mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil1207    0

Ja takim pługiem orałem(wkażdym razie brał za koło to chyba 4x 35) c 385 to mi spaliła w granicach 11- 13 litrów na hektar, na średnich glebach, orka siewna głębokośc w granicach 18- 22 cm

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

U mnie przy 902 spalanie jednostkowe na ha było niższe niż w wypadku C 360. U mnie ciągnie 3x35 na 3-4 klasie. Szukaj ciągnika z silnikiem nowego typu.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

nie wiem ile pali ta 80 ale na pewno nie zmiesci sie w 10l to jest pewne :rolleyes: tyle dobrego ze miekki przod i jako taki komfort pracy...

ile masz ha?? ktora klasa ziemi?? mokre suche?? ile zamierzasz na to wydac pieniedzy?? nie lepiej poszukac jakies zagranicznego ciagnika np deutz fafr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ja bym wolał dołożyć trochę kasy i kupić jakiegoś 4x4 bo przedni napęd bardzo często się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

Witam. Chciał bym dowiedzieć się w jakich latach była produkowana 80-tka

Wiem że od 1969 ale do kiedy?

z góry dzięki za odp.


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

mam 902 i również polecam kupić jakieś 904 bądź 914 bo niestety często się przydaje przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Widziałem sztukę z 1981 roku. W 1982 zaczęto produkować 902 - mój pochodzi z tego roku.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Wiec tak mam 15h ornej+ łąki ciagnik ma mi służyć gółównie do orki, ewentualnie pozniej dokupiłbym jakieś maszyny. narazie obrabiam to 41-letnią c-355 mimo ,że silnik zyleta to na moich glebach 3x 35 to tylko podorywaka, bo w orce ma bardzo cięzko!

przód mi nie potrzebny, chć wiem ,że dłuzo daje!

chodzimi o ciagnik w granicach 15tyś. wiec z przodem nic za to nie dostane.zagraniczny raczej nie wchodzi w gre bo częsci nie za tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Grabcio    28

Forszaj to niezłe bydle ale mało zwrotne a teraz trudno kupić jakiś bezawaryjny. Za 15 tysięcy na pewno kupisz jakiegoś dobrego Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Za 15 tyś będzie jakaś 902, chyba że giga okazja i trafi się 912 w sensownym stanie. Dobrego ciągnika nikt za bezcen nie odda.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Wiem ,ze za to to mogę kupić maxymalnie 912 chce kupic przedewszystkim w dobrym stanie technicznym i z paierami -wyglad nie ważny miesiac w garażu i bedzie wygladać jak nowy (mam wprawe c-355 w mojej galerii)

Smieszy mnie tylko to ,że za te same pieniadze chodza 30 , 60 i 80-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Produkcja 1972 - 1983.

 

1972 - 1974 - silnik Z8001 76KM/2200 obr/min

1975 - 1983 - silnik Z7501 82KM/2200 obr/min

1976 - 1983 - silnik Z7501 TURBO - 100KM/2200 obr/min

 

Takie coś znalazłem na www.konedata.net


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
...Smieszy mnie tylko to ,że za te same pieniadze chodza 30 , 60 i 80-tki
tylko że każdy z tych ciągników ma inne przeznaczenie choć każdym z nich można zrobić podobną robotę ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

niby tak ale ile trzeba zapłacic za silnik do 80 a ile do 30? ile za komplet opon , skrzynie biegów most? 80 w cześciach jest droższa niż cała podobnie jak 60 ludzie masowo je skupują rozbierają i sprzedają na czesci!

A 30 w częsciach nigdy nie osiagnie 10.000

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

tylko że trzydziestka to taka miotła którą wszędzie wjadę, wszędzie wyjadę, na upartego sam rozłoże i złoże a osiemidziesiątki to bez wózka i drugiej osoby ani rusz. No i osiemdziesiątka trochę więcej waży więc patrząc po cenie złomu więcej jest warta ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Przy cienkim dachu i oponach tylnych 18 to z tyłu jak mierzyłem ma 2,5m :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi 385 w 3 skibach polskich na głębokość 28-30cm pali 18 litrów/hektar orki a jeden hektar orzę 2 godziny wiec to wychodzi 9 litrów/godzinę .

 

Wiadomo oszczędna nie jest ale robota jest zrobiona jak w książce napisane :)

w orce siewnej jezdzę 2 biegiem i pali około 13 litrów/ha i zaoram kilkanascie minut szybciej więc spalanie wyniesie około 8 litrów/godzinę . 360 niech się schowa przy takiej pracy , a jesli mówisz ze 360 3 skibami orasz płytko to nie ma sensu kupowac 4 skib bo znów szału nie bedzie w połączeniu z 385 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I z tym się zgodzę , ale mam c-385 z 81roku a silnik w niej siedzi z 74 roku wiec wygląda na to ,że 385 montowali do wyczerpania zapasów silników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj