PKD wskazany w biznesplanie jest innowacyjny w takim przypadku punkty za innowacyjność będą przyznane. Zakres rzeczowy musi być powiązany z planowaną innowacyjną działalnością, nie jest wskazane w ww. rozprowadzeniu jaki procent zakresu rzeczowego ma dotyczyć działalności innowacyjnej.

Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

 Składać wniosek o płatność razem z totalną zmianą co do zakupu środków trwałych, czy czekać na odpowiedź? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak pewnie po numerze sprawy ten wniosek trafi do tej samej osoby co teraz Ci schody robi więc nie wiele to da moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Niby dlaczego? Nie chcą dać na traktor to  zmieniam na całkiem co innego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  to myślałem, że na traktor dalej walczysz. A masz jakiś termin wyznaczony do kiedy masz się wyrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z  określoną w biznesplanie planowaną datą rozpoczęcia działalności gospodarczej? Chodzi mi o sytuację kiedy planowana data -określona w biznesplanie-to 4 stycznia 2021, a rzeczywista data rozpoczęcia ( zarejestrowania) działalności będzie późniejsza ( 1 luty 2021). Oczywiście ten 1 luty 2020 mieści się w terminie 9 miesięcy od daty otrzymania decyzji ( decyzja z 23 czerwca 2020 r.). Trzeba pisać jakieś podanie o zmianę daty  czy  nie? 


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
Dnia 28.12.2020 o 10:56, Agon8181 napisał:

Jeśli żona nie ma nadanego numeru to dołączyć wypełniony wniosek o nadanie numeru do wniosku o premię, bo wyrobić to już raczej nie zdąży

 

Panowie z zapisu wynika, że małżonek nie potrzebuje odrębnego nr- może posługiwac się numerem nadanym na żonę/ męża.

"

13. Czy domownik rolnika musi mieć swój numer producenta, czy może się posługiwać numerem producenta nadanym rolnikowi, w gospodarstwie którego jest ubezpieczony?

Domownik rolnika w polu II.1.1. Wniosku o przyznanie pomocy wpisuje numer producenta rolnego nadany na siebie chyba, że ma prawo do posługiwania się numerem innej osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami domownik, jeżeli nie jest małżonkiem rolnika lub współposiadaczem gospodarstwa rolnego nie ma prawa do posługiwania się numerem producenta rolnika, w gospodarstwie którego jest ubezpieczony.
Dodatkowo domownik rolnika w dokumentacji aplikacyjnej będzie podawał dane rolnika, w gospodarstwie którego jest ubezpieczony i na podstawie tej informacji ARiMR będzie weryfikowała, czy do użytków rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa  przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, zgodnie z przepisem określonym w § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia wykonawczego dla poddziałania 6.2 PROW 2014-2020: „(…)  za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub za rok, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy”."

My w zeszłym roku składając wniosek na męża podawaliśmy w rubryce nr producenta, który został nadany na mnie. Nikt nie miał obiekcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

mylisz fakty, wczesniej mozna bylo podawac numer malzonka, obecnie juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.   Mam wykształcenie ekonomiczne,  planuje   ruszyć w działalność pośrednika nieruchomości lub doradcy inwestycyjnego. Wszystkie wymagania premii przeczytałem i wszystko spełniam. 

 1.Czy składając wniosek na PKD " Pośrednik w obrocie nieruchomościami"  możliwe jest, że przejdzie  otrzymanie dotacji na zakup samochodu 100 000 - 120 000 zł  a reszta na  wyposażenia biura ew. szkolenia, opłacenie ZUS?   

2. Czy jeśli złoże wniosek to mam prawo w ciągu tych 150 dni na poprawki zmienić całkowicie zapis wniosku ?? Za późno ruszyłem z tym wszystkim i chce złożyć aby był złożony a potem wszystko dobrze przemyśleć i rozpisać. Dzięki z  góry za odpowiedź.

P.S. Masa24 szacun za wiedze i obrotność, takich ludzi trzeba ;)  

 

Edytowano przez krzysiek4796

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mango29    0

Jak opisać cel, w ramach celu szczegółowego a6, utworzenie przedsiębiorstwa. proszę o jakąkolwiek podpowiedź.

o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

w pore bierzecie sie za wypelanianie

opisz jaka jest motywacja zalozenia dzialalnosci , jakie widzisz szanse powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
1 godzinę temu, masa24 napisał:

mylisz fakty, wczesniej mozna bylo podawac numer malzonka, obecnie juz nie

Być może w tym roku to się zmieniło. W naborach w 2019 respektowali nr małzonka. Kobieta oceniająca nasz wniosek nawet nam mówiła, gdy pytałam o te sprawy, że nr jest nadawany na gospodarstwo a nie na osobę i nie można wydac drugiego chyba że domownikowi. Ale to było rok temu. Zresztą co agencja to inne informacje. Jesli jest wymagany własny numer to będą wzywać i tyle. 

Bo generalnie na zdrowy rozum z tego zapisu wynika, że małzonek może posługiwac się nr tylko domownik nie  "Zgodnie z obowiązującymi przepisami domownik, jeżeli nie jest małżonkiem rolnika lub współposiadaczem gospodarstwa rolnego nie ma prawa do posługiwania się numerem producenta rolnika, w gospodarstwie którego jest ubezpieczony."

 

Edytowano przez PROMO86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4

Witam.

Pytanie w jaki sposób finansowaliscie brakującą gotówkę przy zakupie maszyn? Wiadomo premia to 120tys z pierwszej raty jak kupuję się większa maszynę to doliczając VAT wyjdzie ponad 150-160tys. 

Załóżmy że nie chcemy rozbijać świnki skarbonki, jakie opcje zostaja 

Pożyczka w banku, hmm obawiam się że odsetki będą kilka tysięcy przy tej kwocie 

Leasing ale przed wypłata drugiej taty mówią że trzeba go spłacić więc na jedno wychodzi 

Rozważana jest opcja że nie będę VATowcem no ale sprzedawca nie wystawi mi fv netto jeśli sprzęt kosztuje netto 130tys to on i tak wystawi fv brutto ja zapłacę VAT a go potem nie odzyskam prawd? 

 

Jakieś inne sugestie? 

Szukam po prostu rozwiązania żeby jak najmniej bolało po mojej prywatnej kieszeni...

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Nie pisać we wniosku skąd będziesz dokładał tą kasę to po pierwsze. Po otrzymaniu pierwszej raty wpłacić na konto firmy, albo gotówką zapłacić. 

Czy firma na VAT czy nie płacisz cenę brutto. Na VAT dostaniesz zwrot podatku. Nikt nic innego ci nie wystawi bo musi być faktura zakupu i musi zapłacić podatek. Będąc na VAT rozliczasz premię netto czyli 150tys+vat


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mango29 napisał:

Wiem, że na ostatni dzwonek ale może jakimś cudem to ogarnę

Dokładnie tak jak @masa24 doradził wyślij co będziesz miała gotowe na jutro przed zamknięciem poczty i czekaj aż się sytuacja rozwinie. Zarwiesz pół nocki ale w miarę ogarniesz żeby jakoś to wyglądało a resztę w poprawkach uzupełnisz.

Tylko sprawdź do której poczta jutro u Ciebie żeby zonka nie było :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, PROMO86 napisał:

Być może w tym roku to się zmieniło. W naborach w 2019 respektowali nr małzonka. Kobieta oceniająca nasz wniosek nawet nam mówiła, gdy pytałam o te sprawy, że nr jest nadawany na gospodarstwo a nie na osobę i nie można wydac drugiego chyba że domownikowi. Ale to było rok temu. Zresztą co agencja to inne informacje. Jesli jest wymagany własny numer to będą wzywać i tyle. 

Bo generalnie na zdrowy rozum z tego zapisu wynika, że małzonek może posługiwac się nr tylko domownik nie  "Zgodnie z obowiązującymi przepisami domownik, jeżeli nie jest małżonkiem rolnika lub współposiadaczem gospodarstwa rolnego nie ma prawa do posługiwania się numerem producenta rolnika, w gospodarstwie którego jest ubezpieczony."

 

jest zmiana i dotyczy wszystkich albo wiekszosci programow, teraz skladajac wniosek nalezy miec nume albo zlozyc wniosek o nadanie numeru razem z wnioskiem o pomoc. Pisze to bo zaraz wpadnie tu taki jeden i bedzie przepisami rzucal ze to nie prawda.  Skoro jest taki wymog formalny jasno zapisany to trzeba go spelnic

1 godzinę temu, flaber14 napisał:

Witam.

Pytanie w jaki sposób finansowaliscie brakującą gotówkę przy zakupie maszyn? Wiadomo premia to 120tys z pierwszej raty jak kupuję się większa maszynę to doliczając VAT wyjdzie ponad 150-160tys. 

Załóżmy że nie chcemy rozbijać świnki skarbonki, jakie opcje zostaja 

Pożyczka w banku, hmm obawiam się że odsetki będą kilka tysięcy przy tej kwocie 

Leasing ale przed wypłata drugiej taty mówią że trzeba go spłacić więc na jedno wychodzi 

Rozważana jest opcja że nie będę VATowcem no ale sprzedawca nie wystawi mi fv netto jeśli sprzęt kosztuje netto 130tys to on i tak wystawi fv brutto ja zapłacę VAT a go potem nie odzyskam prawd? 

 

Jakieś inne sugestie? 

Szukam po prostu rozwiązania żeby jak najmniej bolało po mojej prywatnej kieszeni...

a jakiej odpowiedzi oczekujesz? mozesz wygrac w totolotka, albo moze masz bogatego wujka ktory ci da albo pozyczy????

Wklad wlasny jak sama nazwa wskazuje jest wkladem wlasnym wiec albo oszczednosci , albo kredyt. co tu masz wiecej wymyslec? albo masz pieniadze albo nie

kwestia taka czy chcesz zwrot vat czy nie . cudow tu nie ma,  sprzedawca wystawi fakture na kwote brutto i tyle zaplacisz ,  ewentualnie jak bedziesz na vat wystapisz o zwrot vatu tak jak przedmowca pisal. 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, masa24 napisał:

jest zmiana i dotyczy wszystkich albo wiekszosci programow, teraz skladajac wniosek nalezy miec nume albo zlozyc wniosek o nadanie numeru razem z wnioskiem o pomoc. Pisze to bo zaraz wpadnie tu taki jeden i bedzie przepisami rzucal ze to nie prawda.  Skoro jest taki wymog formalny jasno zapisany to trzeba go spelnic

 

Potwierdzam i dodam jeszcze, ze druk nadania nr producenta na stronie arimr jest nie aktualny.

Ps tak się zastanawiam czemu mnie tak denerwujesz i już wiem - podlasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, lukasz7604 napisał:

Dlaczego nieaktualny?

Obecny ma 4 strony i różni się dopiskiem o korzystaniu z dopłat bezpośrednich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj