karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Music    102
30 minut temu, jarecki7745 napisał:

witam czy mógłby ktoś polecić jakiegoś dobrego dilera maszyn w lubelskim okolice chełma ?, kilku jest ale może ktoś kupował pare gratów i podpowie z jakim można ponegocjować a jakich sie wystrzegać

 

 

Mój kuzyn kupował maszyny w Fino Chełm i był zadowolony. Ja planuję tam kupić opryskiwacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
36 minut temu, marluk napisał:

Ale dlaczego chcesz wyrzucać faktury z akcyzą?

bo nie przejdą w obrotowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karab3    0
Napisano (edytowany)

Cześć, jestem z naboru czerwiec 2019, mam do wykonania plan nawozowy, mógłby mi ktoś powiedzieć czy mogę zrobić i policzyć to samemu? Czy to musi być jakoś zatwierdzone i robione przez kogoś kompetentnego? Wystarczy jak do każdej działki rolnej podam nawozy i ilość dostarczonych w nich składników? Wystarczy N, P, K, czy trzeba też uwzględnić Mg i potrzeby wapnowania. Badania gleby były robione początek 2020.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś napisał jak to ma wyglądać i co trzeba tam uuwzględnic i czy trzeba to potem dołączać do wniosku o 2 ratę?

Jeśli rok docelowy mam 2021, to będę mógł składać już w tym roku wniosek o 2 ratę?

Edytowano przez karab3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Panowie jak to jest naprawdę z tą wartością ekonomiczna gospodarstwa? Po programie trzeba przebić te 13 tyś euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Nie. 20 procent od wyjściowej nie mniej jak 10000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
44 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

bo nie przejdą w obrotowych 

Dlaczego? Rozumiem że nie przejdzie kwota akcyzy odliczona w urzędzie gminy ale reszta ceny paliwa dlaczego nie? Pewna informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17
2 minuty temu, masa24 napisał:

Nie. 20 procent od wyjściowej nie mniej jak 10000 euro

Czyli muszę zwiększyć o co najmniej 20% i ostatecznie muszę przekroczyć 10tys euro wartości ekonomicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie robił ktos z Was plan nawozowy na rmg bo mam w bp bo po prostu brakło by mi punktów i musze to mieć. Proszę o odpowiedz 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    750

Ja mam plan nawozowy, jeszcze go nie zacząłem ale to formalność. W sumie nie wiem czy go nie wywalę z BP.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W pierwszym naborze w 2017 trzeba było 1/3 wniosków zrobić zobowiązanie do wykonania planu nawozowego z powodu braku punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, marluk napisał:

Dlaczego? Rozumiem że nie przejdzie kwota akcyzy odliczona w urzędzie gminy ale reszta ceny paliwa dlaczego nie? Pewna informacja?

Po niedzieli jestem  umówiony z radca prawny  agencji.  Poruszę temat. Dla mnie temat jest jasny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow6    0
Napisano (edytowany)

Cześć .

Przez ostatnie 2 dni przeczytałam cały temat, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy możecie podpowiedzieć o co chodzi w kwestii hodowli zwierząt, a mianowicie :

- chcę wpisać kury nioski, które u mnie żyją na wolnym wybiegu i na noc zamykane są w kurniku - prosta sprawa. We wniosku nie ma jednak czegoś takiego jak chów na wolnym wybiegu, tylko konwencjonalny i ekologiczny - ten mógłby być ok, ale czy to nie wymaga znowu certyfikatu ekologicznego?

Jaki więc wybrać ? - to pierwsze pytanie . Oraz co oznacza chów ściółkowy i bezściółkowy w takiej sytuacji, bo to przecież hodowla klatkowa wg opisów z googla, a ja takiej nie prowadzę i nie zamierzam prowadzić. 

Z góry dzięki ! :)

Edytowano przez Flow6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Krótkie pytanie, czy po pięciu latach czyli już po zakończeniu programu można normalnie zejść już poniżej 10tyś(same zboża)?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie mozesz zejść.

Mam wniosek z budowlanki i z jednym mam problem. Kosztorysant potwierdził że kosztorys jest dobrze zrobiony. Natomiast problem jest następujący: że budynek w którym są przetrzymywane maszyny, ciągnik, pomieszczenie na środki ochrony roślin, pomieszczenie w którym rolnik robi pasze dla zwierząt. Na stropie posiada zboże. Pani twierdzi że taki budynek nie kwalifikuje do wymiany pokrycia dachowego. Następnie w tabeli 18 mam być zakup blachy na wszystkie budynki które się kwalifikują. Natomiast w tabeli 19 maja znaleźć koszty wymiany przez firmę, laty, kontrakty, membrana i elementy obróbki blacharskiej.

Za sama budowlankę klijent ma 2 pkt. Maxymalnie za wartość budowlana ma 5pkt. Plus za 2 pkt za słonecznik. Mając 9 pkt to miałby aż nadto. Ona twierdzi że odrzucając ten jeden budynek oraz trzeba podzielić koszty. W ten sposób z 7 pktow robi się 3 pkt.

Oddala sprawe w grudniu do radcy prawnego w swoim województwie. Jak do tej pory brak odpowiedzi. Podpowiedziałem klijentowi żeby napisał pismo do radcy prawnego ze swego województwa. Radca prawny z tego wojewodztwa zadzwonił i zaproponował spotkanie( dziwne). Pytanie czy odpowie na piśmie na nasze zapytania czy tylko wyda słownie opinie w temacie.

Przy okazji byłby poruszony temat paliwa(te same faktury do akcyzy i do rmg). Następnie pytanie co ze zwrotem za materiał siewny, jak ktoś ma zakup z RMG?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, Flow6 napisał:

Cześć .

Przez ostatnie 2 dni przeczytałam cały temat, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy możecie podpowiedzieć o co chodzi w kwestii hodowli zwierząt, a mianowicie :

- chcę wpisać kury nioski, które u mnie żyją na wolnym wybiegu i na noc zamykane są w kurniku - prosta sprawa. We wniosku nie ma jednak czegoś takiego jak chów na wolnym wybiegu, tylko konwencjonalny i ekologiczny - ten mógłby być ok, ale czy to nie wymaga znowu certyfikatu ekologicznego?

Jaki więc wybrać ? - to pierwsze pytanie . Oraz co oznacza chów ściółkowy i bezściółkowy w takiej sytuacji, bo to przecież hodowla klatkowa wg opisów z googla, a ja takiej nie prowadzę i nie zamierzam prowadzić. 

Z góry dzięki ! :)

Ile masz kur niosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

W pierwszym naborze w 2017 trzeba było 1/3 wniosków zrobić zobowiązanie do wykonania planu nawozowego z powodu braku punktów. 

i to jest skomplikowane jakies próby glebowe trzeba robić ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow6    0

Robert - w tej chwili mało 40 sztuk, ale chcę zwiększyć i dołożyć kaczki - tez wolny wybieg  i przepiórki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Do 80 sztuk. Mozesz hodować kury. Jelsi masz więcej niż 80 sztuk kur niosek powinieneś zgłosić się do UKS i mieć założony dział specjalny. Odprowadzasz podatek od tych kur. Bodajże 2.50 zł.od nioski na rok.  

Hodowla ekologiczna kur wymagania:

https://modr.pl/technologie-ekologicznej-produkcji-zwierzecej/strona/kury-nioski-w-gospodarstwie-ekologicznym

1 godzinę temu, Flow6 napisał:

Cześć .

Przez ostatnie 2 dni przeczytałam cały temat.

Szacunek.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna za tą premie zakupić loszki hodowlane i zmodernizować budynki gospodarcze obecnie nie posiada my zwierząt chciałbym zakupić 35 loszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

jakies slowa radcy agencji z jakiegos wojewodztwa to slaba podstawa. wystosowalem zapytanie do centrali przez formularz kontaktowy wiec bedzie oficjalne stanowisko

 

jak ma sie sprawa z zakupem w ramach premii nieruchomosci np obory?   jest cos takiego mozliwe, ktos to praktykowal?  mysle ze teoretycznie tak ale nie mialem takiego przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow6    0
15 minut temu, robert55555 napisał:

Do 80 sztuk. Mozesz hodować kury. Jelsi masz więcej niż 80 sztuk kur niosek powinieneś zgłosić się do UKS i mieć założony dział specjalny. Odprowadzasz podatek od tych kur. Bodajże 2.50 zł.od nioski na rok.  

Hodowla ekologiczna kur wymagania:

https://modr.pl/technologie-ekologicznej-produkcji-zwierzecej/strona/kury-nioski-w-gospodarstwie-ekologicznym

Szacunek.

Tak, wiem, że trzeba zgłaszać. To nie problem dla mnie :) 

Bardziej interesuje mnie co wpisywać we wniosku RMG w tych ich tabelach w biznes planie - może ktoś już to robił i podpowie, bo wpisując sztuki w rubrykę np bezściółkowe- azot jest niski, ściółkowe- mocno podbija. A tak czy siak żadnej metody stosować nie będę - jak oni to wg sprawdzają potem ? 

12 minut temu, massey6190bizon napisał:

Czy mozna za tą premie zakupić loszki hodowlane i zmodernizować budynki gospodarcze obecnie nie posiada my zwierząt chciałbym zakupić 35 loszek?

Tak , zakup zwierząt jest jak najbardziej ok i będzie to też zmiana produkcji w gospodarstwie, jeżeli ich wcześniej nie macie , a to z kolei równa się punkty na koniec. 

Modernizacja budynku to już nie takie proste, bo nie na to są pieniądze. Ale to może wypowie się ktoś, kto brał pieniądze na budynki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Dokładnie mozesz zejść.

Mam wniosek z budowlanki i z jednym mam problem. Kosztorysant potwierdził że kosztorys jest dobrze zrobiony. Natomiast problem jest następujący: że budynek w którym są przetrzymywane maszyny, ciągnik, pomieszczenie na środki ochrony roślin, pomieszczenie w którym rolnik robi pasze dla zwierząt. Na stropie posiada zboże. Pani twierdzi że taki budynek nie kwalifikuje do wymiany pokrycia dachowego. Następnie w tabeli 18 mam być zakup blachy na wszystkie budynki które się kwalifikują. Natomiast w tabeli 19 maja znaleźć koszty wymiany przez firmę, laty, kontrakty, membrana i elementy obróbki blacharskiej.

Za sama budowlankę klijent ma 2 pkt. Maxymalnie za wartość budowlana ma 5pkt. Plus za 2 pkt za słonecznik. Mając 9 pkt to miałby aż nadto. Ona twierdzi że odrzucając ten jeden budynek oraz trzeba podzielić koszty. W ten sposób z 7 pktow robi się 3 pkt.

Oddala sprawe w grudniu do radcy prawnego w swoim województwie. Jak do tej pory brak odpowiedzi. Podpowiedziałem klijentowi żeby napisał pismo do radcy prawnego ze swego województwa. Radca prawny z tego wojewodztwa zadzwonił i zaproponował spotkanie( dziwne). Pytanie czy odpowie na piśmie na nasze zapytania czy tylko wyda słownie opinie w temacie.

Przy okazji byłby poruszony temat paliwa(te same faktury do akcyzy i do rmg). Następnie pytanie co ze zwrotem za materiał siewny, jak ktoś ma zakup z RMG?

 

nie można remontować i zmieniać pokrycia dachowego na garażu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proste pytanie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    750
2 godziny temu, freetaxi napisał:

W pierwszym naborze w 2017 trzeba było 1/3 wniosków zrobić zobowiązanie do wykonania planu nawozowego z powodu braku punktów. 

To zależy jak leży. Wtedy RMG to była nowość. Ja mam 3 ha własnych gruntów a chcę dokupić jeszcze 4,7 ha, tak że za sam wzrost SO będę miał 4 pkt, reszta za KRUS i wiek. Jak się okaże że 7 pkt. wystarczy to z planu nawozowego na pewno zejdę.

1 godzinę temu, iwanek7 napisał:

Krótkie pytanie, czy po pięciu latach czyli już po zakończeniu programu można normalnie zejść już poniżej 10tyś(same zboża)?? 

Możesz zrobić co Ci się podoba, włącznie ze sprzedażą gospodarki i zaprzestaniem działalności rolniczej. Możesz nawet spieniężyć to, co za premię zakupiłeś jak Cie to interesuje, bo i tacy się tu znaleźli co pytali 😉.

43 minuty temu, massey6190bizon napisał:

Czy mozna za tą premie zakupić loszki hodowlane i zmodernizować budynki gospodarcze obecnie nie posiada my zwierząt chciałbym zakupić 35 loszek?

Możesz jak najbardziej, ale sprawdź czy twoje gospo nie jest w strefie ASF - jest o tym sporo pisane w rozporządzeniu, którego choć pobieżna znajomość to podstawa działania w tym programie. Ja temat świń olałem bo mam tylko roślinę. Budynki możesz modernizować, ale WYMAGANY jest kosztorys inwestorski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj