cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151
pozdrowienia dla wszystkich co czytaja to forum - TRZYMAJCIE SIĘ I TAK WYRWIEMY IM TĄ KASĘ

 

Najgorsze, ze to nie jest normalne dofinansowywanie tylko własnie wyrywanie kasy... Osobiscie uwazam ze dofinansowania powinni dostawac wszyscy bezposrednio przy kunie nowego sprzetu... albo nikt. bo gdy ktos dostanie a moje gospodarstwo nie to wtedy ja nie mam najmniejszych szans na konkurencyjność. Rozumiecie o co biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

To są urzędasy pojeb... Specjalnie tak zrobili bo wiedzieli że się nie wyrobią z podpisaniem umów do 9 listopada i przedłużyli se czas o 4 miesiące bo wiadomo że 95% osób które złożyło wniosek na pewno będzie zmieniać maszyny (przynajmniej markę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

co wy wypisywaliście w zestawieniu finansowo rzeczowym ze musicie maszyny tak zmieniać? Ja mam wpisany ciągnik z podanym przedziałem mocy, kosiarkę z podana szerokością od do itp żadnych, marek, modeli, po co sobie życie utrudniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

oferta nie jest wiążąca, jak czytałem na forum niektórzy składali wnioski bez ofert dilerskich i tez mieli wnioski Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

A ciekawe czy np mozna zrezygnowac z jednej maszyny.zamiast kupic dwie wziasc jedna ale drozsza...tak ze suma dofinansowania by sie nie zmienila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Znalazłem coś takiego:

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=150798

 

Zastanawiam się co znaczy w praktyce stwierdzenie , że "MOŻE wydłużyć termin rozpatrzenia wniosku o przyznanie pomocy" i od kiedy będą mieć te 4 miesiące. Czy jeśli pójdę złożyć jutro nową ofertę, to od jutra, czy to zależy od mojego "numereka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
co wy wypisywaliście w zestawieniu finansowo rzeczowym ze musicie maszyny tak zmieniać? Ja mam wpisany ciągnik z podanym przedziałem mocy, kosiarkę z podana szerokością od do itp żadnych, marek, modeli, po co sobie życie utrudniać

 

Teraz bedziesz składac oferty z markami i modelami i to bedzie traktowane jako zmiany we wnioskach... a z reszta to nie ma znacznia bo i tak nie zdaza z wszystkimi wnioskami wiec bedą je sobie powoli do grudnia rozpatrywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

Z tego komunikatu ARiMR wynika, że tylko zmiana w zakresie planu finansowego operacji lub zestawienia rzeczowo-finansowego spowoduje przedłużenie terminu rozpatrywania o 4 miesiące.

 

Moim zdaniem zmiana w ofercie modelu ciągnika przy zachowaniu tej samej mocy i ceny nie wymaga zmian w zestawieniu rzeczowo-finansowym. Przecież w to zestawienie nie wpisuje się producenta czy też modelu tylko np. ciągnik rolniczy o mocy 80 KM wiec co tu zmieniać. Zmiany takiej wymagało by np. zamiana ciągnika na ładowarkę.

 

Jak ktoś zmieni coś w zestawieniu to pewnie jego wniosek pójdzie na koniec i z tego te 4 miesiące.

Niby zostało im 6 tygodni na rozpatrzenie mam wniosek w drugiej 100 w łódzkim i nic. Jakoś im się nie spieszy wiec kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mam pytanie

To jak zmieniłem opryskiwacz z 2000 l na 2500 l z tej samej firmy to bede czekał dłużej 4 miesiace czy nie??


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvid    0

Wiecie może czy można przekroczyć o jakiś procent konie mechaniczne,czy trzeba by było aneks składać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

mi facet powiedział ze konie mechaniczne są tylko tak dla orientacji i nie wazna jest dokładna ich ilosć. np 101,5 to jest 100 koni i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi jednoznacznie na pytanie: czy mogę zamienić dwie maszyny z wniosku PROW na jedną, zachowując przy tym kwote wniosku w pierwotnym stanie?? (Agregat uprawowy i pługi na wóz paszowy w moim wypadku)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi jednoznacznie na pytanie: czy mogę zamienić dwie maszyny z wniosku PROW na jedną, zachowując przy tym kwote wniosku w pierwotnym stanie?? (Agregat uprawowy i pługi na wóz paszowy w moim wypadku)

 

 

Nie można tak zamieniać my też chcieliśmy. Zadzwoniliśmy do ARiMR i tam powiedzieli ze nie można.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

zgodnie z nowym rozporzadzeniem mozna zamienic dowolne maszyny tylko zeby sie kwoty koncowe zgadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi jednoznacznie na pytanie: czy mogę zamienić dwie maszyny z wniosku PROW na jedną, zachowując przy tym kwote wniosku w pierwotnym stanie?? (Agregat uprawowy i pługi na wóz paszowy w moim wypadku)

jaki wóz paszowy myślisz kupić?? kenan słyszałem ze niekiepawy.sam zastanawiam sie czy nie zamienic 2 na wóz paszowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło już oficjalnie to rozporządzenie?? Cały ten rok rozglądałem się po rynku wozów paszowych i doszedłem do wniosku, że chyba KUHN EUROMIX będzie najlepszy w stosunku jakości wykonania do ceny. Osobiście interesuje mnie 12 m3.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

I dzwoniłem już do ARiMR, ale skoro nie moge tam uzyskać żadnych informacji to wydaje mi się że "w kupie siła":lol:


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ja musze zrezygnować z opryskiwacza który miałem we wniosku a przez ten okres od listopada musiałem kupić używkę bo nie mogłem czekać( powiększył się areał) teraz pytanie!!

Czy mogę zrezygnować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Witam ja piatek podpisalem piersza umowe w wojewodzwie.Mozna zmieniac maszyny tylko musi to byc usasadnine ekonomicznie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj