nik23

Booster pompy lucas, regulator dawki paliwa, korektor turbo,massey6140

Polecane posty

nik23    2

W moim mf 6140 uległa uszkodzeniu membrana znajdująca się w pompie paliwa. Steruje ona dawka paliwa zależnie od ciśnienia doładowania.a przynajmniej ja tak myśle. Jest to pompa lucas. Membraną ma około 40mm średnicy. Gdzie coś takiego kupić. Proszę o jakieś wskazówki.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Niemają. Ktoś pisał o jakichś zamiennikach ale niewiem od czego.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Lucas to chyba teraz delphi, chyba serwis pomp będzie najprostszą drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Właśnie o to chodzi ze ja niechce wyciągać pompy, po co zbędna robota, byłem u pomiarzy to żaden nie chce pary z gęby puścić tylko każe mi wyjąc pompę i cała przywieźć. Chciałem żeby mi zamówił to mi powiedział ze to nieopłacalne dla niego. Czy na tym świecie sami hu..... Są?


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Podobna ale moja ma 40mm średnicy jutro dodam zdjęcie

 


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam. W moim mf 6140 też miałem ta awarie. Wejdz w historię moich posłów to będzie więcej info. Ja dziś nie mogę sprawdzić . Pamiętam że zebrane kupowałem w jakiejś firmie która podali mi ludzie na forum

 

Teraz mam gorszy problem bo paliwa na wtryski nie podaje a zasilanie jest i w pompę też wszystko się kręci. Wczoraj chodził a dziś rano nawet dymna nie puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Solenoid sie sypnal moze, znaczy elektro zawor. Albo prad do niego niedochodzi. A jezeli nie to na głównym zasilaniu pompy tym co idzie od filtra jest sitko. Znalazlem twój temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26060-zamulony-mf-6140-wolno-wchodzi-na-obroty-podczas-jazdy/ ale niema tam nic odnośnie skad wziàłeś jedynie ze kosztowala 90 zł

Edytowano przez nik23

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

mam pytanie a czy w np. mf 375 też jest taka membrana bo mi trochę ciężko na obroty wchodzi na wyższych biegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Tylko ciagniki z turbo moga miec. Najprawdopodobniej w'ftylko seria61xxi to tez nie wszystkie


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Tylko gdzie to kupic szukam wszedzie poprosilem znajomego co w sklepie z częściami do osobówek pracuje ale powiedzial mi że dzwonił po hurtowniach co zamawiaja i nic takiego niema. Moglby ktoś nakierować gdzie szukac?

 

 


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

523842806 Meckien Karol Zakład Mechaniki Pojazdowej.Mi załatwił takie coś tylko do pompy Stanadyne.odrazu wiedział o co chodzi podaj mu rodzaj pompy itd.Ja byłem sam odebrać od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Dziekuje za namiary ale tez juz zalatwilem, kolega ze sklepu z czesciami do osobowek ma mi na piatek sprowadzic, bede mial w domu to napisze co i jak


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

523842806 Meckien Karol Zakład Mechaniki Pojazdowej.Mi załatwił takie coś tylko do pompy Stanadyne.odrazu wiedział o co chodzi podaj mu rodzaj pompy itd.Ja byłem sam odebrać od niego.

Thx:

no właśnie ja mam Stanadyne

(apropo to droga taka przyjemność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Nie pamiętam dokładnie ale jak za pół komdoma i trochę żelastwa to się żdziwiłem (ok 200zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Odgrzewam kotleta.

 

Czy po wymianie membrany ciągnik podczas zmiany biegów i delikatnego przyspieszania mniej dymi? Czy w ogóle dymienie jest mniej widocznego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrJareczek
      Zakupiłem prostownik z rozruchem Booster 340. Chcę nim odpalać mojego c 360 za pomocą funkcji BOOST, czyli wspomagania rozruchu. W instrukcji pisze, że po 5 sekundach sam sie wyłącza, a on już po jakiś 3 wybija bezpiecznik. Pytałem się sprzedawcy, zamawiałem przez internet i odpisał, że spokojnie da rade akumulatorom o mocy 180 Ah. Pomoże ktoś?
    • Przez Aroo22
      Witam. Mam problem, w moim MF6140 podczas orki nagle przestał działać przedni napęd.
      Dodam, że kontrolka na pulpicie sie świeci i gaśnie po 14km/h. Wałek się kręci, blokada mechanizmu takze działa. Może wiecie co moze byc przyczyną i jak naprawić?
    • Przez wino36
      Witam. Po zgaszeniu silnika marki Perkins 105KM, nie mogę uruchomić go. Ładowarkę użytkuje od pół roku i nie miałem z nią najmniejszych problemów, paliła na dotyk, do dzisiaj:/ Po paru godzinach sprawdzania awarii doszedłem do wniosku, że z pompy wtryskowej firmy Lucas 609 nie wychodzi paliwo na wtryskiwacze. Elektrozaworek sprawny. Paliwo dochodzi do pampy a nie wychodzi. Coś mogło się zawiesić w pompie?
      niżej wysyłam zdjęcia pompy i tabliczki znamionowej. Jak ktoś miał podobny problem lub ma schemat budowy tej pompy to prosiłbym o odpisanie. Dodam tylko że ładowarka jest z 1995r.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj