karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

bortys2001    42
31 minut temu, GRZES1545 napisał:

Tak realna sprzedaż tylko. Możesz mieć i 10ha słonecznika ich to nie obchodzi, abyś miał dokument sprzedaży produktów z gospodarstwa na określoną kwotę. No i biznesplan na gospodarstwo napisany tak aby kasa z dotacji wpłynęła na zwiększenie rentowności gospodarstwa.

Borys jesteś w RHD , daj znać jak to wygląda, jakie warunki musisz spełnić gdzie zgłaszasz itd. Może być na pw.

Rhd mam na pasiekę, książeczka sanepidowsja, pomieszczenie do wirowania miodu, środki do dezynfekcji zgłaszałem u pole, dostałem nr i tyle po dwóch latach kontrol, wszystko czyste więc kontrol szybka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

wymaganie nader bezsensowne, bo np. potrzebna jest przyczepa, jak ona ma podnies rentownosc gospodarstwa?! czy chociazby siewnik talerzowy zastepujacy redlicowy? ulatwi prace, moze wyeliminuje orke, ale wydajnosci nie podniesie! strach sie w to pakowac ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

No jak? Usprawni transport płodów tj skróci się czas wożenia i zużycie paliwa. Kwestia uzasadnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

rowazania jakie prowadze, sa jedynie moja flustra ja na glupote urzednicza. oszczednosc paliwa bedzie, ale w tym programie liczy sie jwdynie przychod, nie dochod, wiec kosztow nie bierzemy pod uwage😃 podnies wydajnosc to moze lepszenawozenie ( N, P. K, Ca, Mg, mikroelementy ) , do or herbicydow. a wiec rozsiewacz, opryskiwacz pomoze, ale nie zwiekszy produkcji o 30 %. a moze urzednicy unijni mysla,ze Polska jest w 19 wieku i wydaje im sie, ze jak chlop w Polsce kupi opryskiwacz, to podniesie wydajnosc z 2 na 8 ton pszenicy z ha?😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, toooomaszewski napisał:

To jak to w końcu z tą dochodowością gospodarstwa? Jeżeli ten wskaźnik 'so' wynosi dla mojego gospodarstwa, np. 20 tyś. €, czyli załóżmy 80 tyś. Zł, i jeżeli mam zwiększyć dochodowość o 30%, to ten skaźnik w roku docelowym ma wynieść 104 tyś. Zł? I do tego przychody mają wynieść min. 43 tyś. Zł? 🤔

Dochodowość obliczoną według SO mnożysz przez wskażnik 80,86% i przez kurs euro 4,2722 i to daje Ci przychód bazowy. I od tej kwoty musisz zrobić 30% wzrostu, który później musisz udokumentować sprzedażą. Dochodowość liczona z SO nikogo już w roku docelowym nie interesuje. Czyli w Twojej sytuacja w roku docelowym musisz wykazać, że sprzedałeś produkty rolne za niecałe 90 tysięcy  (89817,02 zł)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Pytanie do Vat-owcow, czy Rozwój Małych Gospodarstw jest premią netto ? W biznepslanie pierwsze pytanie czy jestem na Vat, jeski jestem to znaczy ze wszystkie ceny mam podawać netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 8.10.2023 o 13:44, toooomaszewski napisał:

Integrowana 2pkty, minimum jakie trzeba uzyskać dla rozpatrzenia wniosku 3pkty

Czy może na 26 tyś trzeba podnieść wskaźnik? Czyli np. Jeżeli jest 10ha pszenicy, to zwiekszyć areał na 13ha i do tego zwiększyć dochód na minimum 43 tyś. Zł 🤔

integrowana to 1 pkt

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
2 godziny temu, radian123 napisał:

Pytanie do Vat-owcow, czy Rozwój Małych Gospodarstw jest premią netto ? W biznepslanie pierwsze pytanie czy jestem na Vat, jeski jestem to znaczy ze wszystkie ceny mam podawać netto ?

Tak w netto, w programie rozliczasz się w kwocie netto jeśli jesteś vatowcem.

A jak dostajesz fakturę to masz i tak dwie kwoty podane. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986

 Ja jestem na ryczałcie i z tego co wiem  rozliczam program w kwocie brutto. 

Może i masz rację wpisać pewnie trzeba brutto u kolegi wyżej, tyle że i tak rozliczy się w netto. Idzie się pogubić🙆‍♂️

Jak Ty uważasz?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no tak mowi instrukcja ,  vat rozlicza kwote netto,  ryczalt brutto, ale juz rozne opinie slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiezak1111    0

witam wszystkich, 

czy jezeli zadeklaruje ekologie do min 50% ur na zdobycie 4pkt to musze proporcjonalnie minimum 50% przychodow z 43k w roku bazowym osiagnac z eko czy moze to byc przykladowo 5000zl z prodktow ekologicznych i 40k z sprzedaz konwencjonalna(przykladowo zboza)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0

Czy jeśli w tym roku dostałem pieniądze w ramach ostatniego naboru Restrukturyzacji małych gospodarstw 60 tys to czy teraz mogę wnioskowa w programie Rozwój małych gospodarstw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Nowe rozdanie. Mamy zakładkę działki i wpisujemy stan aktualnych upraw oraz planowane uprawy w roku docelowym. Pytanie czy muszę się trzymać tego co podam dokładnie, bo może się okazać że coś będzie bardziej opłacalne. Lub np będę chciał zrezygnować z jakiejś uprawy na rzecz innej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0
14 godzin temu, Celownik07 napisał:

Mozesz

to skoro biznesplan z restrukturyzacji mam realizować do 2028 a teraz będę się starał o rozwój małych gospodarstw to uprawy ta tych działkach się nałożą, jak to rozwiązać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19
Dnia 9.10.2023 o 19:02, swiezak1111 napisał:

witam wszystkich, 

czy jezeli zadeklaruje ekologie do min 50% ur na zdobycie 4pkt to musze proporcjonalnie minimum 50% przychodow z 43k w roku bazowym osiagnac z eko czy moze to byc przykladowo 5000zl z prodktow ekologicznych i 40k z sprzedaz konwencjonalna(przykladowo zboza)?

Dobre pytanie. Ktoś zna odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
Dnia 9.10.2023 o 19:02, swiezak1111 napisał:

witam wszystkich, 

czy jezeli zadeklaruje ekologie do min 50% ur na zdobycie 4pkt to musze proporcjonalnie minimum 50% przychodow z 43k w roku bazowym osiagnac z eko czy moze to byc przykladowo 5000zl z prodktow ekologicznych i 40k z sprzedaz konwencjonalna(przykladowo zboza)?

Takie rzeczy pytać w Agencji to one będą rozliczać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0
22 godziny temu, Celownik07 napisał:

jak jestes z ostatniego naboru to masz zrealizowac (rok docelowy) do 2025r a nie 2028. Tez jestem z tego naboru.

w marcu 2023 dostałem 1 ratę, mam 3 lata na spełnienie biznesplanu więc do marca 2026 i do marca 2028 utrzymać wszystko bo lacznie 5 lat 
czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, TomZet napisał:

w marcu 2023 dostałem 1 ratę, mam 3 lata na spełnienie biznesplanu więc do marca 2026 i do marca 2028 utrzymać wszystko bo lacznie 5 lat 
czy sie myle?

Musisz się rozliczyć do końca sierpnia 2025

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666

zobacz sobie w biznesplanie 1 strone - jaki masz wpisany rok docelowy. 2025 byl ostatnim mozliwym rokiem do wpisania w tym rozdaniu. Dodatkowo zobacz sobie decyzje jaka otrzymałes z ARIMR:..... 3 lata od daty otrzymania 1raty JEDNAK NIE POŹNIEJ niż do 31sierpnia 2025r.

Edytowano przez Celownik07
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj