karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

bortys2001    42
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Jest ktoś na forum kto pisze wniosek sam? Wszedłem teraz klikam po nim, to nie wydaje się być trudnym do wypełniania. Kwoty przychodów jakie mamy osiągnąć wylicza system sam. Powiem szczerze, że płacenie kilku tysięcy za przejście przez kilka punktów do wniosku mija się z celem. Doradcy i tak za nas umów nie podpisują. Każdy do kogo dzwoniłem chce tylko login i hasło, nie zobowiązuje się prowadzenia wniosku od a do z, nie ma mowy o jakimś pełnomocnictwie itd. 

Umówiłem się w ODR że będą mi pisać wniosek, termin zbliżał się o oni nic nie ruszyli, zacząłem pisać sam i jest to bardzo proste, najgorsza zakładka biznes plan i głupie rubryki typu szacunkowa grupa docelowa i jaka konkurencja na rynku, i co ja mam wpisać przy jęczmieniu oddawanym na skup?

Ale co lepsze gdy już sam wypełniłem wniosek dostałem telefon z ODR że pani widzi że wszystko napisałem i jest ok, ale jak dostanę kasę to muszę im zapłacić, kr. .wa za co? Mogę ich olać ale boje się że będą poprawki, zmiany biznes planu, drugie transzę itd i nie chce zostać sam gdy czegoś nie zrozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    429

placi sie za wykonana prace. nie wywiazali sie umowy, choćby byla ustana. nalezy powoedziec, ze napisalem sobie sam wniosek, wysle go. jesli bede mial problem z poprawkami do wniosku to sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509
16 minut temu, bortys2001 napisał:

Umówiłem się w ODR że będą mi pisać wniosek, termin zbliżał się o oni nic nie ruszyli, zacząłem pisać sam i jest to bardzo proste, najgorsza zakładka biznes plan i głupie rubryki typu szacunkowa grupa docelowa i jaka konkurencja na rynku, i co ja mam wpisać przy jęczmieniu oddawanym na skup?

Ale co lepsze gdy już sam wypełniłem wniosek dostałem telefon z ODR że pani widzi że wszystko napisałem i jest ok, ale jak dostanę kasę to muszę im zapłacić, kr. .wa za co? Mogę ich olać ale boje się że będą poprawki, zmiany biznes planu, drugie transzę itd i nie chce zostać sam gdy czegoś nie zrozumiem

Jeszcze nie jestem przy tym punkcie, ale pisz ogólniki, że przez skorzystania z pomocy Ty będziesz konkurencyjniejszy na rynku poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń, dzięki nim wjeżdżasz w pole terminie, aplikacja np. nawozów jest precyzyjna, przekłada się to na zwyżkę plonu, lepszą jakość np.zawartość białka, przez to masz wyższą cenę itp. Wszystko oczywiście trzeba uzasadnić na podstawie wybieranych maszyn.

10 minut temu, Siedzacybyk napisał:

placi sie za wykonana prace. nie wywiazali sie umowy, choćby byla ustana. nalezy powoedziec, ze napisalem sobie sam wniosek, wysle go. jesli bede mial problem z poprawkami do wniosku to sie odezwe.

Jeżeli będą poprawki to przyjdzie email, albo pocztą wyślą w którym punkcie, i będzie na zasadzie korekty wniosku, jak we wniosku o dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Jest problem w wypełnianiu nowego wniosku. W załącznikach jako jeden jest biznes plan, choć to przecież nie załącznik tylko jedna z poprzednich zakładek, nie da się też tam nic dodać a system nie puszcza dalej choć nie ma możliwości dodania

IMG_20231026_170547.jpg

Edytowano przez bortys2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Może nie wypełniłeś wszystkich pół , to po wypełnieniu powinnno się automatycznie dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    72
23 godziny temu, rolnikos25 napisał:

cześć, składam wniosek o 2 ratę, kupiłem mobilny agregat chłodzący ale nie ma on tabliczki znamionowej, mogą się do tego przyczepić?

Ja miałem podajnik ślimakowy bez tabliczki. Od razu na fakturze była taka adnotacja. Czepianie się polegało na tym, że sprzedający musiał napisać oświadczenie, iż maszyna kupiona bez tabliczki. Miałem dwie kontrole i tylko przyjęli do wiadomości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
17 minut temu, masa24 napisał:

Może nie wypełniłeś wszystkich pół , to po wypełnieniu powinnno się automatycznie dodac

Ok, wszystko było wypełnione, zalogowałem się ponownie, klikałem wszystko od początku dalej dalej dalej i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
5 minut temu, Miran napisał:

Z ciekawości co piszecie w planie marketingowym? Jak to wgl napisać?

npisałem po kilka zdań w każdej z rubryk, co zamierzam dlaczego, gdzie zbyt najwyżej będą poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Cały czas też myślę nad tym programem, ciężkie jest to żeby to samemu wypełnić? Doradca zaśpiewał mi 5000netto . Najpierw coś za sporządzenie a potem resztę jak dostanę. Punkty dostałeś za IP? Z czym najlepiej wejść w tą integrowaną produkcję? 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
7 minut temu, Miran napisał:

Cały czas też myślę nad tym programem, ciężkie jest to żeby to samemu wypełnić? Doradca zaśpiewał mi 5000netto . Najpierw coś za sporządzenie a potem resztę jak dostanę. Punkty dostałeś za IP? Ja myślę przeznaczyć nieduży kawałek pod integrowaną na maline.

samo wypełnienie to 1ha roboty, z IP bądź ostrożny jeżeli robisz go typowo pod program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Przed chwilą, bortys2001 napisał:

samo wypełnienie to 1ha roboty, z IP bądź ostrożny jeżeli robisz go typowo pod program

Właśnie to by było pod program. Sam przeglądałem ten wniosek i nie wydaje się trudny może planem marketingowym. A szkolenia jakie wpisywałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
Przed chwilą, Miran napisał:

Właśnie to by było pod program. Sam przeglądałem ten wniosek i nie wydaje się trudny może planem marketingowym. A szkolenia jakie wpisywałeś?

Promocja produktów rolnych kierowanych na rynek, sposoby poszukiwania klientów w tym przez Internet.

ja się przejechałem na IP, bez dużej konsekwencji tylko koszty 1400, na szczęście przed rozpoczęciem programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
5 minut temu, bortys2001 napisał:

Promocja produktów rolnych kierowanych na rynek, sposoby poszukiwania klientów w tym przez Internet.

ja się przejechałem na IP, bez dużej konsekwencji tylko koszty 1400, na szczęście przed rozpoczęciem programu

Na czym się przejechałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
Przed chwilą, dami8 napisał:

Na czym się przejechałeś?

w uprawie czysto ekologicznej, po ugorach gdzie od lat nie było chemii, zasiałem grykę, bez nawożenia, bez orysków, zgodnie z metodyką, kw materiał siewny itd a certyfikatu nie otrzymałem ze względu na niewielkie przekroczenia kadmu, pewnie w glebie, w powietrzu czort wie, próbki brane z czterech pól każde od siebie oddalone o dwa km i wynik ten sam, co ciekawe dla certyfikatu ekologicznego takie badania nie są potzrebne dla certyfikatu dla IP już tak, więc ostrożnie bo nawet jak zrobisz wszystko jak należy to bywa różnie, dla potrzeb programu jednak co najmniej dwie malutkie uprawy aby w razie czego dali na drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509
12 minut temu, bortys2001 napisał:

Promocja produktów rolnych kierowanych na rynek, sposoby poszukiwania klientów w tym przez Internet.

Ile szkoleń minimum może być? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    679

Jedno- zwiazane z profilem produkcji. I tak za szkolenia masz max 2pkt ile by nie bylo. 

Edytowano przez Celownik07
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
1 godzinę temu, bortys2001 napisał:

w uprawie czysto ekologicznej, po ugorach gdzie od lat nie było chemii, zasiałem grykę, bez nawożenia, bez orysków, zgodnie z metodyką, kw materiał siewny itd a certyfikatu nie otrzymałem ze względu na niewielkie przekroczenia kadmu, pewnie w glebie, w powietrzu czort wie, próbki brane z czterech pól każde od siebie oddalone o dwa km i wynik ten sam, co ciekawe dla certyfikatu ekologicznego takie badania nie są potzrebne dla certyfikatu dla IP już tak, więc ostrożnie bo nawet jak zrobisz wszystko jak należy to bywa różnie, dla potrzeb programu jednak co najmniej dwie malutkie uprawy aby w razie czego dali na drugą

od 2024 beda obowiazywac nowe metodyki. chyba bardziek skomplikowane. Z ta IP to jest jakaś sciema,  tu chyba odpada przymykanie oka przez kontrolerow bo po nich może PIorin sprawdzac i pewnie wola nie dac niz dac taki certyfikat. Do dopłat chyba certyfikat nie potrzebny a samo uczestnictwo , wiec moze nikt do tego wagi nie przykladal i kazdy byl zadowolony

Co do 5000 zl za wniosek,  wypełnienie moze nie jest trudne, plan marketingowy dla upraw takich jak rzepak pszenica kuku to totalny debilizm, moze w rhd ma to jakis sena a nie tu.  Trzeba pamietac ze płacac doradcy te 5000 czy wiecej, to nie placimy za wypelnienie wniosku a tez za cala obsluge i pomoc w razie klopotow, a tych bedzie bez liku. Gorzej jak zaplaci sie 5000 zl dla kogos bez pojecia.  Mozecie przejrzec ten temat ile bylo pytań i niejasności zwiazanych ze starym rmg , a to byl program duzo  latwiejszy. wiec czasem latwo wypelnic ale jak przychodza schody to szuka sie pomocy w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wuwo1    6

5 tys dla doradcy 6 tys za uczestnictwo w IP plus badania gleby i wkład własny .to nie lepiej kupić urzywke na kredyt ?

 

I do tego szkolenie .z IP i jeszcze coś innego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
9 minut temu, masa24 napisał:

Do dopłat chyba certyfikat nie potrzebny a samo uczestnictwo , wiec moze nikt do tego wagi nie przykladal i kazdy byl zadowolony

czort wie, w zgłoszeniu o dopłaty bezpośrednie wiosną zgłaszaem ze gryka będzie w ip, certyfikatu nie mam więc nie wiem, czy tylko wypłacą tym co dołączyli certyfikat czy jak,

co do wniosku zgodze się z tobą, samo wypełnienie to pikuś, ale z firmami też musisz przyznać bywa różnie skasują 5 tys z wypełnienie i potem mają wszystko gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

bywa bardzo roznie a tym 2 najdrozszym o podobnej nazwie nie dalbym zlamanego grosza jako klient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9058
9 godzin temu, masa24 napisał:

A z dzierżaw ustnych nie?

 

Nie ustne nie. Potwierdzałem info w departamencie. Nawet lepiej bo mniejsza wartość mi wyszła bazowa. 

2 godziny temu, bortys2001 napisał:

w uprawie czysto ekologicznej, po ugorach gdzie od lat nie było chemii, zasiałem grykę, bez nawożenia, bez orysków, zgodnie z metodyką, kw materiał siewny itd a certyfikatu nie otrzymałem ze względu na niewielkie przekroczenia kadmu, pewnie w glebie, w powietrzu czort wie, próbki brane z czterech pól każde od siebie oddalone o dwa km i wynik ten sam, co ciekawe dla certyfikatu ekologicznego takie badania nie są potzrebne dla certyfikatu dla IP już tak, więc ostrożnie bo nawet jak zrobisz wszystko jak należy to bywa różnie, dla potrzeb programu jednak co najmniej dwie malutkie uprawy aby w razie czego dali na drugą

Dziwne, skoro nie potrzebne to w jakim celu robione. Poszedł bym do innej jednostki z tym .

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

jeśli chce się uzyskać 120 tys i szkoda 2500-5000 tys na doradce to się nie dziwie że póżniej nikt nie chce tego prostować-dajcie innym tez zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj