karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Kabanos    94

Jeżeli wrzucam wniosek osobiście do urny to podpisać że chodzi o pierwszą ratę rmg to na kopercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek_k    0

Witam. Mam pytanie, jak jest liczona wielkość ekonomiczna gospodarstwa po 3-letnim okresie realizacji biznesplanu, konkretnie chodzi mi o produkcję zwierzęcą, wiem że to wartość średnia, tylko z jakiego okresu? (zamierzam złożyć wniosek po 15 maja, jeśli to ma jakieś znaczenie w tym przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
8 minut temu, Music napisał:

Lubelskie, decyzja pozytywna, 10,25pkt.

na czym tyle nałapałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruki123    0

Witam panowie 

Ja również  dostałem pozytywną decyzję , czy oprócz wniosku  o pierwszą ratę muszę jeszcze dołączyć jakieś załączniki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
9 minut temu, masa24 napisał:

A to tak dużo ?

ja miałem 9 pkt . nawet nie wiedziałem że był 1 za udział zbóż w uprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Za opryskiwacz mam 2,25pkt, chociaż teraz się zastanawiam czy nie zrobić zmiany bo hektar ziemi będzie do sprzedania obok działki, którą planuję zakupić w ramach programu. Tak poza tym to za szkolenia, wiek, zmiana profilu produkcji, przygotowanie towaru do sprzedaży. Tak jak @masa24 to chyba nie za dużo ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
6 minut temu, Music napisał:

Za opryskiwacz mam 2,25pkt, chociaż teraz się zastanawiam czy nie zrobić zmiany bo hektar ziemi będzie do sprzedania obok działki, którą planuję zakupić w ramach programu. Tak poza tym to za szkolenia, wiek, zmiana profilu produkcji, przygotowanie towaru do sprzedaży. Tak jak @masa24 to chyba nie za dużo ;) 

zakup pola to dobry wybór wtedy można sobie na nim robić wzrost SO jakie płody rolne masz w przygotowaniu do sprzedaży ? ja miałem tytoń to mi nie uznali bo że i tak muszę go sprzedać to pakowanie go w bele i sprzedaż nie uznano mi punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Miałem wpisany zakup worków i sprzedaż oczyszczonej i o odpowiedniej wadze pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
3 minuty temu, Music napisał:

Miałem wpisany zakup worków i sprzedaż oczyszczonej i o odpowiedniej wadze pszenice

to masz szczęście że worki po 1 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
17 minut temu, Music napisał:

Miałem wpisany zakup worków i sprzedaż oczyszczonej i o odpowiedniej wadze pszenice

Nie pytali czyn to czyścisz ?

17 minut temu, solek01 napisał:

CO trzeba zaznaczć  w punkcie IA?

 

obraz.png

Inna operacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Szczerze to znajoma mi to podpowiedziała, aby tak wpisać. Wydawało mi się to zbyt błahe, aby za takie coś otrzymać punkt

@masa24 O dziwo nie, tym bardziej, że mój wniosek rozpatrywali w opolskim. Muszę przyznać, że na bardzo miłą Panią trafiłem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Teoretycznie pod przygotowanie do sprzedaży można to podciągnąć . Workowanie bardziej niż czyszczenie poprostu 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

mam takie pytanie jeżeli mam wpisane w uprawy strączkowe groch siewny , to mam zakupić materiał siewny na fakturę czy można bez , mam wpisane w obrotowe zakup materiału siewnego ale tylko pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tylko pamiętaj żebyś miał kupione worki na fakturę bo inaczej będą problemy z rozliczeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 minuty temu, Kabanos napisał:

mam takie pytanie jeżeli mam wpisane w uprawy strączkowe groch siewny , to mam zakupić materiał siewny na fakturę czy można bez , mam wpisane w obrotowe zakup materiału siewnego ale tylko pszenicy

Od roku docelowego siejesz strączkowe , na fakture masz mieć materiał siewny pszenicy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
13 minut temu, galan99 napisał:

Tylko pamiętaj żebyś miał kupione worki na fakturę bo inaczej będą problemy z rozliczeniem .

Dzięki za radę ;) Tak mam zamiar zrobić i tym zakupem rozpocząć realizację biznesplanu ;) 

Zastanawiałem się tylko czy musi być na fakturze NIP, ale z tego co koleżanka już tutaj pisała to nie. Starzy Wyjadacze mogą się w sumie odnieść do tego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

a jeszcze tak , sprzedaję pszenicę i biorę nawóz na wymianę i na fakturze piszę że kompensata , jest dwie oddzielne faktury na pszenicę i na nawóż to czy ten nawóz będzie można zaliczyć na obrotowe czy musi być za gotówkę , i tak samo śor jak jest odroczony termin płatności czy musi być za gotówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucyk83    3

Mazowieckie, pozytywnie, dzisiaj przyszło pismo 9,58 pkt

Teraz problem jak rozpocząć biznesplan i złożyć wniosek o pierwsza ratę. Mam wymianę pokrycia dachowego za 35 tyś i 25 tyś na ladowacz czolowy plus agregat talerzowy. Faktura pro forma w końcu wystarczy czy nie ? Bo w obrotowych nic nie mam wpisanego.

Powiedzcie mi jak to jest z fotowoltaniką, można ją podpiąć pod RMG ? Bo myślę na to zmienić, tylko czy ona musi być na budynku gospodarczym czy może też być na domie mieszkalnym? Założyłem ja w listopadzie więc po złożeniu wniosku, ale jeszcze przed decyzją, dało by to radę połączyć?

Z góry dzięki za pomoc i poodpowiedzi, bo w sumie dzięki temu forum wszystko się udało 🙂🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy FV proforma. Ważne aby była w oryginale podpisana i z pieczątką. Przynajmniej tak prosili mnie w jednym z wniosków. 

Fotowoltanika tylko na budynku służącym prowadzeniu działalności rolniczej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj