Skocz do zawartości
rolnik32

Granica pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
rolnik32    2

Mam problem z sąsiadem który graniczy ze mną.Ja twierdze że on uprawia ok.40ary mojego pola.Jutro przyjdzie geodeta.Posiałem tam rzepak to spalił mi randapem.Jutro jak się okaże że ja mam racje to co mam robić z tym faktem?

locke    291

Jak geodeta odmierzy to ma ci to oddać, a jak nie to na policję zgłoś.

Marl    15

Geodeta stwierdzi gdzie jest granica, odszuka miejsce gdzie był słupek geodezyjny..

Nie ma on prawa aby "oddać " Ci ten zaorany obszar.

Tylko drogą sądową, a miara geodety to dowód w sprawie.

Jeśli stwierdzą zasiedzenie to nic nie zrobisz...

Wiadomość z agroFakt.pl

farmtracker    10

Ja nierozumiem takich ludzi z jakimi ty masz doczynienia. Ja mam takiego sąsiada u ktorego zawsze na polu chwasty i gowniane plony. Np w tym roku w rzepak to on nawet kombajnu nie wpuszczał bo tam były same chwasty a miedze to zawsze tak przeora ze niewwiadomo gdzie ona jest

gelax88    19

o to takich rolnikow sasiadujacych jak u farmtracker to ja mam mnustwo i nerwicy mozna dostac ,z kłosa nie zyje gdzie jest miedza to tylko on wie , ciekawe skad jak na polu busz ;[mam sposob na nich u mnie dziala bo maja male ciagniki 30ki itp a polega na tym ze naoruje na poczatku na miedze a na koncu odoruje i robie taka bruzde ze 30tka nie wyjedzie :P

melon10641    158

Ale koledzy jakie zasiedzenie?? Geodeta przyjdzie postawi słupki graniczne i weźmiesz pług zrobisz sobie miedze. Przecież on wyznacza granice działki a ona w całości jest Twoja więc sąsiad nie ma nic do powiedzenia. A jak się po chamsku zachowa i znowu Ci kawałek ten odbierze to telefon na policje lub sprawa do sądu. Możesz go na wszelki wypadek poinformować że zniszczenie znaków granicznych jest karalne i na własny kosz on będzie musiał wznawiać.

pawelol111    709

Policja przyjedzie i powie że to nie w jej kompetencjach rozsądzać kto ile pola ma. Niestety ale kolegę czeka proces w sądzie bo inaczej swojego pola nie odszuka :/ Znajomy przerabiał podobny temat.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tak czasy się zmieniająa ludzie dalej tacy sami jak kargul i pawlak dom przy polu to mi jedna kazała się trzy metry cofnąc bo jej przeszkadzam z uprawą jak sama ten dom postawiła prawie równo z granicą był sąd i nic nie zdziałała potem chciała kupic sobie trochę z tego pola to jej zaśpiewałem cenę i przestała pyskować, z takimi ludźmi trzeba krótko.

rafff24    26

jeśli sasiad się uprze, że niezgadza się na taki podział, to sprawa napewno oprze się o sąd, mogą powołać biegłego geodetę, który jeszcze raz odmierzy pole, jeśli obia pomiary się pokryją, to wtedy ten któremu się nie widziało płaci za wszystko, przynajmniej tak mi parę lat temu geodeta wyjaśnił, co odmierzał siostrze działkę, a że prawo zmienne jest... stąd na każdy pomiar wzywanie są sąsiedzi, żeby potwierdzić, że nie mają zastrzerzeń

bobytempelton    158

Aby geodeta mógł zrobić pomiar potrzeba zgody wszystkich sąsiadów mierzonej działki, jak ci ów chamski typ jej nie da pozostaje jedno, odmierzyć krokiewką lub gps tyle ile masz w akcie z tej działki i zaorać, jak się bedzie pultał sąsiad odeślij go do sądu, sąd z urzędu bierze geodete i on wymierzy, jeżeli dobrze odmierzysz i zorzesz sąsiad zrobi z siebie błazna i bedzie zmuszony pokryć koszty sprawy i geodety ;) najprostsze rozwiązanie ;)

Nie wierzysz?? zapytaj geodety :rolleyes:

rolnik32    2

Raczej bez sądu się nie obejdzie bo sąsiad nie chce zgodzić się z tym co zostało wymierzone przez geodete. To jest gospodarstwo z kapitałem zagranicznym i robią co chcą, a ty polaczku siedz cicho bo to ja tu mam kase i racje co się z tym wiąże.Taka jest rzeczywistość.Ale co najważniejsze już jest słupek graniczny a reszte pożyjemy zobaczymy

Edytowano przez rolnik32

Nikita_Bennet    100

to uprawiaj po słupkach.

Uprawę zacznij od rund*pu i nim co 21 dni traktuj swoją własność. Nawet jak podsieją to ty round*pem, choć lepiej byłoby abyś to uprawił jako pierwszy czyli po sprzęcie od razu agregatem obsiać bo wtedy masz prawo zebrać.

StasiekS    72

A co ma do tego kapitał zagraniczny? Gospodarstwa z polskim kapitałem tak nie robią?

Nie wiem czy tak łatwo będzie. Jeżeli zniszczy to mogą założyć mu sprawę w sądzie o to, że narusza ich posiadanie. I wygrają. Chyba, że ich uprzedzi i sam założy im sprawę o naruszenie własności. Wtedy to on wygra.

rolnik32    2

to uprawiaj po słupkach.

Uprawę zacznij od rund*pu i nim co 21 dni traktuj swoją własność. Nawet jak podsieją to ty round*pem, choć lepiej byłoby abyś to uprawił jako pierwszy czyli po sprzęcie od razu agregatem obsiać bo wtedy masz prawo zebrać.

Tylko że już posiałem tam rzepak to mi rand*pem poczęstowali.Teraz gołe pole i nakłady poszły

kozulek2    228

kolega wyżej dobrze mówi,skoro posiałeś (nawet jeśli nie na swoim)masz prawo do polonu...wzywasz policję że sąsiad wyrządził ci szkodę(w sądzie potrzebne zgłoszenie jako dowód w sprawie)...jeśli grunt jest twój to tym bardziej jesteś wygrany...przerabiałem ten temat i niestety pomiar geodezyjny niema skutku prawnego-sąd musi to przyklepać.. u mnie po wezwaniu policji (wcześniej geodety-sąsiad był przy pomiarze)i skargi że sąsiad usunął znaki geodezyjne i narusza moją własność ,gość grzecznie się wycofał i zrezygnował ze sporu w sądzie.

tomek73    186

Najpierw to bym PIORiN zawiadomił że rzepak mi spalili.Niech bawią się z dokumentami

StasiekS    72
no to ich do sądu bo miałeś prawo to zebrać.

Mówię serio

Nie jest to tak łatwe jak myślicie. Mówię serio.

kolega wyżej dobrze mówi,skoro posiałeś (nawet jeśli nie na swoim)masz prawo do polonu...

Czy ktoś mi może przedstawić jakiś paragraf w kodeksie, w ustawie czy nawet wyrok, orzeczenie sądu które to tak stwierdza?

Jeżeli tą jego działkę sąsiad uprawiał przez dłuższy czas to nie może sobie ot tak wejść, zaorać i posiać ponieważ w tym momencie narusza posiadanie tego sąsiada. I uwierzcie mi, gdyby ten sąsiad był upierdliwy to sprawę w sądzie o naruszenie posiadania wygrywa. Nie baw się w żadne podchody, pryskanie itp. bo to szkoda czasu i pieniędzy tylko od razu załóż sprawę w sądzie o naruszenie własności i na pewno ją wygrasz(zakładając, że sąsiad nie wystąpi o zasiedzenie tego kawałka). Możesz jeszcze domagać się czynszu za bezumowne korzystanie z tego kawałka i po wszystkim.

hatetusk    1

Ja cię pierniczę co za ludzie żeby się wpieprzać w czyjąś działkę U nas była taka sytuacja że ja i sąsiad dzierżawimy z ANR sasiadujące działki i zanim weszły dopłaty to sąsiad uprawiał jakieś 4 ha mojej działki Nikt kiedyś nie sprawdzał mapek a on wziął to po innym sąsiedzie który rezygnował z tej dzierżawy i uprawiał tak jak tamten Jak sie okazało czyja to działka to bez słowa się pogodził z tym faktem i teraz ja to uprawiam i nie było z tym żadnych problemów a jeszcze ojciec i on przepisywali sobie nawzajem działki których byli właścicielami żeby uniknąć płacenia podatku rolnego i jakoś nikt nikogo nie wydymał i można żyć w zgodzie Nie rozumiem takich ludzi co ostatnią koszulę zdarliby z sąsiada - czy ten twój sąsiad będzie jakiś bogatszy że ten kawałek ci wydrze czy co? Z sasiadem trzeba dobrze żyć aby liczyć na pomoc którą kiedyś będziemy moze potrzebować i tyle

niebieski    31

Geodeta wyznacza granice twojej własności, to co ktoś ma do szukania ma twoim bez twojej zgody, a jeśli sąsiad wejdzie ci do domu i powie, że teraz on tu będzie mieszkał to ty mu się wyprowadzisz? Jeśli sprawa trafi do sądu to powinieneś wystąpić i odszkodowanie za bezumowne korzystanie z twojej własności za wszystkie lata. Jest twoje to uprawiaj a on niech płaci za szkody,lub z OC rolnika.

Matey    427

kolega wyżej dobrze mówi,skoro posiałeś (nawet jeśli nie na swoim)masz prawo do polonu...

Na mój mozg to jest troche nielogiczne, bo jakby było tak jak mówisz, to jutro wjezdzam z siewnikiem w kazde pole w okolicy i sobie sieje pszenzyto, a jak ktos mi je zniszczy to podaje do sadu? Podaj jakas podstawe prawna jesli mozesz

Po drugie tez nie bardzo rozumiem tego zasiedzenia, jezeli ktos beszczelnie wchodzi Ci na Twoja dzialke przez jakis czas to jakim prawem moze twierdzic przed sadem ze to jest jego?

kozulek2    228

poczytaj sobie o polowych piratach z ktorymi ANR nie moze dac rady.... wygogluj se' zasiedzenie' i tez sie zdziwisz jakie jest prawo....nie logiczne to jest Twoje myslenie bo pewnie bys sobie posiał tylko kto by ci pozwolil.

Lukaszjarm    4

witam ma taka sytuacje sasiad po raz kolejny zaoral mi miedze i pasek pola , z gory mowie ze nie ma tam slupkow granicznych na pole wszedlem w dzierzawe kilka lat temu . i tu moje pytanie gdzie mozna by bylo takie cos zglosic zeby to on pokryl koszty geodety ktory wytyczy granice na swoim miejscu . ja nie chce placic bo to tylko dzierzawa a wlasiciel powiedzial ze do puki ja to uprawiam to mam pilnowac miedzy a jak zrezygnuje to wtedy sie zajmie tym szkodnikiem ktoremu ciagle malo i ora wszytkie miedzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się