Polecane posty

LukaszC5    23

No Zetor 10540 i jego odpowiedniki w innej mocy to świetny kompromis pomiędzy zachodnią jakością,komfortem a wschodnimi cenami części i w tej cenie spokojnie znajdziesz coś w dobrym stanie.

A z zachodnich to w zasadzie większość jest w porządku o ile kupi się coś w dobrym stanie.

Zazwyczaj najłatwiej jest znaleźć coś z Landini,McCormick,Renault,Same

 

http://olx.pl/oferta/landini-vision-95-2006r-40-km-h-transport-handel-CID757-IDbZYQp.html#5464667846

 

http://olx.pl/oferta/landini-ghibli-90-massey-ferguson-new-holand-zetor-CID757-IDdPgvP.html#5464667846

 

http://olx.pl/oferta/mccormick-mc80-case-mx-100-CID757-IDcJdfh.html#ca15c53b9c

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

a jak te ciagniki pronar?  bo dosc tanie a elektryka bosha widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie wiem ale kolega ma 2004 to tak jak pisałeś wcześniej ruski i tak jak ruski porażka o środku jechałem  tym to jak w starej c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

z tymi 150KM to nie tak że przesadzone jest bo zależy jakie masz ziemie u mnie 130 KM w 4 w obrocie to jest na styk i oranie koło 7-8km na godzine, mówisz ze masz 30 ha swojego i nagle masz 70 ha z dzierżawą t juz nie jest tak mało, a do tego dojdzie jeszcze coś usługi i nagle sie okazuje 100 ha. w ruski sprzęt sie nie pchaj bo tylko stracisz kupę czasu na naprawach i jedyny plus to że oleju nie trzeba w nich wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx90c    2

potrzebuje ciągnika pomocniczego oczywiście nowego o mocy od 60 do 70 km coś dobrego i zwrotnego będzie pracował z opryskiwaczem 800 L I rozsiewaczem 800 l owijarka rozrzutnik 6 T ma być to ciągnik pomocniczy ponieważ mam Ursusa 3512 i casemx100c

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

c-360 ani troche sie nie opłaca kupić za te cenę, jak coś z niewygórowanego budżetu to Farmtrack 675 DT, Major 80 lub Ursus C380, wszystkie w podobnych pieniądzach, ok 110 brutto jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Case farmal C jak i NH T4 (praktycznie ten sam ciągnik) to raczej dobre ciągniki i czytałem o nich sporo dobrego jednak do najtańszych nie należą ale jak oglądałem JD 5075e to jakoś nie przypadł mi do gustu, jakością odbiega sporo od większych modeli (z resztą nie przekonuje tez to że ta seria produkowana jest m.inn. w indiach, meksyku) do tego ma słaby udźwig podnośnika więc ciekawe jakby sobie radził z opryskiwaczem czy rozsiewaczem 800l w pełni zasypanym, ja bym odpuścił. Sam poszukuję podobnego i na razie z tańszych wybrał bym nową C380 a z droższych własnie farmalla C / NH T4, możesz też popatrzeć za Kubotą M6060 (dostałem obecnie ofertę na 120 netto z pneumatyką, bez- jakieś 6-7tyś mniej) a w standardzie ma bardzo bogate wyposażenie i raczej nic mu nie brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem prawie 6 h ziemi. i mam możliwość wydzierżawić około 15 h. tylko nie posiadam żadnych maszyn. I moje pytanie jest takie czy jest sens w to iść. I jak tak to jaki ciągnik był by dobry na ten areał ziemie klasa III i IV. Z góry dzięki 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jeżeli tylko dostałeś ziemię a do tej pory nie miałeś żadnych maszyn, przygotowanych budynków, zwierząt to na początku na pewno będzie ciężko to wszystko trochę rozwinąć, myślę że jest sens (ziemie nie najgorsze, u nas większość IV i V a i tak każdy uprawia) ale tylko jeśli na prawdę chcesz być rolnikiem ale tak czy inaczej na sam początek trzeba sporo zainwestować. Wracając do tematu to tak żeby było w miarę tanio i jakieś ewentualne naprawy nie pochłaniały dużo pieniędzy to MTZ82 chyba będzie najlepszy. Tani, części bardzo tanie i dostępne, w cięższej pracy pali dość mało porównując do innych podobnych i 20ha obrobi spokojnie. My mamy trochę ponad 20 i jak do tej pory nie narzekamy (mamy go od nowości 21lat) co prawda komfort w zachodnich lepszy ale swoją pracę wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze tak z max 40 tys. na ciągnik. i max 30 tys aby kupić jakieś takie podstawowe maszyny do niego typu: pług (chciał bym obrotowy) rozsiewacz nawozu opryskiwacz i jakaś taka przyczepę (8 ton przynajmniej)

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No to ja bym pozostał przy MTZ82. Za 40tyś co prawda kupiłbyś już coś lepszego, jakieś renault mf czy landini ale różnie to jest przy starych ciągnikach, Niech się okaże że handlarz coś ukrył albo wyjdzie nie długo po kupnie i wydasz część dodatkowych pieniędzy z maszyn na naprawę. MTZ w dobrym stanie dostaniesz za 20-25tyś a ewentualne naprawy nie zabiorą dużo, w to miejsce kupisz lepsze maszyny (do mtz-a możesz kupić pług obracany np. Lemkena 3-skibowy za około 5-6 tyś, z przyczep polecałbym HL8011, solidna przyczepa ale jednak za dobrą ponad 10 tyś trzeba dać oprócz tego starczy na jeszcze trochę innych maszyn na początek) a jak już coś się rozwinie to wtedy zmienisz ciągnik na lepszy. Myślę że tak byłoby najrozsądniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na start MTZ82TS bym wolał - szersze kapcie, skrzynia zsynchronizowana i kilka KM więcej - ceny wahają się w okolicach 35tyś więc i na poprawki wystarczy spokojnie.

http://allegro.pl/mtz-82ts-i6131872069.html

 

http://olx.pl/oferta/mtz-82-pronar-mts-CID757-IDf05EH.html#4e29852ae3

 

Z prostych zachodnich zamiast MF poszukaj Landini - technicznie zbliżone ciągniki ale niebieskiego łatwiej znaleźc w dobrym stanie:

 

http://olx.pl/oferta/landini-8880-CID757-IDeZlYp.html#e6f4acc6bc

 

 

Zetor jest Ok ale ceny używanych są troche nienormalne...

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MTZ82 kupisz nawet poniżej 30tys i jeszcze możesz rozejżeć się za czymś mniejszym do nawozu, oprysków i lżejszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

My mamy go od nowości 21 lat i co prawda zrobione nie dużo mth bo niecałe 3 tyś ale przez ten czas nie było większych problemów. Co do silnika to chyba najmocniejszy punkt, najmniejszych problemów i nadal pracuje idealnie, żadnych przecieków. Jedyne co najważniejsze to widełki w skrzyni, lubią się wyrobić ale nie tak szybko a koszt niewielki, pompa wspomagania i miał spore luzy w układzie kierowniczym ale w zeszłym roku zamontowaliśmy wspomaganie na orbitrol i teraz żadnych problemów, jedyne co pozostało to wycieki z kilku miejsc ale z tym trzeba się pogodzić bo co gdzieś się zrobi to w innym miejscu zaczyna. Co do spalania to w tamtym roku mierzyłem w orce. Pług 4x35 ziemie lżejsze ale dość twardo z powodu suszy i wyszło 11-12l/ha, głębokość 20-22cm. Zauważyłem że w ciężkich pracach pali stosunkowo niedużo jednak w lżejszych niewiele mniej dlatego wykorzystujemy go do orki i uprawy a resztę robią mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTZ82 kupisz nawet poniżej 30tys i jeszcze możesz rozejżeć się za czymś mniejszym do nawozu, oprysków i lżejszych prac.

Tylko ze ja własnie to takie trochu  uniwersalnego traktora szukam do pługa i rozsiewacza. Bo mam trochu budżet ograniczony:)

Tylko trochę bije się z myślami czy warto jest się w to pchać. Bo planowałem mieć tak 10 pszenicy ozimej i 10 kukurydzy

kukurydze na mokro około 9 ton u nas wychodzi i 5-6 ton pszenicy(bo ja mam niby III klasy pole ale go mało więcej to IV klasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedze tak od rana i czytam o tych wszystkich ciągnikach. i dochodze do wniosku ze chyba trzeba nowy kupić albo nie robić nic. mtz to skrzynie zetor drogi jak fiks 7745 trzeba dac 50 tys.(jak go ktos w latach 90 kupował pewnie tyle zaplacił) ursus  drogi MF skrzynie no zalamac sie mozna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj