Krezus12

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt

Polecane posty

JANCZAK1176    43

Dzwoniłem do serwisu by się upewnić .Tak jest na stożku ,nie chciał dużo gadać, jest sposób na blokowanie tej pompy .Ja na twoim miejscu podjechał bym do gościa który naprawiaj om pompy wtryskowe ,kupił dobro flaszkę to powie jak to zrobić , on wymontuje . Zobaczysz i sam wmontujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Każda pompa ma klin nie piszcie bzdur .,chiba że jakiś kowal nie włożył klina ale on tam ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

straszycie mnie tymi pompami i innych"użyszkodnikow' Perkinsa...to co mam wybulic 10%wartosci ciagnika na pompe i choc kupie nowa gwarancji mikt znowu nieda...powie kiepskie paliwo a wsumie jest nas troche..z tymi silnikami i pompami...niech sie ktos wypowie jakie macie najwieksze przebiegi.....mth

 

farmtrac

MCornik

ursus

class

Mferguson

landini

ładowarki...i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Nie założyłem tego tematu żeby straszyć, tylko żeby uświadomić nabywców jak perkins nas może potem potraktować! I w sumie dealer też miał mnie w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Po to ten temat by uprzedzić tez jakos nowych nabywców co moze boleć te ciągniki jakie podzespoły jakie mogą byc ceny i czy zrobi się to samemu ja teraz mam 772mth chodzi a przy 163 pompa się popsuła

 

wcięcie na klin jest ale klina się nie wkłada bo byłem przy zakładaniu pompy jak mi zakładali a blokada jest fakt by się głowiczka nie obróciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

a stosujesz jakis dodatek do paliwa? bo tu sie naczytalem ze trzeba lac na 300l oleju napędowego, 2 litry oleju do silników dwusuwowoych... czy to jest prawda czy mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Oprócz oleju napędowego nic nie dolewam do paliwa no chyba w zimę (anty zamarzacz ) a tak nigdy mój FT nie łyknął żadnego innego oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Każda pompa ma klin nie piszcie bzdur .,chiba że jakiś kowal nie włożył klina ale on tam ma być.

 

Nie rozbierales to sie nie wypowiadaj. W pompach DELPHI jest wyciecie ale nie ma klina i kolo siedzi na samym stozku i w dodatku jest tak mocno zacisniete ze bez specjalnego zciagacza nawet nie podchodz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Słuchaj nie opowiadaj głupot bo robilem to nie raz i nie raz widzialem jak chłopaki z Perkinsa demontowali pompe i bez zciagacza nie da sie zdjac tego kółka bo jest tak mocno zacisniete na stozku. W sumie to byly przypadki ze ktos probowal lomikiem podważac jak nie mial zciagacza ale w razie czego jak obudowa rozrzadu peknie to jakies 2 tysie jestes w plecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Pompy do Perkinsa jak się kupuje nowe lub są po remoncie to są zablokowane na pierwszy cylinder,przy załadaniu ustawiamy rozrząd na pierwszy cylinder za pomocą sworznia fi9mm wkładamy pompę i wtedy można ją odblokować za pomocą klucza13mm luzujemy śrubkę i przesuwamy taką podkłakę fasolkę przed wymontowaniem pompy z ciągnika należy ją zablokować koszt samej diagnozy w serwisie boscha to 450zł netto


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I bardzo dobrze ,że ktoś się odważył taki temat założyć :) jeszcze najlepiej podesłać link z nim do Farmtrac Mrągowo - żeby nie czuli się bezkarni w tym co robią .

 

 

A nie próbował nikt dodawać ceramizera ? http://www.ceramizer.pl/content/view/88/46/ przyznam się wam ,że zastosowałem póki co ceramizer do silnika samochodu osobowego i jest zdecydowanie żwawszy , planuję też zastosować ceramizer do paliwa który rzekomo zmniejsza skutki stosowania gorszej jakości paliw , regeneruje i zabezpiecza układ paliwowy , jeśli zauważę różnicę po jego zastosowaniu to kupię i do ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, przestudiowawszy temat od początku, sam jestem teraz niepewny, co do kupna w przyszłości fatmtraca... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

ojjj napewno juz nic nie kupie co ma jakies powiązanie z perkinsem, za koszt naprawy moglbym sobie kupić 5 miesnych cielaków szlak mnie trafia jak sobie pomysle jacy zlodziej są na stacji paliw, bo to od paliwa wszytko sie zaczyna, a nasze wspaniale panstwo polskie nie moze sobie poradzic z wykrywanie nielegalnego paliwa, ale z podatkami to sobie idealnie potrafią poradzić. Jak ja bym dorwal tego sk***ysyna ktory dolewa wody, opalówki i innych specyfików do paliwa i to później sprzedaje hurtowo rolnikom jak super dobre paliwo to bym tą moją zepsutą pompe wtryskową wsadził mu w d*pe az by mu stożek buzią wyszedl na wylot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

To co będzie z tymi silnikami, jak wejdzie nowa norma emisji spalin euro 3b i wszystkie będą na listwie CR... :( Coraz to delikatniejsze te silniki robią, na zachodzie to sobie mogą to mieć, bo i paliwo lepsze mają a u nas?! Nawet na renomowanych stacjach syf sprzedają! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

W sumie moge zamknąć już temat, wczoraj przyjechal mechanik i mi zamontowal pompe używkę. nareszcie mam sprawny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mechanik gwarancyjny czy jakiś inny, jakie koszty jeśli można zapytać?

Tematu nie trzeba zamykać, bo jeszcze może ktoś z niego skorzystać.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Krezus a powiedz gdzie blokuje się tom pompę wtryskowym.. Na pewno ustawił mechanik koło zamachowe w GPM ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

no wlasnie sie zdziwilem ale kolo zamachowe nie jest ruszane, pompa jest zablokowana taką srubką chyba na 13 kluczyk z przodu kolo napisu delphi, jak ją wlozyl odblokowal i to wysztko nic nie trzeba synchronizowac, z resztą rozrządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tej jakości paliw to orientuje się ktoś gdzie można zrobić badanie paliwa.? Jak umnie gościu z serwisu wymieniał pompe w JD to mówił ze raz spotkał się z taka sytuacja pojechał do rolnika wymienić mu pompe rolnik zadzwonił po właściciela stacji z której brał paliwo ten przyjechał i za wszystko zapłacił żeby tylko nie było dymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Krezus moim zdanie to zrobił na starej pompie przed wyjęciem zablokował na pierwszym tłoku .Potem już nie musiał nić ustawiać, żeby synchronizować zapłon. Współczuje tego wydatku ,Oby maszynka cykała ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj