karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
androproteam    23
11 godzin temu, kazik6 napisał:

co sprawdzali podczas kontroli?

 

Księga przychodow i rozchodów, na działkach byli czy faktycznie jest to zasiane co zadeklarowane, i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Czy jak składam zmianę maszyn do BP to lepiej wysłać kopertę listem poleconym aby mieć potwierdzenie doręczenia czy można wrzucić do wrzutni przy oddziale agencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163
Napisano (edytowany)

Dobrze ta tabela? :) stan na pocz wstawiłem ze stycznia, w międzyczasie sprzedałem 2 byki i zakupiłem 3 cielęta, w okresie docelowym dałem to samo, (wzrost na słonecznik) czy może w zakup wpisać planowane na cały rok, tak samo sprzedaż, tylko co z upadkami, też na cały rok :)

zrzuttabela.JPG

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

zostaw tak, jak przy sprawdzaniu czepią sie ze byly jakies zmiany to zmienisz. Przeciez nie bedziesz bawil sie w jasnowidza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Dzięki, planowane inwestycje w środki trwałe, konkretnie maszyny, trzeba dołączyć ofertę od dealera z pieczątką czy wystarczy że wpiszę z cenami z np agromilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

wystarczy zwykła oferta handlowa, nie musi być pieczątki, ale nie zaszkodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
17 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Ja skladalem

kiedy ? miałeś już kontrolę , ze zmianami czy bez , no i czym podnosisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

Słuchajcie dla pewności, bo nawet byłem kilak razy w ODR :-) i babka powiedziała że jak ten termin przedłużony, dla rozwiania wszelkich wątpliwości

- ten plik biznesplanu ze strony ARiMR ona mówi że jest inny niż rok temu? mi się nie wydaje, ale jak trzeba przepisać to ok..

- wyszło po otwarciu tego nowego że na początku jak się wpisuje nr pesel i numer producenta rolnego jest taki komunikat "że by podać już wstępie dane nr gospodarstwa prawidłowo bo jest jakaś automatyczna zgodność plików csv [czy coś takiego] z dopłatami".. ktoś to kojarzy?

bo zapisuje sie nazwa pliku wg numeru pesel i potem NIE ma szans tego zmienic (wyskakuje komunikat o błedach) i wówczas trzeba   wszystko przepisac, to jasne, ale o jakieś zgodności danych producenta i systemu dopłat (już przy pierwszym rozpakowaniu pliku) to pierwszy raz to widziałem..

mało tego już kilka razy składem wniosek i biznesplan na starych formularzach od chyba 2016 roku i dalej i do tego nigdy się nie doczepili

**pytam na wszelki wypadek.. bo termin i tak przedłużony na szczęście

- trzecia rzecz jak tu piszecie w restrukturyzacji NIE ma żadnego ograniczenia jak np. w młodym rolniku na 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa, czy jego urządzania, CZYLI jak dobrze rozumiem dzierżawa min. hektara moze być z dowolnego czasu nie minimum rocznego?

* Oczywiście jest problem dopłat w niektórzych oddziałach, pytałem się w centrali i rzeczywiście formalnie nie ma ograniczenia że dopłaty trzeba brać kilka lat do tyłu aby np. wyliczyć te przychody.. ale powiedzieli też że zwracają na to uwagę..

 

po częsci może i dlatego wydłużyli terminy naboru, bo dopłaty przecież do 17.06 2021 r.

Na marginesie odnośnie tego zgłaszania w tabeli nr 4 danych działek trzeba uważać bo przecież połowo w okresie wyjściowym ma być na własność i może być problem jak ktoś wpisze sobie jakieś działki od lat używane a nie mające znaczenia dla programu

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwoń teraz to wytłumaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, agi napisał:

Słuchajcie dla pewności, bo nawet byłem kilak razy w ODR 🙂 i babka powiedziała że jak ten termin przedłużony, dla rozwiania wszelkich wątpliwości

- ten plik biznesplanu ze strony ARiMR ona mówi że jest inny niż rok temu? mi się nie wydaje, ale jak trzeba przepisać to ok..

- wyszło po otwarciu tego nowego że na początku jak się wpisuje nr pesel i numer producenta rolnego jest taki komunikat "że by podać już wstępie dane nr gospodarstwa prawidłowo bo jest jakaś automatyczna zgodność plików csv [czy coś takiego] z dopłatami".. ktoś to kojarzy?

bo zapisuje sie nazwa pliku wg numeru pesel i potem NIE ma szans tego zmienic (wyskakuje komunikat o błedach) i wówczas trzeba   wszystko przepisac, to jasne, ale o jakieś zgodności danych producenta i systemu dopłat (już przy pierwszym rozpakowaniu pliku) to pierwszy raz to widziałem..

mało tego już kilka razy składem wniosek i biznesplan na starych formularzach od chyba 2016 roku i dalej i do tego nigdy się nie doczepili

**pytam na wszelki wypadek.. bo termin i tak przedłużony na szczęście

- trzecia rzecz jak tu piszecie w restrukturyzacji NIE ma żadnego ograniczenia jak np. w młodym rolniku na 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa, czy jego urządzania, CZYLI jak dobrze rozumiem dzierżawa min. hektara moze być z dowolnego czasu nie minimum rocznego?

* Oczywiście jest problem dopłat w niektórzych oddziałach, pytałem się w centrali i rzeczywiście formalnie nie ma ograniczenia że dopłaty trzeba brać kilka lat do tyłu aby np. wyliczyć te przychody.. ale powiedzieli też że zwracają na to uwagę..

 

po częsci może i dlatego wydłużyli terminy naboru, bo dopłaty przecież do 17.06 2021 r.

Na marginesie odnośnie tego zgłaszania w tabeli nr 4 danych działek trzeba uważać bo przecież połowo w okresie wyjściowym ma być na własność i może być problem jak ktoś wpisze sobie jakieś działki od lat używane a nie mające znaczenia dla programu

 

 

 

Dobrze mieszasz fakty . Twój post to kopalnia nie wiedzy dla osób zainteresowanych tematem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

kiedy ? miałeś już kontrolę , ze zmianami czy bez , no i czym podnosisz ?

Składem w połowie grudnia.... Kasa na koncie była pod koniec lutego. 

Kontroli  z 2 raty nie miałem.... Miałem kontrolę w zeszłym roku z dopłat..... 

Wzrost robię grochem i chodowla świń 

Trzymanymi na ruszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
15 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Składem w połowie grudnia.... Kasa na koncie była pod koniec lutego. 

Kontroli  z 2 raty nie miałem.... Miałem kontrolę w zeszłym roku z dopłat..... 

Wzrost robię grochem i chodowla świń 

Trzymanymi na ruszcie

robiłeś zdjęcia maszyn czy tam tabliczek ? bardzo szybko kasa z 2 raty na koncie . Żywiec trochę skoczył do góry  ale pasze drogie  poprzez soję która bije rekordy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Poprawiłem tabelę dla bydła, ale nadal coś jest źle ... :) 

Byczki i jałówki poniżej 1 roku 7 sztuk, 5 dałem na przeklasowanie, w czerwcu będą miały powyżej roku, 4 byczki i 1 jałówka, generuje błędy w systemie chowiu, ja tam nic nie zmieniałem, samo wygenerowało te liczby.

Tak samo z tym bykiem co go przeklasowałem na +2 lata

 

tabela2.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

robiłeś zdjęcia maszyn czy tam tabliczek ? bardzo szybko kasa z 2 raty na koncie . Żywiec trochę skoczył do góry  ale pasze drogie  poprzez soję która bije rekordy .

Żadnych zdjęć nie robiłem.. Pasze strasznie drogie... Jeszcze jeden rok i koniec zobowiązani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
3 minuty temu, PRZMAS19821982 napisał:

Żadnych zdjęć nie robiłem.. Pasze strasznie drogie... Jeszcze jeden rok i koniec zobowiązani 

5 lat to już za rok ci wychodzi ? Ja składałem wniosek 2018 rok docelowy 2021 rok kasa 1 raty 2019 rok kwiecień , kiedy kończę program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

24 u ciebie. Ja mam do końca kwietnia 23 ale końcowe rozliczenie składa się 3 MC przed upływem 5 lat... To dopłaty  będą brane z 22 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, raven18 napisał:

Poprawiłem tabelę dla bydła, ale nadal coś jest źle ... :) 

Byczki i jałówki poniżej 1 roku 7 sztuk, 5 dałem na przeklasowanie, w czerwcu będą miały powyżej roku, 4 byczki i 1 jałówka, generuje błędy w systemie chowiu, ja tam nic nie zmieniałem, samo wygenerowało te liczby.

Tak samo z tym bykiem co go przeklasowałem na +2 lata

 

tabela2.JPG

Wstaw 0.5 i 6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

masa24 znam te rzeczy, ale praktyka jest różna, dla mnie jasne jest 

- że nie ma podstaw aby był stary (jeżeli czymś się nawet różni) plik biznesplanu, skoro rozporzązenie tego nie określa i nie było np w tym zakresie zmieniane

- ale jak to ma ułatwić im powiązanie automatyczne tego pliku z systemem dopłat, trudno po raz kolejny przepiszę i rozpakuje z numerem producenta..

- jasne jest, że 12 miesięcy wcześniejsze dzierżawy NIE ma znaczenia dla restrukturyzacji, jak to ma w przypadku młodego rolnika, i dopłaty też nie powinny mieć znaczenia w że TYLKO  w tym roku ktoś miał..

  praktyka jest rożna

22 godziny temu, masa24 napisał:

Dobrze mieszasz fakty . Twój post to kopalnia nie wiedzy dla osób zainteresowanych tematem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tylu tu jest prawników i fachowców więc mam zagadkę. Rok wyjściowy 5000 euro so. Docelowy 12000 euro. Wypłata pierwszej raty w 2021. Docelowy 2023.

Teraz moje pytanie brzmi :  Czy w roku 2024 musi osiagąc 12 000 euro czy starczy 10 000 i euro i 20 % wzrostu w stosunku do roku wyjsciowego??  Jezeli nie starczy to na podstawie ktorego zapisu rozporzadzenia tak uwazacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Nie musi osiągać 12000 euro w 2024. Pytałem w Warszawie o to samo, powiedziano mi, że tylko w roku docelowym, czyli tutaj 2023. Pani stwierdziła, że w rozporządzeniu nie ma nic na temat 4 i 5 roku. Ma być tylko powyżej 10000 ojro i 20% wzrostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

otoz to , tez mi sie tak wydaje a nikt na to uwagi nie zwracal tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Czyli wzrost trzeba wykazać tylko w jednym roku? A dalej ,,róbta co chceta''?


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
Napisano (edytowany)

Tak łatwo to nie ma.... 

58 minut temu, AdamKutno napisał:

Nie musi osiągać 12000 euro w 2024. Pytałem w Warszawie o to samo, powiedziano mi, że tylko w roku docelowym, czyli tutaj 2023. Pani stwierdziła, że w rozporządzeniu nie ma nic na temat 4 i 5 roku. Ma być tylko powyżej 10000 ojro i 20% wzrostu. 

 

5 minut temu, dawid12 napisał:

Czyli wzrost trzeba wykazać tylko w jednym roku? A dalej ,,róbta co chceta''?

 

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dawid12 napisał:

Czyli wzrost trzeba wykazać tylko w jednym roku? A dalej ,,róbta co chceta''?

Między 10 a 12 tys nie masz pkt za SO. Więc najważniejsze żeby było ponad 10 tys i ze wzrostem 20% w stosunku do roku wyjściowego. A w przykładzie masy24 jest wzrost o 100%. Kryteria są zachowane.

Co innego by było gdyby były 2 pkt za wzrost i łącznie pkt była by 7 pkt. To do nie mogło by spaść poniżej 12 tys. Gdyby by spadło poniżej 12 so odpada 2 pkt oraz binesplan spada poniżej 7 pkt., Zostaje 5 pkt. Warunkiem przyznania jest 7 pkt. Wtedy się robi problem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj