Legion178

Skrzynka bezpieczników c-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1828

Szybkie pytanko, muszę wymienić w swojej C-330 skrzynkę bezpieczników bo już mam powypalane styki i ciągle nie łączy, są luzy bo sprężynki już nie trzymają i trzeba bezpiecznikiem pokręcać i zaczyna mnie już to denerwować i nie wiem czy kupić skrzynkę taka jak powinna być w oryginale czy wybrać skrzynkę na bezpieczniki płytkowe.

http://www.auto-czesci.auto.pl/505,GNIAZDO-SKRZYNKA-BEZPIECZNIKOW-8-KROTNA-DOLNA

Co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uważam że płytkowe mają większą powierzchnie styku, ale jeżeli są walcowe dobre jakościowo to też powinno działać dobrze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
seweryn20    825

Zależy jak jest skrzynka zrobiona. Spotkałem nie jedną skrzynkę tandetną z wypalonymi gniazdami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedź na szrot , wyciąg z jakiegoś samochodu i po dylemacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Ta od mtz wygląda uczciwie i nie bedzie problemu z gabarytami.Możesz zastosować tradycyjną skrzynkę bezpieczników,ale najlepsze są bezpieczniki porcelanowe, które pod wpływem temperatury nie robią się krótsze.Samochodowe odradzam, gdyż posiadaja złącza przewodów na specjalne kostki ,lub przewody zaprasowane są bezpośrednio w skrzynce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jedź na szrot , wyciąg z jakiegoś samochodu i po dylemacie .

No właśnie z samochodu można wziąć najprościej tylko kolega udzieli odpowiedzi czemu nie chcę samochodowej. Będzie więcej z nią kombinowania i gabarytowo będzie zajmowała więcej miejsca.

A ta od Mtz będzie pasowała idealnie w oryginalne miejsce i nic nie trzeba przerabiać tylko przepiąć przewody, no oczywiście w razie potrzeby dać nowe konektory żeńskie na których będzie luz ;)

Resztę dodatkowych odbiorników jakie posiadam halogen, radio czy przekaźniki świec żarowych mam zabezpieczone już na przewodach poprzez zastosowanie gniazd bezpiecznika płaskiego więc rozbudowana skrzynka nie jest potrzebna

 

A tak to wygląda po podłączeniu :)

 a6e8f25eb7cffec5med.jpg

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dałeś 30 zł za skrzynkę tylko na 6 bezpieczników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do mtz-ta tyle śpiewają a nawet 47 zeta. 

Lepiej było kupić inną 8-krotna kosztuje 18 zeta a nawet 16-krotna niecałe 50. mam taką trzy lata i jak na razie jest ok. Tylko bezpieczniki to coraz większe dziadostwo. Trzeba oglądać i kupować takie żeby po wyjęciu w palcach nie został sam plastik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lub takie kwiatki: [galleryimg=622628]


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

generalnie kazda skrzynka bezpieczników  NIE LUBI wilgoci -  bezpieczniki  ceramiczne tez

 

oksydowanie  skrzynki samochodowe jak sie okazuje nie zdają  egzaminu  i tak to bedzie - sprawdzone dałem synowi zrobisc na nowo instalacje 30  - niestety się nie sprawdziła - cała wina za sprawność bezpieczników jak sie okazuje jest instalacja - złacza .. bezpiecznik tez czuje co sie dzieje w obwodzie ... .. jesli masy niema    wiele sie podgrzeje - tradycyjna skrzynka bezpieczników sie sprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Dałeś 30 zł za skrzynkę tylko na 6 bezpieczników? 

Ile dałem tyle dałem kolego w końcu z Twojej kieszenie nie brałem  :rolleyes:

A że na 6 to na ile wg Ciebie miałem dać? Sam chyba wiem na ile jest mi potrzebna i jak wcześniej pisałem szukałem takiej która by pasowała w miejsce oryginalnej bez przeróbek z odpowiadająca liczbą pinów i taką właśnie wstawiłem. Inne dodatkowe obwody jak już wspomniałem mam zabezpieczone gniazdami przelotowymi więc nie ma sensu dawania rozbudowanej skrzynki i wszystkiego przerabianie na nowo.

Zejdźmy na ziemię to tylko C-330 nie JD czy coś innego  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj