lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

masa24    2348
25 minut temu, BellCross napisał:

Potwierdzam i dodam jeszcze, ze druk nadania nr producenta na stronie arimr jest nie aktualny.

Ps tak się zastanawiam czemu mnie tak denerwujesz i już wiem - podlasie...

kolego mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, lukasz7604 napisał:

To skąd wziołeś najnowszy?

Z agencji dostałem gotowy druk.

 

7 minut temu, masa24 napisał:

kolego mazury

Nie jesteśmy kolegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
3 godziny temu, krzysiek4796 napisał:

Cześć wszystkim.   Mam wykształcenie ekonomiczne,  planuje   ruszyć w działalność pośrednika nieruchomości lub doradcy inwestycyjnego. Wszystkie wymagania premii przeczytałem i wszystko spełniam. 

 1.Czy składając wniosek na PKD " Pośrednik w obrocie nieruchomościami"  możliwe jest, że przejdzie  otrzymanie dotacji na zakup samochodu 100 000 - 120 000 zł  a reszta na  wyposażenia biura ew. szkolenia, opłacenie ZUS?   

2. Czy jeśli złoże wniosek to mam prawo w ciągu tych 150 dni na poprawki zmienić całkowicie zapis wniosku ?? Za późno ruszyłem z tym wszystkim i chce złożyć aby był złożony a potem wszystko dobrze przemyśleć i rozpisać. Dzięki z  góry za odpowiedź.

P.S. Masa24 szacun za wiedze i obrotność, takich ludzi trzeba ;)  

 

moze przejsc, zalezy od osoby sprawdzajacej. znam wnioski np na firme fotograficzna  gdzie 80 % premii to byl zakup samochodu wiec i tu moze przejsc.  biuro na terenach ponizej 5000 mieszkancow.   skladki zus do momentu zlozenia o wniosku o 2 rate moga byc zaliczone

mozesz zmienic wszystko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak wcześniej brakowało mi premii na sprzęt tak teraz brakuje sprzętu na wykorzystanie premii... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Te same kody PKD tylko mniejsza skala działalności. Auto, przyczepka tandem z wywrotem, kosiarka traktorek, zamiatarka, odsniezarka, myjka ciśnieniowa. I jakaś drobnica

Przydała by się jeszcze spawarka konkretna na usługi, ale musiałbym kolejny kod PKD dopisać, zaraz znowu zaczną brudzić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mango29    0
4 godziny temu, Partyzant85 napisał:

Dokładnie tak jak @masa24 doradził wyślij co będziesz miała gotowe na jutro przed zamknięciem poczty i czekaj aż się sytuacja rozwinie. Zarwiesz pół nocki ale w miarę ogarniesz żeby jakoś to wyglądało a resztę w poprawkach uzupełnisz.

Tylko sprawdź do której poczta jutro u Ciebie żeby zonka nie było :D

 

 

Czyli liczy się data stempla pocztowego? super jakbym nie musiała jechać do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Liczy się data stempla

2 godziny temu, pedro2 napisał:

Te same kody PKD tylko mniejsza skala działalności. Auto, przyczepka tandem z wywrotem, kosiarka traktorek, zamiatarka, odsniezarka, myjka ciśnieniowa. I jakaś drobnica

Przydała by się jeszcze spawarka konkretna na usługi, ale musiałbym kolejny kod PKD dopisać, zaraz znowu zaczną brudzić

Tak sobie myśle ze trochę lipę zrobiłeś. Ale z drugiej strony nie wiedziałeś ze tak się to potoczy. Bo mogłeś no wykazać dodatkowe miejsce pracy . Wtedy wzrasta premia spada wkład własny . Tylko to tez w przypadku jakbyś miał jakaś zaufana osobę i nie musiałbyś płacić wynagrodzenia tylko sam ZUS. To wtedy ten kosz byłby podobny pewnie jak kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
3 godziny temu, BellCross napisał:

Obecny ma 4 strony i różni się dopiskiem o korzystaniu z dopłat bezpośrednich 

Jaki symbol ma ten nowy wzór wniosku? Bo w moim też jest pytanie o dopłaty tylko inaczej sformuowane.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

C512965D-4175-4FD3-8103-A628193CFD04.jpeg Symbol jest taki sam, to jest pierwsza strona. Poprzedni miał 4pary okien tak/nie. Ale o dziwo na stronie agencji widzę już aktualny i starego nie mogę znaleźć.

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Z tym leasingiem to potwierdzone, że tylko max 2 lata? Nie może być 5 albo dłużej?

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, masa24 napisał:

Liczy się data stempla

Tak sobie myśle ze trochę lipę zrobiłeś. Ale z drugiej strony nie wiedziałeś ze tak się to potoczy. Bo mogłeś no wykazać dodatkowe miejsce pracy . Wtedy wzrasta premia spada wkład własny . Tylko to tez w przypadku jakbyś miał jakaś zaufana osobę i nie musiałbyś płacić wynagrodzenia tylko sam ZUS. To wtedy ten kosz byłby podobny pewnie jak kredyt

Ja nawet wniosek miałem na samozatrudnienie+ etat 😉 ale zrezygnowałem przed decyzją. Była zaufana osoba i się rozmyśliła

1 godzinę temu, TOME11 napisał:

Z tym leasingiem to potwierdzone, że tylko max 2 lata? Nie może być 5 albo dłużej?

Nie ma nic o tym co może i ile. Chodzi o bilans przychodów i rozchodów. Jeśli jesteś pewien, że zarobisz na leasing, ubezpieczenia i inne koszty żeby nie być pod kreską to bierz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

70 000 000 euro przesunęli na pozarolnicza działalność . Tylko nie wiem ile w sumie jest pieniędzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, masa24 napisał:

szkoda, to pewnie by przeszlo bez klopotow

Kłopoty były by później żeby utrzymać warunek zatrudnienia pracownika. Po nowym roku jadę do doradcy robić zmiany. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, masa24 napisał:

 

Sorry zdublowałem.

Bez przesady, wziął kasę to niech robi. Dzwoniłem nie ma sprawy, tylko prosił na spokojnie po nowym roku bo po świętach młyn wniosków na pozarolniczą

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ja płaciłem 2tys, przedostatniego dnia naboru się zgłosiłem w 24h kompletny wniosek był... więc pewnie też z  500 drożej policzył


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj