Skocz do zawartości

Polecane posty

galan99    24

Ja jutro będę dosuszał koło 25 być może będzie koszone 12 ha zobaczymy jaki będzie plon...

beja    0

Podobno najlepiej dosuszać Reglone, bo nie zmniejsza siły kiełkowania, tylko że u nas nigdzie niemożna go dostać.

A czy stosował ktoś z Was Diqua 200 sl, niby skład ten sam co Reglone ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

U mnie reglone 65 zł/l a 2,5 l/ha zalecają , a glifosat 13 zł/l 3 l + 5 kg siarczanu. 

galan99    24

Skoro połowa Polski wyschły plony grochu i łubinu  z upraw wiosennych  powinna być cena skoro zeszłym roku była po 1.20 zł  to i w tym to samo powinno być nawet 1,40 zł . Jak u was w różnych rejonach Polski groch plonuje? ...

JozeF84    1

w sobote planuje skosić groch, po czym poznać że jest już dojrzały? dziś byłem sprawdzić to z trudem szło go przegryść

aro1975    114

ja Podobnie jak Adam, wtorek - środa, wczoraj miał 18,4% wilgotności. myślę że dojdzie przez te kilka dni

szopen    28

U mnie 10% twardego 40% pożółkłego a 50 jeszcze zielony. Jeszcze nigdy takiej mozaiki nie miałem. Chyba te upały przypaliły go placowo.

janczar810    247

a mam do Was koledzy pytanie otóż mam sporą mozike z grochem a dokładniej peluszką odm. Milwa miejscami tj. górkami jest do koszenia dołkami trafia sie jeszcze kwiat raczej juz one nie darzą plonu tj. nasion a czekanie na cały kawełek raczej nie wchodzi w gre :( mam zamiar poczekać jeszcze kilka dni i kosić kawałeczkima tam gdzie jest dobry tylko mam jedno pytanie czy w/w odmiana i ogólnie grochy nie wysypią mi sie na polu bo łubiny potrafią sie osypywać podczas mucenia 

ursusikv360    0

potrzebuje pomocy nie wiem kiedy opryskac groch na dojzewanie straczki jeszcze zielone i jest troche chwastu czy mozna potraktowac rundappem i pytanie kiedy mozna to zrobic

galan99    24

Panowie groch pryska się przynajmniej jak są  strągi żółte a nasiona grochu  żółtawe bo jak opryska się zielony będzie bardzo szczupłe nasiona bo uschnie...

wojtal24    173

Ja w sobotę wymłociłem 4 ha grochu plon kiepski ziarno bardzo drobne jeszcze zostało 4ha do wymłócenia ale popadało u nas wczoraj 

gwozd    101

proszę o pomoc

jak ustawić class dominator 85 do koszenia grochu?

w zeszłym roku wyszło bardzo dużo połówek...

wojtal24    173

rozkrec mlucarnie na większą szczelinę i zmniejsz na Maxa obroty mlocarni do 500-600 obr/min sita to zależności jak ci będzie czyścić i wiatr też zależności ile będzie z tyłu za kombajnem

aro1975    114

Wojtek jaki plon?

proszę o pomoc

jak ustawić class dominator 85 do koszenia grochu?

w zeszłym roku wyszło bardzo dużo połówek...

podaj @ to wieczorem zrobię Ci zdjęcie z instrukcji obsługi dominatora 88

wojtal24    173

z 4ha 10ton tylko że u mnie ostatni deszcz padał 28 kwietnia susza straszna siany był 22-23 marca

aro1975    114

ja jutro wjeżdżam w swój - dzisiaj miał 13,75% wilgotności, zobaczymy co pokaże :)

aro1975    114

i wykoszony, przyjmując że 1m3 waży 0,8t to wychodzi około 11-12t z 3ha, dokładną wagę będę znał po oczyszczeniu.

wilgotność 12,5%

Edytowano przez aro1975

AS2    52

Może według co niektórych Ameryki nie odkryłem, ale po dzisiejszym młóceniu grochu u siebie mogę poradzić innym, żeby przed koszeniem zdjęli rozdzielacze łanu z hedera. Wtedy się tak nie nawija po bokach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam