karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
10 minut temu, freetaxi napisał:

wsiąść

🧐

a po co wsiadać? 🤔

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Słownik - telefon :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

na rmg chetnych brak na caly kraj kilkaset wnioskow zloznych , ile dokladnie tto pani z agencji nie powiedziala,to samo z mlodym rolnikiem. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Myśle ze na Rmg jest chętnych , ale to tylko moje domysły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Potecjalnie chętnych jest wielu.... Tylko jakoś mało kto się za to bierze..... 

Np. U nie we wsi wziąłem tylko ja. A  mogła by się ubiegać większość.... 

Właśnie nie mogę zrozumieć czemu się nie starają..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Bo się boja , bo nie rozumieją . Bo idą do jakiegoś głąba czy to w biurze prywatnym czy odr który mówi im ze się nie nadają . Albo każe sadzić 3 ha ziemniaków w roku docelowym i kupować kombajn do ziemniaków bo takie przypadki znam . Bo chcieliby żeby ktoś za darmo im to zrobił i prowadził . Albo sieje ktoś 5 ha zyta a jak mowisz ze jedyny wymóg to będzie zasiać 0.3-0.4 ha słonecznika to mówią ze nie bo szkoda pola. Różnie jest 😊

A druga grupa to kombinatorzy na maxa którzy się przejada. Nie wiedza gdzie pole , ktoś im uprawia i biorą dopłaty i 60 tys tez by chętnie wzięli . Ale tk na remont. Szwagier ma firmę , napisze na kartce ze remont 60 000 i działamy . Dzisiaj jest niby obora ale będzie agroturystyka a na czas projektu będzie suszarnia lawendy. Albo ktoś by chętnie za te 60 tys otworzył produkcje przynęt wędkarskich . I jak to tego nie można oburzenie 😀mam wrażenie ze ludzie są coraz glupsi

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Raczej nie rozumieją obowiązku który przed nimi jest..... Doradcy napewno też się do tego przyczyniają.. 

 

 

 

 

Zniechęcają i komplikoja sprawę 

Najlepiej iść po najprostrzejszej Lini oporu.... Jak najmniej sobie komplikować..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, fakt. Kto nie zna swego pola, a jedyny jego związek z działalnością rolniczą, że kosi trawnik przed domem w mieście i składa wniosek obszarowy, to bardzo chętnie. I to najchętniej na SUVa.  A taki prawdziwy rolnik co siedzi przyspawany do pługa, to się boi, że Unia ziemie zabierze albo inne tego typu magiczne myślenie. W dużej mierze to wina przepisów, sposobu formułowania wymogów i ciągłych zmian w prawie dopłat.


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No dobra ale ja nie rozumiem jednej rzeczy . Mogę zrozumieć ludzi z odr . Siedzą , chcą 8 godzin przesiedzieć i iść do domu a nie robić wnioski w ranach wypłaty czytać i uczyć się . Ale znam biura prywatne co właśnie opowiadają jakies głupoty ze nie da się , ze trzeba ziemniaki i kombajn do ziemniaków i inne głupoty 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Poprostu realizują swoje głupie widzimisię.... 

Albo niechęć do pomocy i przyłożenia się do myślenia w trudnych wnioskach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, masa24 napisał:

No dobra ale ja nie rozumiem jednej rzeczy . Mogę zrozumieć ludzi z odr . Siedzą , chcą 8 godzin przesiedzieć i iść do domu a nie robić wnioski w ranach wypłaty czytać i uczyć się . Ale znam biura prywatne co właśnie opowiadają jakies głupoty ze nie da się , ze trzeba ziemniaki i kombajn do ziemniaków i inne głupoty 

Może wypełniają wnioski i jednocześnie handlują kombajnami do ziemniaków :)

  • Haha 1

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Heh. Mi jak się nie łapałem pani mówi szkoda bo to taki program fajny 60tys itp. za rok się łapie idę do niej a ona, że to nie takie proste, że to wymagania, że 5 lat i ona odradza... Okazało się, że nawet nie potrafi tego zrobić dała namiar na kolegę. Kolega mówi że się nie da bo dzierżawy są. Mówię trudno najwyżej odrzucą i kasę stracę na wniosek. I dziś już rok robię nowymi maszynami bo słuchałem siebie i was kolegów z forum. Jak i naszego doradcę forumowego.

  • Like 2

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Jak nie ma chętnych to ja jeszcze raz mogę złożyć 😄co mi tam zobiązania zrobi się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

@czesio200u mnie podobnie. Pani z ODR powiedziała że nie da się bo ojciec za duży dochód ma i nie łapie tych 25% z rolnictwa. Ale po kontakcie z jednym z doradców na forum okazało się że jednak jest możliwość. I już pierwsza rata na koncie, maszyny prawie wszystkie na podwórku. I wcale nie było tak trudno. 

  • Like 2

Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jakby większość rolników trafiło na ten temat to by pieniędzy zabrakło na rmg, a Polska stała by się potentatem w produkcji słonecznika na kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 19.05.2021 o 12:19, robert55555 napisał:

A nie możesz zrobić 10-15 pkt?

mam 8pkt. 

-wiek 1

-zwiekszenie 2

-zmiana produkcji 2

-przygotownie prodktów do sprzedaży 1

-plan nawozowy 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rolnikos25 napisał:

Jakby większość rolników trafiło na ten temat to by pieniędzy zabrakło na rmg, a Polska stała by się potentatem w produkcji słonecznika na kwiaty.

no, już jest potentatem, taka słonecznikowa Holandia się zrobiła...nie trzeba słonecznika, może być dynia ozdobna, zboża ozdobne, łubin ozdobny, etc.


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, MatiRol92 napisał:

mam 8pkt. 

-wiek 1

-zwiekszenie 2

-zmiana produkcji 2

-przygotownie prodktów do sprzedaży 1

-plan nawozowy 2

daj wiecej slonecznika i zrob wielkosc ekonomiczna na 20 000.  potem zjedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, MatiRol92 napisał:

mam 8pkt. 

-wiek 1

-zwiekszenie 2

-zmiana produkcji 2

-przygotownie prodktów do sprzedaży 1

-plan nawozowy 2

Zwiększ do do 5 pkt( powyżej 20 tys do). Jak dodasz Lubin na min 1 ha-1 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Punkt za łubin.

Rozmawiałem z pracownikiem z agencji który jest trochę ogarnięty i od drugiego naboru w 2019 roku interpretacja agencji jest taka że trzeba łubin siać już od dania wypłaty pierwszej raty. Trzeba będzie zrobić zmiany do biznesplanu przed jakąkolwiek kontrolą. Oddział Piotrków Tryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Niby czemu od dnia wypłaty 1 raty jak wszelkie zobowiązania zaczynamy od roku docelowego ?? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

A co mówią na temat udziału procentowego zbóż? Dotyczy tylko roku docelowego czy kolejnych też? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja to rozumiem tak ze zobowiązania zaczynamy od docelowego i ciągniemy do dnia upływu 5 lat od wypłaty 1 raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
25 minut temu, masa24 napisał:

Niby czemu od dnia wypłaty 1 raty jak wszelkie zobowiązania zaczynamy od roku docelowego ?? 

§ 18. Beneficjent powinien: 1) (...)

2) zrealizować biznesplan w terminie przewidzianym w biznesplanie, lecz nie później niż do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, w szczególności: a) prowadzić gospodarstwo zgodnie ze strukturą produkcji, o której mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 lit. b, b) zrealizować działania, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 4 oraz § 3 ust. 2 pkt 2, c) osiągnąć wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro oraz utrzymać ten poziom co najmniej do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, d) osiągnąć wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa o co najmniej 20% w stosunku do wyjściowej wielkości ekonomicznej, o której mowa w § 3 ust. 1 pkt 1 lit. c, i utrzymać ten wzrost co najmniej do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy, e) zrealizować działanie w zakresie zmiany kierunku produkcji, z którego tytułu przyznano punkty, o których mowa w § 12 ust. 2 pkt 7;

 

§ 3. 1. Biznesplan zawiera koncepcję restrukturyzacji gospodarstwa, w tym:

(…)

2) opis docelowej sytuacji gospodarstwa obejmujący informacje dotyczące planowanej:

(…)

b) struktury produkcji roślinnej, uwzględniające rodzaj i powierzchnię upraw, lub struktury produkcji zwierzęcej, uwzględniające gatunek i liczbę zwierząt gospodarskich,

Z instrukcji do biznesplanu (str. 10):

Uprawa, co najmniej do upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty pomocy, roślin wysokobiałkowych wymienionych w załączniku do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 marca 2015 r. (Dz. U. poz. 351 z późn. zm.), na powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha - uprawniająca do dodatkowej punktacji.

Edytowano przez sadsadgreylife

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, masa24 napisał:

Niby czemu od dnia wypłaty 1 raty jak wszelkie zobowiązania zaczynamy od roku docelowego ?? 

bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj