dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

lukasz1995    111

ja zaczelem w srode żniwa na calego od rana pojechalem na usługi ,pozniej zaczełem kosić pszenice ozimą a jeszcze dalej owies.Gdy kończylem kosić owies zaczeło kropić pod wieczor i niestety w nocy spadl deszcz ,może jutro pojedziemy kosić na uslugi a u siebie zaczniemy wozić slomę bo w niedzielę znow deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Poznań kończy żyto, rzepak ścięty do połowy tygodnia; po niedzieli pójdzie pierwszy jęeczmień jary i powoli pszenica.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Szybko się uwinęliście ze żniwami. Dzisiaj tak fajnie wyszło, że pojechałem do jednego gościa skosić niecały hektar ale jak klientów dochodziło to wyszedł cały dzień i jeszcze jutro od samego rana. Mi zostało jeszcze 0.5ha pszenżyta jarego, 2 ha mieszanki, 3 ha pszenicy ( po niedzieli skoszę ) i niecałe 2 ha łubinu. Reszta załogi dzisiaj zwoziła słomę także szybko ubywa. U nas w okolicy żniwa może w 40% zrobione.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra skoszone z 17ha,wydajność z 5t/ha,jeszcze hektar pszenżyta został i po zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

U mnie tylko pszenica w koło została .Ja swoją kosiłem dzisiaj ładne parametry miała poszła po 998zł/t .Plon ok.7 ton to dobrze bo była bardzo rzadka(siana po kukurydzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U was jakoś błyskawicznie te żniwa idą. W mojej okolicy bardzo powoli, mało kto skosił. Dziś cały dzień przy kombajnie, wczoraj cep pękł, trochę spustoszenia w kombajnie narobił. Nowe części założone niby wszystko powinno być ok i teraz hydraulika padła. Jak awarie to co chwile następna...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

My od środy kosiliśmy, ale przed chwilą burza przyszła, i porządnie wlało, a miałem o 8.00 z prasą wyjechać. Ale powiem szczerze że rewelacji ze zbiorów niema, ziarno słabe,nawet pszenżyta, które naprawdę dobrze się zapowiadały, to i tak za dobrze nie sypią. Jedyna nadzieja w jarych jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w mojej okolicy może z 40% skoszone i to głównie Ci co maja kambajn ja mam raptem jedno pole skoszone dzis planuje skosić z 3.5ha pszenżyta mam nadzieje ze chociaż z te 4t z ha poleci mróz swoje zrobił a pieżynki nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

kto ma zimową to cieszy się z plonów i pogody po 33 stopnie, u mnie na wiosce i w okolicy prawie sama jarka i wszystko zielone, żniwa dopiero za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Młócenie zakończone,teraz 2 dni zbioru słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

Ja będę kosił dopiero około 15 sierpnia mieszanki , duża wilgotność i jeszcze zielone - siane 5 maja , sprawdzam wytrzymałość sąsiadów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przed chwilą przeszła wielka burza i dużo deszczu wlało. 35 stopni w cieniu było więc nie ma co sie dziwic, że tak sie skonczyło. A z pola kombajnami i ciągnikami uciekali aż się kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalost    19

powiat złotowski. Dwóch bambrów we wsi dziś zaczęło młócić żyto. I to by było na tyle bo właśnie jest burza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Woj.Pomorskie

Powiat Gdański wszyscy wjechali w rzepaki i jęczmienie ozime :) A ja z sąsiadem wczoraj wjechaliśmy w pszenżyto ozime :rolleyes: Plon zadowalający gospodarza 5 ton z hektara :) Jutro kosimy rzepak :lol: Sąsiad się śmiał że pszenżyto szybciej od rzepaku skosił :D Ale przynajmniej było co zwalać i wypłata będzie :unsure: :wacko: -_- ^^


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Żniwa skończone :D zborze wykoszone i słoma zebrana :D Woj.Lubelskie pow. Bialski


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

U nas dopiero żyto sąsiad młócił.

Jak na razie wilgotność ok 8,5%, plon powyżej 6t więc w miarę.

Woj. Kujawsko-pomorskie pow. mogileński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

i po żniwach , 8 dni słonecznej pogody i udało sie , w okolcy 80 procent rolnikow skończyło , o 19 pierwsza burza , plony ozime od 5/7 t z /ha pszenżyto , pszenicy i jeczmienia brak / po zimie/, jeczmien jary ok 6 t/ha , owies autosanka 6t nagibana waga nieznana , południowa wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adim44    0

Woj. Śląskie

Dzisiaj był dopiero drugi dzień gdy można było wjechać w pole, jeszcze nie wiem jak z wilgotnością dzisiejszej pszenicy ale coś koło 15% będzie, pierwszy dzień był we wtorek z wilgotnością 15% pszenica ozima(czy jara, już nawet nie pamiętam dokładnie). I to by było na tyle bo właśnie się błyska dokoła i nadchodzą ciemne chmury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

45ha rzepaku skoszone (141 ton)

25ha pszenżyta skoszone (56 ton, słabiutko bo przemarznięte i rzadkie po zimie, ale za to dobrze sprzedane po 835zł netto)

7ha żyta skoszone, pozostało 17ha (plon na poziomie 5-6 t/ha, dokładniej powiem po zważeniu :)

jęczmień jary nie ruszony... 25ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Przed chwila przyjechałem od prasowania, prasuje po nocach ponieważ w dzień nie dobrze idzie. (tzw sieczka sie robi ). Na razie zrobiłem ok 2500 balotów.

 

Do koszenia zostało jeszcze dużo a coś widzie że pogody zaczna płatać figle.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

to co masz za prase ze taka lipa? koleś u nas tak miał ale to był jakis stary claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Żniwa praktycznie zakończyłem :) Wszystko pokoszone i sprasowane, zostało mi aby zwieść belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujka to większa połowa już skoszona :) zostało jeszcze żyto , pszenica i mieszanka ok 2 ha do koszenia i jeszcze na 1 ha słoma jest nie zebrana bo prasa dziś uległa awarii :( w te żniwa ładne plony ale jakieś trochę pechowe bo awaryjne dlatego że w poniedziałek 2 km od domu wujka pękł pasek napędzający roztrysk słomy :( dzisiaj aparat wiążący nawalił w prasie :( wieczorem dziś o 18 jakieś 4 km od mojego domu gościowi kombajn się podpalił ale go pracownicy przygasili i straż dogasiła z obudowy to wcale nie widać ale w środku napewno kilka części do wymiany i to pewnie duży koszt


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja będę kosił dopiero około 15 sierpnia mieszanki , duża wilgotność i jeszcze zielone - siane 5 maja , sprawdzam wytrzymałość sąsiadów B)

 

z zasiewami chyba także wytrzymałeś do absolutnego maks.

he sasiedzi wjeżdżają w pole z kukurydzą a tu akcja mieszanka (zasiewy) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj