Polecane posty

GRZES1545    8984
36 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

pytanie do tych co sieją groch/ łubin starym Poznianiakiem, zamykacie co drugą redlice???

Nie, lepiej masz rozłożone nasiona. Inaczej  masz skumulowane rośliny blisko siebie i konkurencja o wilgoci światło  i papu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

każdą redlicą, z tym że siewnik rozstawiony na 3m 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

stosuje ktos z was do odchwaszczania doglebowego metrybuzyne? jesli tak to jak to sie sprawdza w polaczeniu np z comandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja osobiście nie stosowałem ale znajomy robi taką mieszanina i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja będę siał każdą redlicę.

jaką zakładacie obsadę? ja planuję dość gęsto bo minimum 115-120 roślin


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2022 o 20:39, jarekvip99 napisał:

stosuje ktos z was do odchwaszczania doglebowego metrybuzyne? jesli tak to jak to sie sprawdza w polaczeniu np z comandem

Od 2 lat jest bardzo fajnie i tanio. W tym roku dodatkowo pójdzie olej żeby środków za szybko nie wyplukiwalo (testy)

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Bardzo dobrze wychodzi, o ile kuku pryskana odpowiednio


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
sumek666 napisał:

jaką zakładacie obsadę? ja planuję dość gęsto bo minimum 115-120 roślin

wcześniej już tak siałeś? jeśli tak to czy nie było problemy z ustaniem do zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

@Pajej co masz na myśli? żeby nie było pozostałości po oprysku doglebowym na kukurydzę? Tylko że nie wiem czym pryskane bo to nowa dzierżawa i zastanawiam się czy jak pole będzie głęboko zaorane to będzie ok pod groch i nic mu nie będzie A jeśli to był Lumax to może go uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Lumax spali groch. Jak czytam że świerza dzierżawa to mi się światełko zaświeca. Zastanawiam się komu sie kogo z pola wy....ś 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

po takich deszczach jakie były nadal mogą być pozostałości że groch by spaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
11 godzin temu, robert123farmer napisał:

Od 2 lat jest bardzo fajnie i tanio. W tym roku dodatkowo pójdzie olej żeby środków za szybko nie wyplukiwalo (testy)

jaka dawka merybuzyny na ha i ile dni max po siewie można nią pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jak dobrze odchwaścić groch? Wystarczy jeden zabieg powschodach środkiem Corum (1,25 l/ha) + jednoliścienne czy pryskać przedwschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

Jak dobrze odchwaścić groch? Wystarczy jeden zabieg powschodach środkiem Corum (1,25 l/ha) + jednoliścienne czy pryskać przedwschodowo?

Popatrz na cenę corum i plonowanie grochu i odpowiedź sobie sam!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Też zastanawiam się nad chwastem. Oprysk przedwschodowo odpada bo sucho. Po wschodach co najlepsze? Na pewno będzie przytulia, komosa. W zeszłym roku basagran był ale mogłoby być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja w tamtym roku robilem po wschodowo, ale na malutk8e chwasty basagram i butoxon i bylo bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Właśnie może za długo czekałem. Obecnie mój astronaute już posiany więc trzeba myśleć poważnie nad jego ochroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
WOJTUNIO napisał:

Popatrz na cenę corum i plonowanie grochu i odpowiedź sobie sam!!!

właśnie widzę... to co innego, żeby było skuteczne buxotone + bassagran? W jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

W zeszłym roku stosowałem corum w grochu 1l/ha. Dwuliścienne całkowicie zniszczone. Teraz kupiłem zestaw corum 10l+ dash 5l za 2200zl. Czyli wcale jakoś drogo nie wychodzi jak na dosyć skuteczny zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj