Polecane posty

Pajej    231
1 godzinę temu, 90210grzesiu napisał:

Mój dexter siany po 20 listopada nie wyszedł, ale już jest coraz bliżej. Posiany po kukurydzy ziarnowej sianej 2 lipca po jęczmieniu ozimym. Zero NPK.

Jak wyszła kukurydza? Jakie FAO i plon? I jakie nawożenie pod nią?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Siew na 4b po jęczmieniu który sypał prawie 11 ton ( absolutny rekord gospodarstwa) Pod jęczmień dane 30 metrów gnojowicy na ha przed siewem, wiosną 400 saletry w dwóch dawkach i 100 kizerytu. Po zbiorze jęczmienia mocznik 100 kg/ ha talerzówka i siew pyroxenia z osevy fao 130. Bardzo długo wschodziła i ze 30% wcale nie wzeszło bo ze słomy był prawdziwy dywan. Tam gdzie był mniej słomy i wzeszła szybko to były dużo większe kolby z mniejszą wilgotnością. kukurydza w większości miała czarną plamkę. Plon wyszedł 3 tony przy 40 procent. Gdyby była orka i ze sto kg fosforanu albo polifoski w podsiewacz to by lepiej wyszło. Kukurydza po wschodach robiła się fioletowa i to też przedłużyło wegetację. W tym roku mam plan na fao 140 silicia ( ponoć dużo lepsza wydajność) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

3 tony i 40% to na kombajn wyszło 😁


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie planuję w tym roku zasiać groch zawsze miałem odmianę Batuta . W Tym roku planuję zmienić na inną odmianę np. Astronautę lub OSTINATO miał ktoś u siebie ? opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Uprawia ktoś mieszankę groch + łubin wąskolistny ? Ziemia kl 5-6. Czy taka uprawa ma sens ? Jakie nawożenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja stosuje doglebowo kilka dni po siewie 2l bandur+ 2l stomp aqua /ha poźniej w razie potrzeby na samosiewy agil w zalecanej dawce i jest czysto.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Czy gołębie też lubią tak jeść soję jak ten groszek bo planuje posiać na odmianę soję bo groszek to masakra tak tłuką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

soja to ich przysmak. szczególnie jak się siew opóźni i już mają młode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przed zbiorem z pewnością nie bo dzikich już o tej porze nie będzie

18 godzin temu, przemi1999107 napisał:

Jakie srodki i w jakich dawkach stosujecie w grochu na chwasty jedno i dwu liscienne?

chwastox, na jednoliścienne byle graminicyd


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
19 godzin temu, przemi1999107 napisał:

Jakie srodki i w jakich dawkach stosujecie w grochu na chwasty jedno i dwu liscienne?

Kalif 100 mil + 0.4 sencor  liqualid bez poprawek 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Z ukry coś przywieź jak ma być skuteczne

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Kiedyś robiłem pierwszy zabieg Proteusem, potem poprawka Mospilanem i ziarno było nienaruszone. Tylko nie wiem czy solo sam Mospilan sobie poradzi.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Mospilan to bardziej jako zapobieganie niż zwalczanie. cypermetryna zostaje ale to jednorazowy zrzut i tyle a zapobiegania niema. 

Proteus zrobił swoje a teraz to nie wiem, może wodą z cukrem żeby robale ze śmiechu padły :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj