karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

piotrek7862    29

spoko na ogórka to nie problem bo mam faktury na wszystko gorzej z tymi chryzantemami a umowe napisać z sąsiadem na 12000 tyś kwiatów to trochę podejrzane jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11
11 godzin temu, many12 napisał:

Kupującym znaczy się konsumentom półtuszy wystawiałem faktury  "dla podatników zwolnionych z podatku VAT".

Czyli masz rolniczy handel detaliczny? Czy tam inny sposob jak dostawy czy sprzedaż bezposrednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Nic z tych rzeczy -  takie operacje  dotyczące  produkcji i przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie, rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej oraz dostaw bezpośrednich mają wejść  w następnym PROW-oe dotyczącym Restrukturyzacji Małych Gospodarstw - produkcja   towaru na rynek np. owoce ,warzywa, ogólnie produkcja roślinna i zwierzęca  wykluczono wsparcie trzody.

Nie mam w swoim biznesplanie przetwarzania  produktów rolnych i przygotowania do sprzedaży chociaż ludzie w to wchodzili  sprzedając w ten sposób ziemniaki i tp.       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1291

wrócę do punktacji oraz wypłat 2 raty u mnie we wniosku mam 2 punkty za zmianę kierunku produkcji  na choinki bożonarodzeniowe ale po zmianie będzie słonecznik  czyli kierunek jeszcze inny chociaż choinki mam posadzone dlaczego o tym piszę obawiam się niewypłacenia 2 raty a nawet zwrotu 1 raty bo wycofałem 2 działki wzrost na pewno zrobię ale kto wie jak na to spojrzy armr  z tego co piszecie to czepiają się wszystkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Narazie nie było słychać na forum żeby komuś odmówili zmian w BP.... Więc trzeba mieć nadzieję... Ze wszystko pójdzie sprawnie i pozytywnie się zakończy....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

Panowie i Panie, nie wiem czy ktos już pytał, ale nie chce mi się szukać, mianowicie: Czy w ewidencji przychodów i rozchodów na koniec roku robimy jakieś roczne zestawienie? I czy w nowym (2021) roku zaczynamy od nowa pisac czy kontynuacja starego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

I otrzymałem całą listę poprawek z ostatniego naboru RMG Czepiaja sie że wpisałem brone talerzową które ma zapotrzebowanie 50kw a mam ciagnik 35kw i jak to teraz racjonalnie wyjasnić? Tyczy się to innych masz wpisanych w bp,zmieniać maszyny czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Napisz że pożyczysz ciągnik mocniejszy od kogoś, albo że masz plany się rozwijać i kupisz ciągnik "kiedyś tam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Ja dziś otrzymałem telefon że poprawki ok zrobione, wszystko.się zgadza i teraz czekać tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Praktykował ktoś u siebie zakup ziemi za premię RMG gdzie przy okazji sprzedawaliście inną działkę? Chodzi mi o zamianę dalszej działki na bliższą i zakup bliższej chcę sfinansować premią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drhambone    10

Ja mam taką działkę we wniosku, przynajmniej z  formalnego punktu widzenia nie było z tym problemu, wystarczyło że zakup jest spójny z BP i w celu jego realizacji. Działkę musiałem opisać ile jakiej klasy ziemi, numer KW, cena no i zdeklarować uprawy w okresie docelowym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8
Dnia 30.12.2020 o 10:26, Music napisał:

Parę postów wcześniej ktoś wrzucał zdjęcie instalacji fotowoltaicznej zrealizowanej w ramach tego działania to odszukaj użytkownika, chyba że sam odpowie ;) 

Odnośnie specyfikacji to pewnie trzeba karty katalogowe urządzeń: falownika, paneli, konstrukcji pod panele (w zależności czy na gruncie, czy na dachu)

Nie wiem co to ma do rzeczy określenie czy instalacja jest do 3m czy powyżej 3m. 

 

Zdjęcie oglądałem - przepiękny widok :)

Właściciel instalacji niestety nie odpowiada.

Ktoś przerabiał temat planu zabudowy do fotowoltaiki, skoro instalacja nie podlega zgłoszeniu, oraz nie jest wymagane pozwolenie na budowę?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam orjentuje się ktoś czy w starostwie mogą wydać zaświadczenie że budowa stropu w istniejącym budynku gospodarczym (szopa od 40) lat nie wymaga projektu budowlanego bo do małych gosp potrzebuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
18 godzin temu, drobny napisał:

I otrzymałem całą listę poprawek z ostatniego naboru RMG Czepiaja sie że wpisałem brone talerzową które ma zapotrzebowanie 50kw a mam ciagnik 35kw i jak to teraz racjonalnie wyjasnić? Tyczy się to innych masz wpisanych w bp,zmieniać maszyny czy jak?

U mnie przyczepili się dlaczego kupuje opryskiwacz rozsiewacz i siewnik skoro takie są w gospodarstwie 😂. I miałem jeszcze wpisana przyczepę to pytali jak radziłem sobie wcześniej skoro jej nie posiadam. Ale teraz zmieniłem przyczepę na agregat z hydropakiem a ciągnik mam C-360-3P więc pewnie też będą pisać że za mały do agregatu. Ale przecież zawsze można kupić ciągnik w trakcie rozpatrywania wniosków. 


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Bez wygłupów - informacja z pierwszego żródła tylko w Starostwie Powiatowym - wydział  budowlany. Po wypełnieniu druku wniosku o co Ci biega otrzymasz pisemną informację przykładowej treści:

 INFORMACJA...................................................................

Inwestor,.........................................twoje dane".......................

Zamierzenia budowlane..........budowa stropu w budynku gospodarczym.

 Po rozpatrzeniu zgłoszenia z dnia..............informuję, że tutejszy organnie znalazł podstaw do wniesienia sprzeciwu dotyczącego realizacji w/w  zamierzenia budowlanego.

Inwestycje należy prowadzić zgodnie z załączonym do zgłoszenia opisem zakresu i sposobu wykonania robót budowlanych oraz szkicami i rysunkami. itp., itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1291
8 godzin temu, dawid12 napisał:

U mnie przyczepili się dlaczego kupuje opryskiwacz rozsiewacz i siewnik skoro takie są w gospodarstwie 😂. I miałem jeszcze wpisana przyczepę to pytali jak radziłem sobie wcześniej skoro jej nie posiadam. Ale teraz zmieniłem przyczepę na agregat z hydropakiem a ciągnik mam C-360-3P więc pewnie też będą pisać że za mały do agregatu. Ale przecież zawsze można kupić ciągnik w trakcie rozpatrywania wniosków. 

każda maszyna ma zapotrzebowanie mocy większej nie chcą dawać te maszyny co masz mogłeś nie podawać bo tam i wiek maszyn się podaje ale co do przyczepy jak nie masz to chyba dobrze że chciałeś sobie kupić za rmg bo po to jest ten program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krs    4

Witam złożylem wniosek w maju 2020. W lipcu/sierpniu przyszly poprawki ktore zrobilem. Od tego czasu cisza. Może ktoś coś podpowiedzieć. Województwo łódzkie.


Sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Z pewnością na wezwaniu masz podane dane kontaktowe osoby, która prowadzi Twój wniosek. Telefon w dłoń i do dzieła ;) 

Edytowano przez Music

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Jeśli od tego czasu nie dostałes żadnego telefonu jak i pisma to wszystko masz ok.Dzisiaj wysłane ostatnie poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krs    4

Nie dostałem pisma ani telefonu. Z osobą od wniosku mam stały kontakt, nawet dzwoniłem w listopadzie i mówi że jeśli nic nie dostałem to czekać. A kiedy można się czegoś spodziewać? Ktoś coś wie z tego okręgu?


Sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Z rozmowy z Panią która sprawdza mój wniosek wynikało ze do połowy stycznia chcą zamknać wszystkie poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Ja dzisiaj na grupce czytałem że do końca stycznia będą decyzję . W zeszłym roku było podobnie i do końca stycznia ludzie podostawali, przynajmniej ja po kilku poprawkach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

Z tymi decyzjami to tak przeciągają zawsze ja w tamtym roku właśnie czekałem do samego końca i decyzja była wydana z datą  30 stycznia a dotarła jakoś 3-4 luty, więc trzeba spokojnie czekać niektórzy dostają wcześniej ale większość jest w ostatnim tygodniu wysyłana

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj