karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

masa24    2348
1 godzinę temu, Vegrin napisał:

Czyli można z nimi próbować, nie jacyś tam oszuści?:)

To ironia . Śmieszą mnie jakies różne nazwy typu Polska agencja wsparcia rolnictwa czy funduszy unijnych . Widziałem ich na fb . Albo oni albo jakaś podobna firma życzyła sobie 300 zł za złożenie wniosku o nadanie numeru producenta . Obserwuje czasem tych fachowców z fb to dla nich wszystko jedno czy trzeba osiągnąć so czy esu albo myka hektar fizyczny z przeliczeniowy i z użytkiem rolnym . Masz tu sprawdzone osoby to działaj zamiast płacić po 5 ,6 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vegrin    1
8 minut temu, masa24 napisał:

To ironia . Śmieszą mnie jakies różne nazwy typu Polska agencja wsparcia rolnictwa czy funduszy unijnych . Widziałem ich na fb . Albo oni albo jakaś podobna firma życzyła sobie 300 zł za złożenie wniosku o nadanie numeru producenta . Obserwuje czasem tych fachowców z fb to dla nich wszystko jedno czy trzeba osiągnąć so czy esu albo myka hektar fizyczny z przeliczeniowy i z użytkiem rolnym . Masz tu sprawdzone osoby to działaj zamiast płacić po 5 ,6 % 

Właśnie w tym szkopul że nie mam tych sprawdzonych gdyż nie jestem tu startym tubylcem, więc jeśli mogę prosić, proszę o polecenie kogoś godnego

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile się czeka na kontrole z agencji  wystąpiłem o 2 płatność 12tyś minełu już 90dni  i nadal kasy nie mam dzwoniłem do agencji to gościówa mówi że będę mieć kontrole ile oni mają dni na kontrole po terminie i gdzie można dowiedzieć się

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Witam. Zamieniam zmieni pokrycie dachowe na budynku gospodarczym. Miała to robić firma i tak był przygotowany kosztorys, jednakże stawki mają takie że szok. Wymiana pokrycia dachowego, a raczej założenie blachy trapezowej na dach papowy (plus łaty i kontrłaty). Czy kosztorys inwestorski powinien obejmować również koszt robocizny, która będzie wykonana systemem gospodarczym (koszt niekwalifikowany), czy może zawierać wyłącznie koszty kwalifikowane, a mianowicie zakupione materiały tj. blacha trapezowa, łaty, rynny itp.. jako koszty kwalifikowane. Nie wiem za bardzo jak to ugryźć, ale myśle że koszty robocizny bym zostawił, a w kosztorysie bym wymienił tylko koszty kwalifikowane, tj. materiały?? przerabialiście takie tematy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przerabiam ponad 50 dachów rocznie. Kosztorys powinien mieć knr, wyliczenia wszystkie. Tylko w BP  możesz uwzglednic koszty kwalifikowane(materiał) a robociznę wsiąść w systemie gospodarczym(sam robisz sobie usługę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

panowie i panie mam fakturę na wapno, które było zapisane w obrotowych i z tego co wcześniej pisał @masa24 co prawda o paliwie, że można rozliczyć tą samą fakturę w restrukturyzacji i gminie a ja chciałem rozliczyć podobnie wapno tylko wyczytałem, że trzeba wysłać oryginał faktury. A co jeśli w tym czasie będę miał kontrole z agencji i nie będzie oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

To idź do Arimr i niech kopie z oryginałem potwierdza jak się boisz ze oryginał zaginie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Co prawda powinienem to opisać w dopłatach bezpośrednich, ale dotyczy to też restrukturyzacji. 

Mam działkę, której aktualna powierzchnia geodezyjna ( w wyniku zamian) to 0,16ha. W e-wniosku gdy ją obrysuję to ma 0,23ha. W BP podałem, że powierzchnia użytków rolnych to 0,16ha, ale w wyniku tych zmian będzie mniej.

Teraz moje pytania:

Czy te rozbieżności (dotyczy e-wniosek) powinienem zgłosić w LPIS, bo opcja, że użytkuję część działki raczej w tym wypadku nie będzie ok? 

Czy takie zmiany wiążą się z kontrolą na miejscu? 

W jaki sposób podać powierzchnię uprawy na tej działce? Rysując uprawę w e-wniosek nadal będzie mi tyle samo pokazywało. Wg geoportalu uprawa wynosi ok. 0,13ha

Powinienem zrobić zmiany w BP aktualizując powierzchnię uprawy na tej działce

W załączniku skan mapy

Działka.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Powiem Ci tak, bardzo często są takie różnice i różnie postępują w różnych biurach powiatowych, ja rozmawiałem na ten temat z kierownikami, naczelnikiem i w końcu wyszło na to żeby robić tak jak dane biuro chce. 

Ja zmniejszam najczęściej we wniosku do powierzchni z ewidencji gruntów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Witam mam kilka pytań od nośnie  Restrukturyzacji małych gospodarstw 

Rok docelowy 2021 czy mogę zmienić na 2022 lub 2023 ( zakup prasy belującej ) chciałbym tez zamienić  na inny model. 
Jeżeli w biznesplanie mam przyznane punkty za produkcje roślin wysokobiałkowych to muszą być zasiane już w tym roku i podane do dopłat ?
Czy rośliny wysoko białkowe musza być zasiane na konkretnej działce ?
Przyznane mam punkty za udział w 4 szkoleniach czy ze względu na Covid  zmieniło się coś  w sprawie szkoleń?

Wypłata pierwszej raty Maj 2020

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Dalej czekam na kasę, nabór 2020r. Dzwoniłem do Pani która prowadzi mój wniosek i podobno odesłała dalej do sprawdzenia i dopiero przelew. Co oni jeszcze sprawdzają? Ile to może potrwać? Na początku lipca mija 3 miesiace od złożenia wniy o 1 ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Ja dokładnie nie pamiętam kiedy złożyłem wniosek o wypłatę ale wyszło również wyszło lekko ponad 90 dni. Także cierpliwości :D


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U mnie dziś $$$ na koncie, wniosek o pierwszą ratę złożony 9 kwietnia czyli dobry czas. Niestety właściciel gruntów dalej ma syndrom dziewicy - w sumie by chciał ale się chyba boi... Nie może się określić, ani na tak ani na siak... Szczęściem Agencja przedłużyła termin realizacji BP do 2024 ale inflacja zjada dziś gotówkę w mgnieniu. Pierwszy raz w życiu czuję się jak ludzie za PRL-u. są pieniądze a nie ma na co ich wydać 🤣.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Towaru jaki mam zamiar kupić za premię RMG, własne $$$ i kredyt już nie produkują - grunt. Chciałem to kupować w zeszłym roku już, zaraz po złożeniu wniosku bo sytuację miałem czystą - ale byłem bez kasy. Mogłem pożyczyć, ale prezes RSP mnie uspokajał że da znać jak by się pojawił inny kupiec. Tymczasem prezesa na "taczkach wywieźli" a nowa gwardia stwierdziła, że dzięki wzrostowi cen pszenicy i qq po Nowym Roku nie muszą na razie niczego sprzedawać... I tak kręcę się koło nich niczym dziad proszalny, ale decyzji brak... Mogłem siebie słuchać a nie innych.

Edytowano przez Kaszlak79
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz15    0

Ja już czekam 135 dni. Orientuje się ktoś ile im zajmuje na wypłatę odkąd wniosek trafi do płatności? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
18 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Akurat towaru teraz masz pełno wszędzie, jaki tylko chcesz

A fakt drugi kasa tracie teraz szybko na wartości.. 

nie do końca wszystko jest dostępne od ręki , brak maszyn rolniczych , długo czeka się na blachy do pokrycia , styropian itd. 

aktualne ceny na niektóre małe maszyny rolnicze ; 

agregat uprawowy 1, 8 cena nowa 5000 zł stara cena był 3000 zł 

glebogryzarka 1,6- 8 000 zł było 5 000 zł 

pług zagonowy 2- 3 000 zł był 2 000 zł 

opryskiwacz typu ślęza -36 000zł była 24 000 zł 

byłe stare ceny styczeń 2021 rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ostatnio dzwoniłem po składach zapytać o tolemta simply 1.8m, rozpiętość od 10700 do 12700 brutto 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

przy tych galopujących cenach maszyn trzeba było całe 60 000 zł przeznaczyć na środki trwałe , oczywiście przed podwyżką .

w tej chwili za 48 000 zł kupimy dużo mniej maszyn niż w ubiegłym roku a tak nawiasem mówiąc stare maszyny też poszły w górę bo mi wydaje się że nie .

28 minut temu, daro189 napisał:

Ostatnio dzwoniłem po składach zapytać o tolemta simply 1.8m, rozpiętość od 10700 do 12700 brutto 😀

można taniej nową maszynę  ze starszego rocznika , ARMR  uznaje podobno 3 lata do tyłu taki sprzęt więc można obejść podwyżki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
40 minut temu, Mariusz2903 napisał:

aktualne ceny na niektóre małe maszyny rolnicze ; 

agregat uprawowy 1, 8 cena nowa 5000 zł stara cena był 3000 zł 

glebogryzarka 1,6- 8 000 zł było 5 000 zł 

pług zagonowy 2- 3 000 zł był 2 000 zł 

opryskiwacz typu ślęza -36 000zł była 24 000 zł 

byłe stare ceny styczeń 2021 rok .

Przy podwyżkach rzędu 50% chyba lepiej zrezygnować z dotacji niż brać na siebie zobowiązanie na 5 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
44 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

nie do końca wszystko jest dostępne od ręki , brak maszyn rolniczych , długo czeka się na blachy do pokrycia , styropian itd. 

aktualne ceny na niektóre małe maszyny rolnicze ; 

agregat uprawowy 1, 8 cena nowa 5000 zł stara cena był 3000 zł 

glebogryzarka 1,6- 8 000 zł było 5 000 zł 

pług zagonowy 2- 3 000 zł był 2 000 zł 

opryskiwacz typu ślęza -36 000zł była 24 000 zł 

byłe stare ceny styczeń 2021 rok .

No ceny to zapidalaja jak szalone....... 

Za maszynami też czekałem ok 3tyg...

 

29 minut temu, Mariusz2903 napisał:

 

można taniej nową maszynę  ze starszego rocznika , ARMR  uznaje podobno 3 lata do tyłu taki sprzęt więc można obejść podwyżki .

Uważasz że ceny też będą sprzed 3 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
13 minut temu, raven18 napisał:

Przy podwyżkach rzędu 50% chyba lepiej zrezygnować z dotacji niż brać na siebie zobowiązanie na 5 lat 

Tak zrobiłem, miałem zamiar wziąć to ale przy tych cenach i tyle lat nie chce mi się , dam radę bez a i głową spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
12 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

No ceny to zapidalaja jak szalone....... 

Za maszynami też czekałem ok 3tyg...

 

Uważasz że ceny też będą sprzed 3 lat? 

Nie no cena będzie niższa niż z tego czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj