Polecane posty

Taurus83    889

W tamtym roku też tak pryskałem i żadne pszczoły nie ucierpiały a pasiekę gościu ma 50 od pola. Drugi 300 metrów dalej. Na pewno by się przyjebali gdyby coś było nie tak.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Już widzę pierwsze małe strączki, może z 5% powierzchni. Czy już pora pryskać Mospilanem czy poczekać aż wiekszość strączków bedzie? I wiadomo, po 10-14 dnaich od zabiegu poprawie Proteusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

W tamtym roku też tak pryskałem i żadne pszczoły nie ucierpiały a pasiekę gościu ma 50 od pola. Drugi 300 metrów dalej. Na pewno by się przyjebali gdyby coś było nie tak.

A wpisujesz do ksiazki opryskow ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Co dzień te same pytania. Tak ciężko przeczytać dwie strony? Jak masz już strąki to jak najszybciej pryskaj, a za 10 dni poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 minuty temu, Adam86 napisał:

Co dzień te same pytania. Tak ciężko przeczytać dwie strony? Jak masz już strąki to jak najszybciej pryskaj, a za 10 dni poprawka.

Jak masz juz strąki to według mnie pozno troche. O groch trzeba zadbac bo jak robak pojdzie w strąk to potem słabo to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Dzięki za odpowiedzi, wolałem się upewnić. W czwartek pryskałem bulldockiem jak był strąkowiec i mszyca. Przeciez mospilan działa systemicznie to jak robak wejdzie w strąki to chyba zdechnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Jaka ilość strąków na roślinie jest zadowalająca? Pierwszy raz mam groch i nie wiem czy się martwić,czy cieszyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
6 godzin temu, Taurus83 napisał:

W tamtym roku też tak pryskałem i żadne pszczoły nie ucierpiały a pasiekę gościu ma 50 od pola. Drugi 300 metrów dalej. Na pewno by się przyjebali gdyby coś było nie tak.

Nie posiadam wyników badań odnośnie pszczół i dursbanu ( chloropyryfos ) ale w temacie o rzepaku poruszane to było i wszyscy mówili, zeby nie pryskać tym srodkiem podczas kwitnienia ( nawet w nocy ) po pszczoły na drugi dzień przy oblocie sie otrują. Wywnioskowałem, ze w grochu jest podobnie... Nie mam zamiaru @Taurus83 Ciebie pouczać ale moze raczej kup ten oprysk Proteus... Dla dobra wszelkich zapylaczy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
5 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

A wpisujesz do ksiazki opryskow ten zabieg?

Muszę sprawdzić czy jest rejestracja w grochu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

jak kwitnie roslina to nie wolno pryskac dursbanem w ogole. proteus tak decis tak wieczOrem po odlocie pszczol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
11 godzin temu, Taurus83 napisał:

Muszę sprawdzić czy jest rejestracja w grochu 

rychło w czas sprawdzasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

pszczoła w grochu nie ma czego szukać bo go nie zapyla, co innego chociażby trzmiel


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, dwdx1906 napisał:

rychło w czas sprawdzasz....

Co ty taki do przodu jesteś czy do tyłu ? Chodzi o substancje aktywną. a to pod jaką nazwą handlową się ją sprzedaje to juz inna kwestia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
17 godzin temu, Taurus83 napisał:

Muszę sprawdzić czy jest rejestracja w grochu 

Nawet sie nie fatyguj i nie chwal więcej ze zrobiłeś zabieg srodkiem bez rejestracji.

5 godzin temu, izydor6280 napisał:

pszczoła w grochu nie ma czego szukać bo go nie zapyla, co innego chociażby trzmiel

Skad te info. Ostatnio stalem dłuższy czas w grochu i pszczoły tez wchodzily w kwiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy wystarczają dwa zabiegi insekcydem w grochu pierwszy to mospilanem a drugi to proteus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
5 godzin temu, Taurus83 napisał:

Co ty taki do przodu jesteś czy do tyłu ? Chodzi o substancje aktywną. a to pod jaką nazwą handlową się ją sprzedaje to juz inna kwestia 

Żaden chloropiryfos nie ma rejestracji w grochu, nawet w fazie niekwitnącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Dzis już opryskałem Mospilanem oczywiście po oblocie pszczół i trzmieli. Ciekawe czy chociaż 10 dni potrzyma?

 

Tak się zastanawiam, Mospilan czy Proteus działają systemicznie czyli jak na moje oko to chrząszcz czy larwa jak ugryzie strąka czy łodygę to powinna zdechnąć.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
26 minut temu, KlimekPL napisał:

Można mieszać Proteusa z siarczanem magnezu, borem i mikroelementami?

A to nie zapozno na micro bor i siarczan. Co to ma dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, dwdx1906 napisał:

Żaden chloropiryfos nie ma rejestracji w grochu, nawet w fazie niekwitnącej.

Faktycznie nie ma. Ja polegam na tym co mi każe robić firma dla której uprawiam ten groch. Nawet jak mi braklo w tamtym roku śmierdziucha to pojechalem do konkurencji i gościu też mi dał chloropiryfos z cypermetryną. Handluje 30 lat tym badziewiem to się zna. Tak  samo jest z uprawami typu trawy nasienne czy facelia. Bardzo mało środków jest zarejestrowanych a wszyscy pryskają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Tylko w razie kontroli to Ty za wszystko odpowiadasz a nie ta Twoja cudowna firma i ten pan co wciska chloropyrifos na kwitnące rośliny. Zaoszczędziłeś 30zł na ha. a stracić możesz dużo więcej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
18 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Skad te info. Ostatnio stalem dłuższy czas w grochu i pszczoły tez wchodzily w kwiat.

nauka w szkole pszczelarskiej coś pozostawiła w głowie ;)

pszczoła ma zbyt krótki aparat gębowy aby pobrać nektar z grochu

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak panowie grochy trzymają się w ten żar zaczynają żółknąć pierwsze 3 listki od spodu to pierwsza oznaka że jest już sucho i zaraz zacznie się żuć  strączki z braku wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, izydor6280 napisał:

nauka w szkole pszczelarskiej coś pozostawiła w głowie ;)

pszczoła ma zbyt krótki aparat gębowy aby pobrać nektar z grochu

A to co ? Jest ich mnóstwo

20190611_182149_Film1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj