Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale to brutto czy netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perezek21    0

Witam. Czy mógłby mi ktoś poradzić jaki ciagnik na 30ha? Zastanawiałem się nad case 5140 i zetor 12245. Ogólnie chciałbym kupić coś do 45 tys. Jaka jest różnica w kosztach eksploatacji obu maszyn? Do takiego ciągnika chciałbym podpiąć półzawieszaną bronę talerzową, ewentualnie pług 4 skibowy obrotowy. Ciągnik służyłby do najcięższych prac w gospodarstwie. 

Edytowano przez perezek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechowiak21    0

Witam zastanawiam sie nad zakupem Zetor Proxima Power 120 lub Case Farmall A115 (nowe). Posiadam ok. 30 ha gruntów ornych, planuje niebawem dobranie jeszcze z jakis 15 ha. Bardziej przychylny jestem do zakupu Zetora, prosba jego użytkownikow o wyrazenie opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję rady w doborze ciągnika na mój areał ;)

mam niecałe 20ha z bardzo różnymi ziemiami 

kwotę którą mam przeznaczoną na zakup ciągnika  to tak do 55tyś

chcę kupić ciągnik w przedziale 85-100km.

aktualnie posiadam C-330 i C-360.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja bym na twoim miejscu rozglądał się za Zetorem 9540 albo 10540.

Części są łatwo dostępne i są  tańsze niż do ciągników z zachodu a komfort jest na przyzwoitym poziomie.

Trwałość jest większa niż dzisiejszych Zetorów,poza silnikiem bo jedne i drugie mają dużo tych samych części w silniku.

W latach 90 Zetor był jedyną marką z bloku wschodniego która mogła śmiało konkurować z zachodem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja polecam mf z serii 30xx, ja mam 3050 na 40 ha i jest mało awaryjny, oszczędny i komfortowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixxion_agro    163

zetora 9540 i 10540 nie polecam. 2 osoby mają 9540 w wiosce to każdy po 20 tysięcy wsadził jeden za dwa silniki drugi za naprawy skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Jak kupili bez głowy jakieś szroty zajechane to wcale sie nie dziwie o kązdym można tak napisać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A wiesz jakie ceny na części zamienne wywalił obecnie Zetor rzadzę się zorientować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jak ciągnik ma pracować jak główny tzn pług, agregat, te ciężkie prace, to nie proximę , to nie jest ciągnik do takich prac, do takich prac bierz forterrę to już jest inna bajka :)

proxima jest na zwojnicach jak w c360 , to jest praktycznie zabawka- tak c360 miały ale ile one unosiły na podnośniku ? A proximy jak też małe case gabarytowo wszystko jest podobne...stary ursus 914 ma już wszystko razem ,tak jak mają forterry i wszystkie inne większe ciągniki :)

A jakoś nie wydaję że przez kilka lat bd taka proxima ciągać pług co wazy te 1500 kg, nie wytrzyma to :) proxime ewentualnie do tura, prasy, transportu :)

Co do części , częsci nie kupowałem ale kupowałem do do forterry 11441 filtry i oleje, (wymiana po kupnie) i ceny nie są aż tak z kosmosu :) na pewno najtanszę z tych "europejskich" . Ze belarus bd miał tanszę to chyba logiczne- coś za coś :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to sprawdz ceny do skrzyni,silnika sprzęgła a filtry i oleje to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

Witam.

Mam dylemat w wyborze ciągnika do orki oraz uprawy. Posiadam Fendta 611 SL 105 km lecz sprzedaje i zamierzam kupić coś nowocześniejszego i silniejszego.
Choć mój dziadek z 77r radzi sobie świetnie od wielu lat bez większych awarii ale jednak brakuje mu trochę mocy przy moich sprzętach, ponieważ kupowałem nowy sprzęt z myślą o większym ciągniku i jak jest uzbierane trochę $ to nadszedł czas na zmianę.
W załączniku dodaje foto mego dziadka.

W grę wchodzi jedynie Fendt, lecz dokładnie nie wiem czym sie kierować, jak z awariami i ich kosztem, czy więcej elektroniki czy też mniej ( choć zależy mi właśnie na lekkim wspomaganiu elektroniką).

Chciałbym kupić Fendta 514 -515 lub Vario 714. Koszty zakupu nie różnią się aż tak bardzo przy podobnych przebiegach dlatego pytanie co lepsze i na co zwrócić uwagę przy szukaniu i zakupie.

Dziękuje i pozdrawiam.

post-166739-0-46640500-1450253038_thumb.jpg

post-166739-0-25558500-1450253084_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

kup starszą sprawdzoną wersje fendta mniej awaryjna


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszego od tego już nie kupisz tylko ładniejszy i szybszy

Doradzić ci mogę  tylko tyle kup z szybszą skrzynią to potrzebne a nowostki to tak jak piszesz jak masz kasę to fajne , ale nie  mniej awaryjne myślę że 515 dość fajny model tylko nie tak wytrzymały jak model LS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

Tak myślałem sprzedać tego i 100-120 dołożyć. Bedzie pracować przy Apkil km 80hp 4 skiby (zdj1) i unia atlas (mars) 3m oraz byś może przy agregacie uprawowo siewnym oraz troche w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie do transportu dobry tak jak pisałem szybki 50kmh a z maszynami sobie śmiało poradzi , a po za tym ładny i bardzo przyjemny do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj