Polecane posty

MatiTM    10

Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    10

Niby tak odciąłem w tych samych miejscach i przyspawałem. Czy nawet minimalna różnica będzie miała znaczenie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Może jak wymieniałeś uszczelniacze na wałku miernika impulsów to przestawiłeś jedne widełki względem drugich na frezie i już masz listwy nierówno i dlatego pług Ci ucieka na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup flaszke wodki wez sasiada i niech ci pług ustawi i po problemie no chyba ze ramia masz jedno dluzsze drogie krotsze to musisz wyrownac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jak końcówki nie wspawales naprawdę równo to takie jaja będą się działy. proponuję pożyczyć inny pług i sprawdzić czy takie coś się dzieje jak tak to wina traktora jak nie to pluga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wsumie to jak bys zle nie wspawal to plugiem powinles to ustawic stawiam na to ze szerokosc pierwszej skiby masz zle ustawiona albo linie ciagu czy jak to sie nazywa . oczywiscie jesli plug jest kompletny ma stopke i plozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    10

Jak pisałem w pierwszym poście przy poprzednim pługu też miałem takie objawy. Mocowania na mierniku na pewno są równo, pozostaje jedynie różna długość ramion choć nie chce mi się wierzyć że jest jakaś wielka różnica. Pług ustawiłem tak jak sąsiad ma identycznie i w takim ustawieniu nie ma mowy o dobrej orce a on nic nie przestawiał po sprzedaży ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak raczej pluga nie ustawisz kopiujac z innego takiego samego pluga ustawienie kazdy jest inny . Zwlaszcza taki plug malej firmy napewno nie sa co do minimetra kropka w kropke nie da sie isc na latwizne i skopiowac ustawienia . Droga rzecz to może skrzywiony plug jest gdzies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    10

Ciągnik kupiłem od sąsiada orał nim tym pługiem kupił nowy ciągnik i nic w pługu nie przestawiał. Kupiłem taki sam pług jak on i próbowałem wszystkiego. U niego w pługu śruba od linii ciągu jest minimalnie wykręcona a u mnie na max i jeszcze pług nie idzie równo za ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    10

Ma ktoś jeszcze pomysł czemu nie mogę ustawić pługa... Pług ma się prowadzić za ciągnikiem bez zapiętych odciągów bocznych. Ja jak odepnę odciąg to pług leci na max w lewo. Próbowałem chyba wszystkiego i nie wiem w czym tkwi problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    10

Płozy są prawie nowe, na pewno nie zużyte. Ten sam problem miałem w poprzednim pługu i wydaje mi się że wina leży po stronie ciągnika tylko nie wiem gdzie jej szukać. Wiadomo że ciągnik nie jest nowy i ma jakieś tam luzy ale poprzedni właściciel nie miał żadnych problemów.

Tak to wygląda po odpięciu odciągów. Zdjęcie ze starym pługiem ale w nowym dzieje się tak samo.

 

post-199401-0-58112400-1476995381_thumb.jpg

Edytowano przez MatiTM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez mateunia19
      jak sądzicie jak będzie się sprawował ten ciągnik z pługiem polskim 4x30 na podwyższonych korpusach?
      jaki bieg wykorzystujcie w orce? dzieki za wpisy
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj