Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

A ja za masseyem. Lepsza kabina kepiej wyposażony i lepsza skrztnia biegow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy ja wiem czy lepsza kabina? Może trochę cichsza ale nie amortyzowana jak w Reni ( oczywiście zależnie od wersji ) Co ma takiego kabina Ferdka czego nie ma Renia sam nie wiem, klima, EHR, pneumatyczne siedzenie i takie bajery oba mają. Jedynie biegów więcej w ferdku, za to sporo mniejszy udźwig oraz wydajność pompy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Ja też bym wolał renie to przemyślana wygodna konstrukcja i ma duże gabaryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Lepiej mf z serii 36xx np 3635 tamtego mf'a i renie połknie razem wziętych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
Napisano (edytowany)

Bardzo ciekawe jak dla mnie nie wiele się on od nich różni zwłaszcza od reni. Podziel się co takiego ma bo jak na razie to post bez najmniejszego uzasadnienia.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Skoro renia miala takie dobre mosty to czemu nastepna seria czyli ares miala skrzynie i mosty wlasnie seri 31xx a dokladnie 61xx a miedzy nimi roznice akurat dosc male...
Atles znowu mial tyl seri 8xxx mfa.... czyli nastepcy 36xx ktora miala juz naprawde potezne mosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Renault od zawsze współpracował z MF poczytaj o tym, 2 kolejne serie to już początki  przejęcie przez Claas-a. Więc co ma piernik do wiatraka? Pisząc o mostach ? Nie słyszałem aby cokolwieczek działo się z mostami w Renaultach. Ja pytam o uzasadnienie lecz widzę że niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć więcej niż tylko zadawać kolejne nie uzasadnione pytania. Ja jestem oczywiście skłonny i do MF-a lecz niech to będą argumenty, a nie tego typu teksty.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Witam , poszukuje ciągnika na 25 ha ( w te lato dojdzie mi jeszcze około 15 ) . Cena max 125 tyś moc min 125-130 km 6 cylindry i wytrzymały , będzie pracował na II i III klasie ziemi . I oby to nie był zetor czy ursus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziouk1    1

Ja ci polecam Renault tani niezawodny jeszcze go nie posiadam ale myślę że na następne żniwa będzie już w moim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Właśnie renault też odpada ze względu na psujące się skrzynie . W mojej wiosce jest 3 renie w tym 1 tylko w opryskiwaczu i rozsiewaczu pracowała i miały robione skrzynie . A właściciele odradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Renault tak jak kolega wyżej, ja posiadam Renault jakieś 3 lata i bez żadnej awarii, na wiosce jest parę Renault i też Sb chwalą, tylko wszyscy mają te starsze z kwadratową maską, one są w pełni mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Kupując ciągnik używany trzeba liczyć się z tym że może coś wyskoczyć po kupnie. Nie ważne czy Renault czy MF czy JD . U mnie w okolicy jest kilka Renówek głównie Ares bądź cergos i ludzie nie narzekają , jak dla mnie dobry sprzęt za dość atrakcyjne pieniądze. Nawet jeśli by siadła Ci ta skrzynia to zrobisz i śmigasz następne lata , ja tak to rozumiem. Ważne by wybrać nie wyeksploatowany egzemplarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Facet 3 km ode mnie ma bodajże 630 RZ wiem na pewno że ma 130km i silnik John Deere , ma go od kilku lat i póki co bez awarii poważniejszych. Obrabia nim 30 ha więc trochę leniuchuje sobie Renia , poleciłbym też 710 RZ ( 145 km ) tylko obawiam się że może być dla Ciebie trochę za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziouk1    1

Panowie nie szaleje tak taka Renia 110.54 to jak złoto na 30 ha w tamtym roku sąsiad kupił jd 6830 premium na 30 ha była okazja ale mimo wszystko po co taki duży ciągnik na takie ha szkoda wydawać pieniądze na takie maszyny lepiej kupić coś mniejszego a bardziej zadbanego i dokupić do tego porządny sprzęt
Przepraszam za błędy na telefonie pisałem i słownik zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Mi się wydaje że 120 km i wzwyż to trochę bogato jak na 25 ha ale jak ma przybyć 15 ha to razem 40 i wtedy juz 120 km będzie w sam raz. Do 110 km już zapnie się pług obrotówke 4x45 albo brone aktywną i siewnik 3m itp . Myślę że 130 km to będzie max , bo po co więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

to już po mojemu lepiej kupić ciągnik za 2/3 tej wartości czyli 80 tysięcy
już konkretny można kupić w tej kwocie a resztę zostawić w razie wuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wiekszosc odradza MFa ze wzgledu na skrzynie a kazdy chwali renie szczegolnie aresy a tam u diabla siedzi stara fergusonowska skrzynia a silnik z john deera moze i jest ale tylko słupek bo cały osprzet typu pompa  wtryski turbo itp itd jest Francuskie :P to co w masseyu.... Nie zebym renie odradzał ale MF i renia jadą na jednym wózku, fakt ze za podobnego masseya z podobnego rocznika zapłacisz czesto wiecej ale to jak sie uda.

Mając 125 tys spokojnie mozna kupic cos ok 2008  roku, kolega niedawno aresa z 2009 roku 120 km za 120 sprzedał w dobrym wypasie. Mozna tez pokusic sie o serie MF 64xx np 6465 6475 , 6470 jest 4 cyl i ma 130 km ale jest mniejszy gabarytowo od 6465 co ma 120 km i 6 cyl. W tych modelach  szukaj skrzyni w reni hexashift lub w masseyu dyna 6 - jedna i druga to to samo pod inną nazwą, skrzynie pancerne, najbardziej newralgiczny pukt to sprzeglo i rewers gdzie kompletna naprawa ( czesci to max 5 tys zł) nie wychodzi tak drogo na tle starych rozklekotanych skrzyn gdzie sam synchro kosztuje 1.5 kafla x 4 sztuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Doloz troche I sprzedam ci valtre 5 latmlodsza I na nowych gumach w lepszym wypasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Facet 3 km ode mnie ma bodajże 630 RZ wiem na pewno że ma 130km i silnik John Deere , ma go od kilku lat i póki co bez awarii poważniejszych. Obrabia nim 30 ha więc trochę leniuchuje sobie Renia , poleciłbym też 710 RZ ( 145 km ) tylko obawiam się że może być dla Ciebie trochę za duży

 

Na II i III klasie ziemi zapas mocy się przyda zwłaszcza na górkach B)  Przeważnie tak jest że jeśli np 120 konny ciągnik pracuje na  pełnej mocy to ciągnik o którym pisze cris10 (710 RZ 145km)będzie maił zapas mocy i spali mniej niż ten słabszy o 25km.

Też polecam renault. W mojej okolicy są dwa takie traktory i właściciele nie narzelają. Trzeba tylko trafić na uczciwego sprzedawcę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Ale czy to 145 km to nie za mocny ? :D fakt przewiduje rozwój gospodarstwa na pewno będe miał 40 bo gadałem z gościem wczoraj  i mam spisywać umowę zaraz po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj