Rafik87

Deutz fahr agrofarm problem z wałkiem wom

Polecane posty

Rafik87    16

Witam, posiadam agrofarma z 2012 roku. Problem jest taki że po odpaleniu traktora załącza się wałem wom a powinien się załączać po wciśnięciu guzika. Idzie go wyłączyć poprzez dwukrotne wciśnięcie tego przycisku od załączania. Przedtem działo się to sporadycznie ale z czasem się to nasiliło i teraz praktycznie co odpalam silnik to się załącza wałek i niezależnie czy dźwignia jest ustawiona na 540 czy na neutral. Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego powodem? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Jaki agrofarm dokładnie . w agrofarm 85 ( wersja mechaniczna z wałkiem na błotniku)  powodów może być kilka  uszkodzona centralka (najdroższy bo chyba 1500 zł),  powinno być tak że dwukrotne wciśnięcie załącza wałek. Wyczyść przycisk na początek może coś podeszło.  Może być problem z kabelkami  może jest przetarty któryś.  miałem problem z  hamulcem wom ale na neutralny  położeniu i tak nie powinien się kręcić wałek.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Agrofarm 410 wersja mechaniczna z włączaniem walka na błotnikach. Gdzie ta centralka się znajduje? Może to wina oleju hydrauliczno przekładniowego, ostatnia wymiana 7 lat temu ale przez ten czas zrobił tylko 1000mtg. Kolego a jak rozwiązałes problem z hamulcem tego wałka?

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Była wymiana tarczek  bo sie przypaliły. i wałek wom cały czas sie kręcił.  (tylko na neutralnym położeniu stał w miejscu) po wymianie oleju może jaki paproch się dostał na dławik przy rozdzielaczu gdzie jest wkręcona cewka ( pod kabina jest jedna jest od blokady druga od womu) ale w sumie jak by sie przytkał to raz by sie kręcił raz nie  albo by stawał pod obciążeniem. 

Centralka jest chyba pod kierownica tam tej dużo kostek i przekaźników. ja problemu takiego nie miałem ale znajomi mieli. 

naprawa hamulca  do koszt ok 4500 zł z robotą. 

 sprawdź jeszcze masę pod przyciskiem

zdjęcie dławika wyślę jak będę w domu. trzeba uważać by nie zgubić go przy wykręcaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj