Zaloguj się, aby obserwować  
borsuk1891

Sprężyna w filtrze MF 699

Polecane posty

borsuk1891    0

Witam .

Zacznę od tego że problem z podnośnikiem jest od dawna , ale dało się nim pracować chociaż miał problem z podniesieniem agregatu uprawowego 3,6 m.

Parę dni temu podnośnik odmówił posłuszeństwa , a mianowicie podniósł tylko do połowy i to na wysokich obrotach . Pomyślałem że zacznę od sprawdzenia filtra od hydrauliki . Spuściłem olej i wyjąłem filtr , który był całkiem czysty , ale znalazłem część sprężynki której to zdjęcie zamieszczam w linku http://s767.photobuc...9d2b30.jpg.html Może ktoś wie czy to jakiś element pompy , może dlatego pompa nie pracuje tak jaj trzeba . Jaka może być przyczyna słabego podnośnika ? Proszę o rady.

Edytowano przez borsuk1891

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zlanazłeś to w środku filtra? Raczej wątpie, ale może pisz precyzyjniej. Na mój gust to takie sprężyny są elementem układu sterowania i znajdują się w górnej części. Tam gdzie zamontowany jest tłok. A przynajmniej to trzeba odkręcić, aby do nich się dostać. Ale może bardziej doświadczeni mechanicy się wypowiedzą.

Nie wraca ci sama któaś dźwignia podnośnika z pozycji opuszczonej w góre?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Sprężynkę znalazłem pod filtrem , w tym dekielku ( nie w środku filtra ) ,a jakiś czas tamu dźwignia z prawej faktycznie nieznacznie podnosiła się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Sprawdź ciśnienie pompy tłoczkowej tam gdzie ą wpięte siłowniki pomocnicze jak nie będzie 20 Mpa. na wolnych obrotach to wskazana jest naprawa pompy


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Ale chyba nie ma sensu sprawdzać ciśnienia skoro podnośnik nie chce podnosić (jak nie podnosi to ciśnienie jest za male).Może lepiej sprawdzić zawór przeciążeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

po 1 ja bym sprawdził rurkę od rozdzielacza tego pod siedzeniem po 2 uszczelnienie pod tłoczyskiem a puzniej uszczelnienia na tłoku a jak nie to pompa ale na rurce to czesty przypadek że nie podnosi bo uszczelniena wydmuch*je i nie trzyma ciśnienia pisz na gg ja robilem od podztaw podnosnik taki to wiem co muwie a spręzynka jest od filtra na bank bo idzie tak sama ta sprężyna trzyma filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Głupoty wypisujesz ta sprężyna ma ucho a przy filtrze jest sprężyna bez ucha, jeśli ta sprężnka ma średnicę 8 mm to może być od dźwigni regulacji siłowej 898137M1 w plecaku druga opcja sprężyna dźwigni szybkości reakcji 1868454M2 która jest przy pompie uszczelnienie rurki i tłoka ma najmniejszy wpływ na jakość podnoszenia przy sprawnej pompie


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro dźwignia regulacji siłowej zmieniała samoczynnie swoje połozenie to sprężynka na bank jest od niej. Mam tak w 390 miałem w 255. ten typ tak ma. Starość nie radość. Co do samego podnosnika. Przez net nikt diagnozy nie postawi. trzeba sprawdzać wszystko po koleji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

żadne glupoty jesli jest to nowy typ pompy to sie zgadzam masz racije jesli stary do filtra idze 2 sprężyny i właśnie zabłysnołes twoim znaniem hydrauliki bo jeśli na rurce niema uszzelnień to nawet 1 cm nie podniesie i to kazdy mf ma bo to przerabiałem kolega hubertuss ma raciję trzeba elminowac po koleji wszystko ja obstawail bym pompe w tym przypadku ponieważ jeśli rurka ma wszystko dobrze nie opada a niema siły podnieść to pompa bankowo jest stara tylko kolega mi muwił ze niby tłok i cylinder i pompę w 2010 wymienial to coś jest nie tak jeśli nie podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Człowieku gdzie ty masz dwie sprężyny przy filtrze oleju pompy chyba że sam założyłeś i w dodatku z uchem znajdź w katalogu i podaj numer


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Przy filtrze mam jedna sprężynę centralnie pod nim . Wiem bo czyściłem filtr.

 

Rocznik ciągnika '86

Edytowano przez borsuk1891

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Witam wszystkich .

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu z podnośnikiem . Wszystkie domysły i podpowiedzi o rurce o tłoczysku o pompie były błędne , a nikt nie napisał o zaworze przeciążeniowym na pompie .

Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów . Nastąpiła znaczna zmiana podnośnik podnosi bez najmniejszego problemu. Także wszystkim mechanikom i pseudo-mechanikom oraz amatorom (jak ja) dziękuje. Już miałem rozpoławiać ciągnik. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam wszystkich .

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu z podnośnikiem . Wszystkie domysły i podpowiedzi o rurce o tłoczysku o pompie były błędne , a nikt nie napisał o zaworze przeciążeniowym na pompie .

Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów . Nastąpiła znaczna zmiana podnośnik podnosi bez najmniejszego problemu. Także wszystkim mechanikom i pseudo-mechanikom oraz amatorom (jak ja) dziękuje. Już miałem rozpoławiać ciągnik. :D

 

"Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów ".

Gdzie dokładnie jest ten zawór i śruba regulacyjna.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Śruba regulacyjna znajduje się dokładnie pod jedną ze śrub mocujących rozdzielacz do plecaka podnośnika . U mnie rozdzielacz przykręcony jest na dwie śruby . Odkręcasz jedną z nich (tą bardziej z tyłu) i pod nią znajduje się regulacja . Potrzebny jest długi śrubokręt i wyczucie bo ciężko trafić . Ja tą śrubą ustawiłem ciśnienie dokładnie na 200 barów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bartek3883
      Witam mam problem odnośnie sprzężny, która ściągą belki z hakami do środka, mianowicie tej sprężyny nie ma. I moje pytanie gdzie ją kupie? Bo pytałem w kilku sklepach i nie ma. Ale znalazłem tą http://www.sklepfarm...ek_zetor-21272i czy to ta?
      Zdjęcie
      I jeszcze wie ktoś może gdzie dostane jakiś uchwyt do łącznika centralnego bo gdy sprzęt jest odpięty to tak wisi i przeszkadza nawet widać na foto. Ten model mf miał właśnie taki uchwyt ale niestety w tym go nie ma.
    • Przez pic2ek
      Między przyczepą a dyszlem i nie mam sprężyny. Kupilem taką i śrubę rzymską - ale cholera nie mogę rozciągnąć tak sprężyny żeby można ją było połączyć ze śrubą. Podpowiedzcie jak to zrobić. Pewnie to banalnie proste ale chwilowo brak koncepcji
    • Przez wojtf23
      Witam. Mam pytanie czy macie ciśnienie w filtrze paliwa i czy powinno być???? Bo mi się wydaje że ja mam i chyba duże ponieważ kupiłem nowy filtr paliwa ten koło pompy wtryskowej i okazał się dziurawy i z tej miniaturowej dziurki leci mgiełka taka że zbiornik hydrauliki jest obryzgany ropą a jak się zgasi silnik to cały czas kapie.
    • Przez tasiorek766
      witam. szybkie puytanie. jakiej długości i siły jest sprężyna gazowa tylnej szyby i szyberdachu w 4512 kabina komfort. dzięki za pomoc pozdrawiam
    • Przez wert12
      Witam, odkręcając filtr oleju wypadł mi taki zaworek:

      i teraz mam problem bo nie wiem jak go wkręcić, a dokładniej którą stroną go wkręcić, czy tym płaskim w dół, czy odwrotnie.
      Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj