Polecane posty

eagle19    21

Mój groch kwtnie, narazie zauważyłem tylko 1 strąkowca na polu, póki co będe czekał czy pryskać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

U mnie zaczęły pojawiać się strąki. Może w sobotę polecę sumi-alpha. Jest sens dodawać do tego plonvit motylkowe + bor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wychodzi mi około 250-280l. No nie pomyślałem o formulacji proteusa. Superam kosztuje chyba 12zł a daje się 50ml na 100l wody więc podnosi koszt zabiegu o 1,5zł. A chyba nie zaszkodzi?

Jak dla mnie superam to więcej szkód niż korzyści.

Jak środek ma formulacje OD nie potrzeba dodawać adiuwantów, a dodatek sufaktantów może zadziałać szkodliwie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Co masz na myśli że superam to więcej szkód jak korzyści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Pryskał ktoś z was groch saletrą wapniową - 1-1,4 kg saletry wapniowej na 100l wody będzie bezpieczne?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

U mnie zaczęły pojawiać się strąki. Może w sobotę polecę sumi-alpha. Jest sens dodawać do tego plonvit motylkowe + bor ?

za późno, odżywki tylko przed kwitnieniem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

chłopaki jak działa Proteus? Wczoraj wieczorem opryskany 0,6l/ha plus dodatkowo 0,2l desha, rano leżało wszystko prócz strąkowca który spokojnie składa jaja w kwiatach, za mała dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Na strąkowca jest dawka 0,75l/ha. 

Na etykiecie jest napisane, że opryskiwać w momencie dojrzewania pierwszych nasion w strąku. Czy nie za wcześnie opryskujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

po co?

 

Jako dodatkowe źródło Ca, którego groch akumuluje duże ilości - kilka razy więcej niż np. fosforu. A koszty są minimalne. Pytam, bo strączkowe nie bardzo tolerują dolistne nawożenie azotem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Na strąkowca jest dawka 0,75l/ha. 

Na etykiecie jest napisane, że opryskiwać w momencie dojrzewania pierwszych nasion w strąku. Czy nie za wcześnie opryskujecie?

U mnie już są pojedyncze pierwsze stronki, pozatym strąkowca sporo. OK 0,75 ale dodatkowy perytroid sie nie liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Dziwne że strąkowca nie wytruło bo chrząszcze powinny paść od razu. szczególnie z pyretroidem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

na etykiecie jest że początkowa faza dojrzewania nasion, czyli jak pierwsze strąk grubieją wedle mnie :P jak to jest z tą ilością wody 600 litrów ( maskara 24 ha grochu opryskiwacz 1200 litrów :P ) i dawka końska 0,75 a normalna w rzepaku 0,3 - 0,4  a masa roślin do opryskania podobna a nawet chyba z dwa razy większa. Mi to się wydaje że po prostu na etykiecie podciągnęli groch jako warzywo i dlatego ?? Zna ktoś na to odpowiedź ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak u Was groch??/ Bo u mnie po dzisiejszym wietrznym dniu już leży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jak u Was groch??/ Bo u mnie po dzisiejszym wietrznym dniu już leży....

jakim cudem? U mnie jest tak zwiazany ze na wietrze nawet nie drgnie. Musi byc chyba za rzadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Rzadki nie był, do wczoraj w miarę jeszcze stał, jednak strąki ciągną w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Ktoś może podać koszty i agrotechnikę swoją oraz średni plon z gospodarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

W zeszlym roku batuta. Polifoska 6 300kg, 2zabiegi perytroidem, chwasty litr afalonu i 0,2 comanda w miare czysto. Dpsuszany reglone. Trzymal piona do konca. Plon 4.3 t. Moj pierwszy groch i przez plytki siew obsada byla ok 80 roslin na m. W tym roku samym kultywarorem po rame i poszedl glebiej. Jak liczylem to przy cenie 1 zl za kg zysk wychodzi podobnie jak z pszenicy przy przyzwoitej agrotechnice i plonie 6t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Jak sobie radzicie z pryskaniem w czasie kwitnienia? u mnie jest tragedia po przejeździe 

post-8912-0-65533600-1497383290_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W zeszlym roku batuta. Polifoska 6 300kg, 2zabiegi perytroidem, chwasty litr afalonu i 0,2 comanda w miare czysto. Dpsuszany reglone. Trzymal piona do konca. Plon 4.3 t. Moj pierwszy groch i przez plytki siew obsada byla ok 80 roslin na m. W tym roku samym kultywarorem po rame i poszedl glebiej. Jak liczylem to przy cenie 1 zl za kg zysk wychodzi podobnie jak z pszenicy przy przyzwoitej agrotechnice i plonie 6t.

Nie wychodzi 1zł/kg tylko ok 90-95gr, niby nie duża różnica ale jednak. W zeszłym sezonie wyszło mi ok 2400zl/ha na czysto. To napewno nie jak przy 6t pszenicy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

U mnie Mecenas w pełni kwitnienia, są tez strąki.Wczoraj przeszedł grad i wichura. U sąsiada powaliło 3 wielkie topole. Sporo kwiatów i strąków ucierpiało. Obawiam się o plon.

 

Ile średnio jest strąków na jednym pędzie? Groch siewny wąskolistny.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nie wychodzi 1zł/kg tylko ok 90-95gr, niby nie duża różnica ale jednak. W zeszłym sezonie wyszło mi ok 2400zl/ha na czysto. To napewno nie jak przy 6t pszenicy.

No chyba że sprzedawał nie w skupie tylko indywidualnie ludziom no to po 1 zł będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Nie wychodzi 1zł/kg tylko ok 90-95gr, niby nie duża różnica ale jednak. W zeszłym sezonie wyszło mi ok 2400zl/ha na czysto. To napewno nie jak przy 6t pszenicy.

to ile Ci zostaje przy 6t?tylko nie przy nakladzie jak na 10... ja sprzedalem malymi partiami po1 zl. Fakt mialem tylko hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No chyba że sprzedawał nie w skupie tylko indywidualnie ludziom no to po 1 zł będzie.

No może i tak. W moim przypadku ciężko byłoby sprzedać ok 100t indywidualnym odbiorcą. W żniwa sprzedawałem po 940 brutto i okazało się, że w moim regionie była to najwyższa cena w roku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj