Polecane posty

kubaguzik    321

jednego roku w bardzo późno sianej pszenicy, nie mozna było złapać żadnych okienek pogodowych na wiosne, przymrozki deszcze wiatry i wyszło tak, że herbicyd z wiosny przepuścił mi przytulie, zauważyłem jak już kłos wyszedł z pochwy liścia flagowego i zastosowałem wtedy fundamentum i nawet w sklepie mówili żeby nie ryzykować, ale wyszło pięknie, czyściutko do żniw i niecałe 7ton z 1,12ha


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Ja jak pojawiały się pierwsze kwiatki 7 dni temu  pojechałem z mospilane i jest czysto zero robali . Teraz jak będą strąki to pro....s ze starych zapasów i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Jak masz taki specyfik to szkoda bylo czasu na ten mospilan. Bylo. Poczekac do tych strakow i pojechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

są pierwsze strąki, chodziłem po polu widziałem jednego strąkowca lecieć już inazuma czy jeszcze chwilę poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

tak wygląda rumian po basagranie pełna dawka i jeszcze dwa razy pryskany z olejem, po czasie odbije duży rumian 

basagran tylko pali liście jak małe rośliny to ok 

20230615_180854.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23
2 godziny temu, suffeks napisał:

tak wygląda rumian po basagranie pełna dawka i jeszcze dwa razy pryskany z olejem, po czasie odbije duży rumian 

basagran tylko pali liście jak małe rośliny to ok 

20230615_180854.jpg

 

2 godziny temu, miwigos napisał:

Ten rumian musiał zostać z jesieni

Też mi się tak wydaje.

Edytowano przez jaro11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To nie rumian a maruna bezwonna i jestem w stanie uwierzyć że taka urosła od wiosny 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Do kiedy mozna pryskać inazuma? Co chwile przepaduje deszczem i nie ma jak wykonac oprysku. Strakow juz jest coraz wiecej, miejscami juz nie ma kwiatkow gdzie przysuszylo. Mam w planach sobote ale nie wiem czy to bedzie mialo sens i czy pogoda na to pozwoli 🧐🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
5 godzin temu, Pajej napisał:

To nie rumian a maruna bezwonna i jestem w stanie uwierzyć że taka urosła od wiosny 

Takie coś mam w wyce od wiosny urosło z 50/60 cm . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

0.25 takie minimum

Ogólnie mogę sobie pozwolić na zwiększenie dawki bo mam w magazynie. Jak 0,25 to taki minimum to ile polecasz zastosować? Jakieś własne doświadczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Inazuma ma mało acetamiprydu. Chyba lepiej zrobić swój mix z substancji solo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środek mam już zakupiony, i wolałbym go wykorzystać. Z tego co czytałem to trzeba byłoby dać około 35g acetamiprydu co odpowiada około 0,35kg Inazumy. Dobrze myślę? Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Patrząc na etykiety środków które mają acetamipryd solo to nawet 40g


Ale ktoś tu dawno temu pisał, że inazuma przy dawce 1.5x większej niż zalecana zaczyna być skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

No to by sie zgadzalo bo dawalem 0.3 dwa lata z rzedu i niby groch nie byl pogryziony. Czyli 0.2x1.5 to 0.3 ;)

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Taki sam mam groch.  Mszyca jest ale nic więcej nie znalazłem . 

Jak mospilanem popryskam na jakiś czas starczy . Bo niby wgłębny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Wjeżdżać w taki groch z inazuma + grzybówką, czy czekać aż w pełni zakwitnie?

 

batuta.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Batuta(z lewej) vs astronaute (z prawej) batuta wyższa ok 20cm ogrom kwiatu, w astronaucie są strączki a niski i kwiat mało widoczny. Być może dlatego że niski mniej wylega🤔

20230619_205606.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Moj tez super wyrosniety nie jest ale jest duzo wyzszy od pszenicy. Jedynie po gorkach jest taki za kolana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj