ejczbio

Jak wyłączyć przedni napęd podczas wciskania hamulca?

Polecane posty

krystek1992    20

Albo załączyć napęd albo rozłączyć hamulce i hamować tylko jednym kołem. Narazie patentów jako takich brak.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

W jd 6300 zalczanie napedu podczas hanowania odbywa się przez czujnik stopu lewego pedału. Wystarczyło zablokować czujnik i jest git. A swiatla stopu zalacza prawy pedal bi są czujniki na obu pedalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio5    1

Większy problem jest w przypadku ciągników wykorzystywanych w transporcie z maszynami lub przyczepami wyposażonymi w hamulce pneumatyczne. Podczas jazdy z dużą prędkością (40km/h i więcej) chcąc zmniejszyć prędkość ( np. podczas zjeżdżania z góry ) trzeba nacisnąć pedał hamulca by uruchomić hamulce pneumatyczne przyczep. Wtedy również następuje załączenie przedniego napędu i przy suchej, asfaltowej nawierzchni i dużej prędkości to nie jest delikatne szarpnięcie przy zwolnieniu pedału hamulca lecz porządne uderzenie . Po 2-3 tysiącach godzin w transporcie kosz przedniego napędu do naprawy, luzy na sprzęgłach wielofrezowych wału itp. U mnie w CASEach  MXM i CS jest to duży problem i naprawy koszy przedniego napędu w obydwu były robione (urwane zewnętrzne "wąsy" tarcz). Dodatkowo w MXM urwane elementy tarcz dostały się i uszkodziły koło zębate stożkowe przy koszu . Wymiana skomplikowana (tylny most trzeba odłączyć od skrzyni i rozebrać obydwie strony kół i zwolnic) i kosztowna. Warto więc założyć włącznik ON/OFF i używać tylko na miękkiej lub śliskiej nawierzchni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Witam, jeśli ktoś jescze się tym tematem interesuje to bardzo dobrze opisał rozwiązanie tego "problemu" agromaks na youtubie. Jest tam omówione co zrobić, aby wyłączyć napęd przedni przy hamowaniu JD. Dla mnie w zupełności wystarczy , hamuję tylko na tylne koła.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Jutro zaglądam do mojego case czy wystarczy spiąć czujnik przy pedale.

bo też krew mnie zalewa jak na betonie przy skręconych kołach aż zrywa po puszczeniu hamulca. Przy hamowaniu z 40km/h też na pewno skróci to żywotność na przekładni i tarczkach. 

Jakby ktoś szukał to tutaj link 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Ten na filmiku to jest stary typ jd, w nowszych inaczej już to wygląda i zabezpieczyli się na możliwość zrobienia takiej rzeczy jak na filmiku, kolejna sprawa że będzie ciężko wyhamować taki ciągnik przy 40 km/h na samym tylnym hamulcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Coś tam głębiej jest, ale muszę rozkręcić całą obudowę tapicerkę. Wiem na pewno, że są dwa czujniki wciśnięcia pedału, jeden na lewym pedale, drugi na prawym pyka więc może będzie tak jak w tym jeleniu. To prosty traktor

Ja planuję zrobić sobie kawałek dźwigienki z zapadką żeby tylko do konkretnej roboty go wciskać. Nie na trytke. 

 przy hamowaniu awaryjnym z 40 przy 4*4 to on w miejscu staje, głowa na szybie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez asus921
      Witam
      Mam problem z napedem pompy hydraulicznej, aktualnie naped na podwojnym kole pasowym, dwa paski 1120 (13mm szerokosci), przy wiekszym obciazeniu paski zatrzymuja sie i piszcza. Po zalozeniu nowych chwile byl spokoj, bo potrafilo silnik zadusic, a sie nie slizglo. Jednak znowu sie poluznily i to samo. 
      Chcialbym to przerobic, tylko jak najlepiej ? Zamiast kol pasowych zamontowac zebatki i dopasowac jakis lancuch ? Jezeli lancuch to jaki? Najzwyklejszy napedowy? Czy moze jednak wieksze kola i szersze paski, ale na to nie ma zabardzo miejsca, kolo juz prawie dotyka wentylatora. Najlepiej byloby spiac pompe bezposrednio, ale na to tez nie ma raczej miesjca.
      A moze macie jakies inne pomysly?
      Postaram sie dodac jutro jakies fotki.
      Silnik 70 KM, pompa dwusekcyjna strzelam, ze okolo 20/10 cm3
    • Przez lassie
      Witam mam problem z przednim napędem mianowicie sam się załącza ,co może być przyczyną ?
    • Przez tomek017
      Proszę o pomoc. Ładowarka teleskopowa JCB 526-56 AgriPlus 2011 r. W czasie jazdy przy naciśnięciu hamulca jak również przy puszczaniu hamulca jest słyszane tak jakby uderzenie ( stuknięcie ). Co to może być?? Czy to coś w napędzie?? Czego szukać w pierwszej kolejności??
    • Przez Janek7
      Mam problem z zetorem 7745.Podczas jazdy nagle gaśnie więcej nie chce odpalić trzeba podpompować i wtedy odpali.Co może być przyczyną?
       
    • Przez ghanew
      Witam. Chciałbym uzyskać opinie na temat Renault ceres 345x 2003rok i pytanie jak sie załącza przedni napęd 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj