cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pestus123    4

a jeśli mam stanowiska od 105 do 115 szerokości i 150-160 długości to dobrostan może być spełniony? szambo i płytę gnojową mam( tylko nie mam na to żadnych papierów) i ilość okien też mam spełnione.

 

U mnie nic takiego nie sprawdzano, nic nie mierzyli, sprawdzali tylko czy mają wszystkie poidła, kolczyki i czy cielaki nie są uwiązane, ogółem nie było problemu, a nowej obory nie mam.... Ale jak już pisałem wyżej nie wiesz na kogo trafisz, może być że przyjedzie jakiś down i bedzie wszystko mierzył, ale może i Ci się poszczęści... A tak wogóle to nie wiesz jakich macie ludzi w weterynarii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Panowie co z Wielkopolską???Trzecie poprawki odsyłałem w końcu lutego,prawdopodobnie to były ostatnie poprawki bo chodziło o pierdoły,a agencja do tej pory milczy.....Dodam że mam nr 24xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Z tym mierzeniem to zależy na jakiego urzędasa trafisz, u jednego rolnika u mnie w wiosce mierzyli nawet okna w oborze i wyszło trochę za mało to w drzwiach wstawił plexe, a brał tylko maszyny. Tutaj jest loteria jednemu wystarczy papierek z weterynarii a drugi będzie z metrówką biegał i szukał dziury w całym.

 

mój znajomy brał maszyny na MGR, a prowadzi mleczne gospodarstwo. no to przed kontrolą obora wypicowana na maxa itd a oni chcieli zobaczyć jego "warsztat", pojemniki na zużyty olej, szafki na lekarstwa i tego typu rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Panowie co z Wielkopolską???Trzecie poprawki odsyłałem w końcu lutego,prawdopodobnie to były ostatnie poprawki bo chodziło o pierdoły,a agencja do tej pory milczy.....Dodam że mam nr 24xx.

 

jak to trzecie poprawki? wzywali Cię pisemnie 3 razy do uzupełnienia braków? proponuję skontaktować się OR ARiMR, aby uniknąć elementu zaskoczenia z ich strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie no 3 razy ale za każdym razem coiś innego, sumiennie i solidnie wszystko uzupełniałem i odsyłałem.Teraz czekam ale wydaje mi sie że to czekanie za długo już trwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

Panowie! Czy moge skorzystac z prow jesli mam chodowle bydla i niemam plyty. Czytalem ze przy kontroli sprawdzaja tylko maszyny na ktore sie skorzystalo z prow. Dodam jescze ze nr stada jest na tate a gospodarstwo na mame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie czy jest możliwość wziąść na Modernizacje samochod dostawczy.Albo pickupa.Głównie u nas w gospodarce woził by ziemiaki i owoce na giełde i po sklepach,garmażerkach itp. :)

Brał ktoś wogóle coś podobnego??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie da się wziąć na Modernizację, tylko na Różnicowanie, czyli działalność pozarolniczą lub Mikro Przedsiębiorstwa :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

mój sąsiad kupił właśnie ładowarkę teleskopową manitou 100km mając 30 ha

mówi że wziął ją na PROW, czy na taki mały areał jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Pronar82a

Ale gdy jestem producentem np. ziemiaki ,wiśnia ,czereśnia.Są to moje płody rolne które musze przetransportować np. na giełde do różnych sklepów itp.To wiąże się z działalnością rolniczą.Nie chodzi mi o to że będe przeżutowcem z giełdy np. na sklep.

Jeśli nie to lipa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No samochód dostawczy to raczej nie jest maszyna rolnicza, co nie?? :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zgodnie z rozporządzeniem do kosztów kwalifikowanych zalicza się koszty: zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży, sprzedaży bezpośredniej, w szczególności sprzętu do uprawy, pielęgnacji, ochrony, nawożenia oraz zbioru roślin, ciągników rolniczych, przyczep rolniczych, maszyn lub urządzeń do przygotowywania, przechowywania, czyszczenia, sortowania, kalibrowania, konfekcjonowania produktów rolnych, maszyn lub urządzeń do przygotowywania lub składowania pasz, maszyn lub urządzeń do pojenia, zadawania pasz, urządzeń do pozyskiwania, przechowywania mleka

 

zgodnie z moją najlepszą wiedzą samochód jest maszyną i można potraktować go jako maszynę wykorzystywaną do sprzedaży bezpośredniej, jeśli tak nie jest proszę o wskazanie jaką maszynę rolniczą ministerstwo miało na myśli w przypadku sprzedaży bezpośredniej, nie zmienia to jednak faktu, iż ARiMR zakwestionuje kwalifikowalność tego kosztu, gdyż opiera się nie wiadomo dlaczego na PKWiU zamiast na konkretnych rozwiązaniach prawnych definiujących maszynę, mojemu znajomemu odmówiono przyznania pomocy z powodu niekwalifikowalności kosztu zakupu samochodu dostawczego, sprawa najprawdopodobniej trafi do WSA, więc powinna się na szybkości wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ARiMR opiera się nie wiadomo dlaczego na PKWiU zamiast na konkretnych rozwiązaniach prawnych definiujących maszynę

 

Ale PKWiU to też przepis prawny (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU)) i dość ważny dla tego typu pytań. Więc raczej słabo widzę ewentualne odwołania, nawet do WSA.

A tak z ciekawości w jakich innych przepisach prawnych masz definicję maszyny rolniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przepisy przepisami ale co z adekwatnością? PKWiU dzieli maszyny według branż a nie według systematyki maszyn, maszyna jest zdefiniowana między innymi w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

 

z dnia 10 kwietnia 2003 r.

 

w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn i elementów bezpieczeństwa

 

§ 3. 1. "Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) maszynie - należy przez to rozumieć:

a) zespół sprzężonych części lub elementów składowych, z których przynajmniej jeden jest ruchomy, wraz z odpowiednimi elementami uruchamiającymi, obwodami sterowania, zasilania, połączonych wspólnie w celu określonego zastosowania, w szczególności do przetwarzania, obróbki, przemieszczania lub pakowania materiałów,

;) zespół maszyn, które w celu osiągnięcia wspólnego efektu końcowego zostały zestawione i są sterowane w taki sposób, aby działały jako zintegrowana całość,

c) wymienne wyposażenie modyfikujące funkcje maszyny, które jest wprowadzane do obrotu z przeznaczeniem do zamontowania przez operatora do maszyny lub szeregu różnych maszyn albo do ciągnika, o ile wyposażenie to nie stanowi części zamiennej lub narzędzia;

 

zapewne jest to nieaktualna definicja, gdyż z pewnością nie została ujednolicona z przepisami UE, ale innej definicji nie znalazłem, warto również zapoznać się z definicją maszyny na wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna czy też z systematyką maszyn, być może któryś z użytkowników forum spotkał się z tym pojęciem w technikum bądź na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Ale chyba podział według branż jest najbardziej odpowiedni. Szczególnie, że w rozporządzeniu o zasadach w ramach modernizacji jest mowa o "maszynach, urządzeniach, wyposażeniu do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowania produktów rolnych do sprzedaży, sprzedaży bezpośredniej ...". W klasyfikacji PKWiU masz praktycznie wszystkie maszyny wymienione dalej po sformułowaniu w szczególności.

Raczej bardzo trudne do udowodnienia jest to, że samochód dostawczy jest maszyną do sprzedaży bezpośredniej szczególnie, że w analogicznych rozporządzeniach dla Różnicowania i Mikroprzedsiębiorstw samochody stanowią osobny punkt w liście kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dokładnie! należy zauważyć, iż w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 nie ma mowy o tym, że kosztem kwalifikowalnym nie są samochody dostawcze, a trudności w udowodnieniu zasadności zastosowania samochodu dostawczego w produkcji rolnej nie dostrzegam, stąd nie rozumiem dlaczego jedna maszyna sklasyfikowana w innej części PKWiU jest maszyną a inna nią nie jest, podobne historie miały miejsce kiedy ARiMR doszło do wniosku, iż nie będzie wspierać działalności transportowej w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nie rolniczej" po prostu doszło do zmiany w procedurze wewnętrznej ARiMR bez względu na zapisy rozporządzenia, tak czy inaczej przynajmniej prawnicy mają zajęcie, dla zainteresowanych polecam zapoznanie się z Rozporządzeniami Rady WE 1290/2005 oraz 1698/2005, na tej podstawie można ugrać prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Akurat jest dokładnie odwrotnie, niż piszesz w przypadku Różnicowania i transportu akurat było odwołanie do przepisów unijnych w których jest zakaz wspierania transportu za pomocą pomocy de minimis.

A w tym przypadku na przepisy unijne raczej bym nie liczył te rozporządzenia określają ogólne zasady, które państwo członkowski ma prawo uszczegółowić i tu mamy taki przypadek. W Polsce zdecydowano, że samochody nie mogą być finansowane i to właściwie kończy dyskusję, ale może Sąd Administracyjny stwierdzi co innego, ale szczerze powiedziawszy mocno wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką sprawe czy pszczoły zaliczją się do gospodarstwa? Na stronie arimr widziałem ze w 2 kwartale bedzie nabór wniosków min. w kierunku działalności nie rolniczej, ciągnik był by uzywany tak ze w gospodarstwie a przy chodowli pszczół do przewozu pawilonu z pszczołami, co o tym sądzicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

co ty piszesz za głópoty że 30h to mało żeby kupić ładowarke 100konną.na 10h można nawet taką ładowarke wziąść tylko czeba mieć dużo obsade zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ja slyszalem ze w pod koniec czerwca to ma ruszyc ten PROW ale dla mleczarzy osobny, a normalny to wrzesien/padziernik


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj