Polecane posty

Runder    16

@akacja daj spokój takim to nie przetłumaczysz i tak.

 

a po co wywozić na zime jak mozna jesienią zrobić kultywatorem wiosną wywieść zaorać pobronować i zasiać ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ludzie nie osmieszajcie się.na wiosne to nawet pod ziemniaki obornik nie wskazany a co mowic o zbozach i do tego orka wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

a po co wywozić na zime jak mozna jesienią zrobić kultywatorem wiosną wywieść zaorać pobronować i zasiać ;)

siej siej.....rób tak jak mówisz , a braknie Ci przyczep jak bedziesz kombajnował. :lol:

Na wiosnę obornik się nie rozłoży w ziemi , i roślina żadnego porzydku nie będzie z niego miała.

Szkoda twojej pracy i kosztów...siądż sobie wypij coca-cole , przegryż kiełbasą podwawelską i lepiej na tym skorzystasz niż wyworząc obornik na wiosne. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

sławek a co ciebie to kto kiedy wywozi, a ci co mają poplony to kiedy mają zaorac jak ty tak negujesz orke wiosenną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No tak zboża jare prawie nic nie wykorzystaja z tego obornika .. a orka na wiosne za bardzo wysusza ziemie wiec jest nie wskazana


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

He,he, a co z nim robić jak kupę ton nastoją za zimę, a jak bagno to i tak bronami z 10x się gania by przesuszyć by wleźć z kultywatorem do maja. A ile kaski zostaje bo nawozu nie trzeba kupować. Każdy robi jak uważa. Obornik to złoto i na wiosnę i na jesień i na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Człowiek tłumaczy że źle robią i jeszcze się stawiają :o. Nie dość że susza dla jarych to katorga, to jeszcze przesuszenie gleby orka wioseną. Poplon trzeba było zaorać jesienią, razem z obornikiem.

 

@Runder po twojej technice uprawy wschody za***iste.

 

@Rolnik1973 co z tego obornika jak bez NPK mineralnego i tak plonu niema :mellow:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A u mnie wszyscy wywoza obornik na wiosne bo mają poplony i dopiero na wiosne mogą orac i dobrze jest.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

sławek a co ciebie to kto kiedy wywozi, a ci co mają poplony to kiedy mają zaorac jak ty tak negujesz orke wiosenną

u nas oborni jak juz to zaraz po zniwach lub pod orke zimowa.poplony to sieja tylko dla kaski z doplat wiecej pozytku nie ma z orki poplonow wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Mówicie że obornik na wiosnę nie działa, w tamtym roku woziłem pod jęczmień i zabrakło na kawałek to tam gdzie zabrakło o połowę był gorszy i z daleka było widać pokąd dane było, a gdzie nie. A umnie wilgoć wiosenna to najgorsza plaga, co z tego że wiosna jak jeziora na polach. Teraz to pewnie w maju podeschnie dopiero by wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

wywoziłem kiedyś obornik na wiosnę i plonów rewelacyjnych nie było, bez wzgledu na to co się siało. W mokrych latach dodatkowo dochodziło jeszcze zachwaszczenie wtórne. Ten oborornik to rzeczywiście trzeba gdzieś wsadzić, szczególnie jak ktoś ma dużo bydła i trochę tego produkuje. W tym wypadku chyba najlepiej pod QQ. Zauważyłem, że wywożac co roku obornik jesienią pod oziminy w 3 roku można zrezygnować z NPK. Pszenica Mewa tak nawożona na V klasie sypała 6,5tony(ważone) w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Normalna sprawa bo z obornika największą korzyść czerpiemy w 2 i 3 roku po użyciu.

@Rolnik1973 mam to samo, i nie bawie się w jare tylko wszystko ozime i jak się da to azot na zmarzniętą glebe jeszcze i plony nie odbiegają od tych pół zmeliorowanych, a nawet są lepsze napewno rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Najwiecej z obornika jest w pierwszym roku około 40 % .. ale rozrzuconym na sciernisko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Jak się tego trzymasz to powiedz gdzie jest tam o przesuszeniu gleby?? Zapewniam cię że jeśli nie bedzie wilgoci to żaden obornik czy nawóz mineralny nie zapewni ci plonu, a po orce w clu przyorania obornika napewno nie mało jej stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy ma inne zdanie. Ja również wywoże wiosną razem z sąsiadem. Owy sąsiad ma 13 ha w jednym kawałku i co roku gnoi pasek po pasku, przesuwając się aż dojedzie do całości. Tam gdzie jest obornik zmniejsza nawożenie N żeby mu nie połozyło (jednego roku tak było) i w miejscu gdzie jest obornik żboże zawsze jest lepsze mimo mniejszej dawki azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Do mnie tez nie przemawia ten artykul.Nawet nie ma podpisu autora.Tak jak kolega wyzej pisal wilgoc jest wazna .Bez niej zaden nawoz nie podziala lacznie z obornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Tak prawdę napisali. A ja dodam że żadna sztuczna chemia nie da tego co da obornik dla roślinek. Spraktykowane na ogrodzie. Kupę lat nawozu nie było tylko obornik co roku. Ogród przeniesiony w drugie miejsce, a tam gdzie był ogród 3 rok z rzędu zboże jak groch i do tego wylega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tym artykułem to chciałem pokazac, ze obornik wnosi składniki już dla tej rosliny posianej po nim, a nie jak niektórzy pisza ze nic nie daje. Wiadomo, ze orka przesusza glebe, tylko jak ktos nie moze sie wyrobic na jesieni, to wtedy musi wiosna

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Tak prawdę napisali. A ja dodam że żadna sztuczna chemia nie da tego co da obornik dla roślinek. Spraktykowane na ogrodzie. Kupę lat nawozu nie było tylko obornik co roku. Ogród przeniesiony w drugie miejsce, a tam gdzie był ogród 3 rok z rzędu zboże jak groch i do tego wylega.

 

Ty naprawde myślisz że to zasługa tylko obornika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Wszystko nadrobi zaległości jak pogoda pozwoli. To tak jak w grze -My tu tylko małe pionki do gry, a kostka rozdaje wygrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Troche napewno tak ale wszystko raczej nie to juz ponad miesiac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

dziś rozlany RSM32 w deszczyku na 32ha żyta hybrydyo i 12ha jęczmienia jarego hybrydy

Jak Wy możecie wjechać w pole, u nas to by się ciągnik zawiesił. Dosłownie galareta w polu. na szczęście poleciałem z saletrą 09.04 jak było -3 i miejscami ledwo przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj