Skocz do zawartości
lukaczmarek

Moje dawki żywieniowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak dobrze przygotować paszę?

piotrczem    47

Ale dziewczyno chwila, bo raz piszesz że dajesz im 12,5% koncentratu a wcześniej że na 250 kg śruty idzie 25 kg koncentratu a to

daje stężenie tylko 9 %- w tym przypadku nie mają prawa rosnąć w nic innego jak w szczecinę. a jeśli ważą tyle ile podajesz to

pomijając jakość koncentratu to i tak powinny go dostawać jeszcze 15% jeśli zależy  ci na szybkim wzroście i dobrej mięsności.

Czytając tą ulotkę to popieram kolegów wyżej-ten koncentrat to totalna porażka, jak dla mnie  nadaje się co najwyżej dla maciory.

Jeśli przyjdzie ci do głowy zmiana do uważaj żeby im nie przedobrzyć od razu, zrób paszę starą z nową 50/50, zboże masz git, 

(pszenżyto i jęczmień), można na nim z powodzeniem tuczyć.

P.S. Czasem lepiej dać świnkom nawet ciut za mocną pasze w II części tuczu bo jeśli mają w sobie potencjał genetyczny

to urosną szybko i będą mięsne a większe wydatki na paszę zwrócą się, lokal też szybciej zwolnią:14_relaxed:.

A niektóre ulotki z propozycjami pasz też należy brać z przymrużeniem oka, na rynku znajdziesz sporo koncentratów

na tucz z białkiem na poziomie 40% z lizyną w granicach 4,5 w rozsądnej cenie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez fergusonki
      Witam, jakie u was stosujecie legalne jak i te nielegalne stymulatory wzrostu dla trzody.
      Podawajcie Nazwy,ceny takich środków ,proporcje jak i działanie tzn korzyści i straty po ich zastosowaniu
    • Przez zjadlem_babcie
      Witam. Jestem tu nowy, więc chciałbym się serdecznie przywitać. Mam pytanie odnośnie karmienia trzody gryką, czy ktoś to praktykuje lub praktykował ? Jak wyglądają efekty tego ? Obecnie mam zamiar podawać mieszankę żyta, pszenżyta i gryki w proporcji 1:1:1. Proszę o porady
    • Przez mario_hodo
      Chciałabym zakupić młynek do mielenia paszy na własne potrzeby. Mam małe stadko różnych zwierząt. Myślicie że ten młynek 750 W wystarczy czy szukać z większą mocą? 

• Przez przemuch88
      Planuje zakup śrutownika większej mocy czy pracuje ktoś na takim sprzęcie godnym polecenia??