Azor07

Krokodyl do zetora 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Azor07    765

Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jaki masz udźwig TUR-a?

Ja Mam 1,3m i w zupełności wystarcza. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
Napisano (edytowany)

1200kg udźwigu. Jakiej firmy masz tego krokodyla ? 

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Ja bym brał takiego żeby wystawał. Albo był przynajmniej na równo z rozstawem przedniej osi. 

Dokładnie, z pryzmy na polu to jakoś ujdzie ale z płyty gnojowej to już lipa brać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Właśnie tak myślałem tylko 180cm nie wiem czy da rade podnieść ,może 150-160 to od ściany i tak powinno oderwać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Dnia 27.05.2020 o 15:16, Azor07 napisał:

1200kg udźwigu. Jakiej firmy masz tego krokodyla ? 

Mój jest z HYDRAMETU Giżycko z 2004 roku. 

1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Ja bym brał takiego żeby wystawał. Albo był przynajmniej na równo z rozstawem przedniej osi. 

No najlepiej to 2,5 metra. 🤪

17 minut temu, pit17 napisał:

Dokładnie, z pryzmy na polu to jakoś ujdzie ale z płyty gnojowej to już lipa brać 

Bo tym węższym to trza umić robić. 😁

4 minuty temu, Azor07 napisał:

Właśnie tak myślałem tylko 180cm nie wiem czy da rade podnieść ,może 150-160 to od ściany i tak powinno oderwać .

 

Też mam TUR-a 1200 kg udźwigu i 1,3 metra krokodyla to do gnoju bez konkretnej przeciwwagi nawet nie podchodzę jak raz chciałem zaliczyć wywrotkę a i jak nabierzesz pełnego krokodyla gnoju to już ma co dźwigać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
6 minut temu, PRIMO napisał:

Mój jest z HYDRAMETU Giżycko z 2004 roku. 

No najlepiej to 2,5 metra. 🤪

Bo tym węższym to trza umić robić. 😁

Też mam TUR-a 1200 kg udźwigu i 1,3 metra krokodyla to do gnoju bez konkretnej przeciwwagi nawet nie podchodzę jak raz chciałem zaliczyć wywrotkę a i jak nabierzesz pełnego krokodyla gnoju to już ma co dźwigać. 

Bo to trza umieć jeździć 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Azor07 napisał:

Właśnie tak myślałem tylko 180cm nie wiem czy da rade podnieść ,może 150-160 to od ściany i tak powinno oderwać .

 

180 to wg mnie trochę przesada będzie, ale takie 150 jak najbardziej. Ja w szejsiontce mam tego standarda 105 i lipa wybierać od bramek czy murków... Ale trzeba se radzić. 

Nigdy nic na tuz jako obciążenie zakładać nie musiałem, daje se radę bez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Łyżke mam 2 metry i pełna drobnych kamieni( głazoków )daje rade  to i 150 powinien podnieść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Azor07 tylko przy krokodylu środek ciężkości przesuwa się do przodu i dodatkowo krokodyl jest dłuższy i cięższy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Po przemyśleniu i waszej pomocy miał być 130-140cm ,ale jak zajechałem kupić to tylko były 150cm mniejsze tylko pod słabsze traktory C 360 itd....Po pierwszych próbach jest ok . obornik nie ugnity pełny krokodyl, tylne koła wyżej (płyta ze spadem) i bez żadnych problemów . Przy ugnitym pewnie trzeba będzie coś z tyłu zawiesić . Tur jest niedużo wysunięty do przodu i dlatego sobie radzi , gościu ze wsi do takiego samego traktora ma dużo większego tura z udźwigiem 1650 kg i musi z tyłu zawieszać przeciwwagę  . Dziękuję wszystkim za pomoc .

IMG_20200603_092657.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez DominikDziekan
      Witam, chciałbym zakupić zetora 10540, mam upatrzone jedno ogłoszenie w cenie 58000 zł ciagnik z 1996 roku 14000 mth przepracowane.Chciałbym zapytać posiadaczy czy warto wgl brać pod uwagę ten model czy lepiej kupić Renault bo cena i komfort pracy podobne, tylko nie wiem jak z ewentualnymi naprawami i wgl całą eksploatacja. przeglądałem całe forum zwiazane z tematem tego ciągnika ale nie znalazłem nigdzie porównania z innymi ciagnikami, bo w tym momencie za takie pieniądze można kupić nawet Renault Celitis, ale aż strach myślec jak z cenami za serwis i części. Ciągnik będzie pracował jako główny w 30 ha gospodarstwie, i będzie ciągnikiem do wszystkiego od opryskiwacza po orke. Liczę na waszą pomoc i za wyrażone zdanie z góry dzięki. 
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj