Skocz do zawartości

adim44

Members
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O adim44

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Zetor czy NH ?

  Mamy dwa NH na placu, jeden na silniku wolnossącym z 1998r, drugi już z turbiną z 2007r i oba nie sprawiają kłopotów, starszy przez te lata miał tylko wymieniane (jeśli dobrze pamiętam) wodziki przy sprzęgle i dwie przednie piasty, ale to przez to że ma zamontowany za duży tur jak na swoją masę, i przez pierwsze 12lat jeździł jeszcze z obciążeniem z przodu bo nikomu nie chciało się tego ściągać. Zaś ten z turbiną nie jest szanowany, gaszenie w biegu czy pełen gaz po odpaleniu to norma, mimo to turbinka jeszcze dobrze śmiga. PS Głównym operatorem tego sprzętu jest mój wujek który ma już swoje lata, i nie potrafię mu przetłumaczyć że należy rozgrzać traktor czy go schłodzić w zależności od sytuacji, siła przyzwyczajenie jest dla niego silniejsza.
 2. NH czy Case?

  Wybór padł na NH, przedstawiciel od Case mimo przypominania się, nawet nie podesłał na maila specyfikacji. Mam już dość użerania się z takimi przedstawicielami którzy obiecują że przyjadą, a potem nie dają znaku życia nawet przez telefon...
 3. NH czy Case?

  Dokładne specyfikacje podam wam jak w końcu dojedzie do mnie Diler z ofertą, już dzwoni od miesiąca że będzie, a wyposażenie Case mam dostać na maila. Pytam bo nie wielka różnica w cenie, i dla tego ciekawi mnie czy ten Case będzie lepszy czy nie. Jeśli ktoś ma wiedzę gdzie produkują tę prasę niech się podzieli.
 4. Chciałbym się was zapytać czy te o to prasy NH BR7060 i Case RB454 różnią się od siebie? Wstępnie miałem brać NH lecz podkusiło mnie zadzwonić do Dilera Case i zaproponował mi prasę spokrewnioną (a może identyczną?) za 2tys zł więcej od NH. Czy są jakieś różnice między nimi na korzyść Case? I gdzie ta prasa Case jest produkowana? Bo z tego co pamiętam NH BR jest w Polsce.
 5. Kiedy rozpoczynacie żniwa?

  To na Śląsku od przedwczoraj zaczynają się pojawiać pojedyncze kombajny na polach, ale i tak mówią że zboże nie jest ani mokre, ani suche. My jeszcze mamy zieloną pszenice, więc nie wiem kiedy wystartujemy...
 6. Ceny przyczep

  Metal-tech 10t z plandeką i podestem 50tys netto, Metal-fach w podstawie 10t - 40tys netto, ale myślę że do tej ceny da się do-negocjować plandekę czy podest.
 7. Problem w Warfamie Z- 543

  Zrywania śrub jak i łańcucha w podbieraku ciężko uniknąć w tej prasie, lecz podniesienie wyżej podbieraka przy belowaniu skutkuje tym że częstotliwość tej oto awarii znacznie maleje
 8. Żeby owijać raz sznurkiem, musisz mieć tą blaszkę co kieruje sznurkiem po balu tylko z otworem na jeden sznurek, aby była węższa i dobrze dochodziła do granic beli.
 9. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Dostałem papiery w których piszą że wniosek został pozytywnie rozpatrzony i wyszczególnione kwoty na dane etapy (2 etapy), teraz mam pytanie czy te kwoty są już stałe, czy mogę je jeszcze delikatnie poprzemieszczać? ewentualnie przyczepę przerzucić z pierwszego do drugiego etapu?
 10. ceny bizonów

  No to was zaskoczę, zainteresowanie było dość duże, pierwsze osoby były oglądać już następnego dnia po dodaniu ogłoszenia, stan techniczny kombajnu jest bardzo dobry, nie był on szykowany pod żadną sprzedaż tylko szanowany od początku do końca użytkowania, ale przeszedł wniosek na modernizacje i teraz będzie NH 5060. Teraz najważniejsze cena za jaką został sprzedany to 55tys zł. Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.
 11. ceny bizonów

  Odświeżam temat, kombajn jest na sprzedaż. https://picasaweb.google.com/adim44a/BIZONZ0567SPRZEDAM
 12. kombajny zbozowe

  Oprócz mocą i wielkością zbiornika, różnią się tym że 5060 ma jeszcze wtrysk mechaniczny (Co dla mnie jest plusem) jest niższy o parę cm przez właśnie mniejszy zbiornik i minimalnie mniejsze koła. Brak radia jednak mnie przeraża.
 13. kombajny zbozowe

  [quote name='maciej870323' timestamp='1360677342' post='1077937'] A jakie wyposażenie w tej cenie? [/quote] Niestety podstawa, bez wózka i stołu, jedynie szerokie opony.
 14. kombajny zbozowe

  Oferta z dzisiaj NH tc5060, 2013r, heder 4.5m za 360tys netto.
 15. PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Mam pytanie, czy ktoś z województwa Śląskiego dostał już jakieś pieniądze? Pytam w imieniu mojej siostry która składała wniosek (2008 rok), ostatnio przyszło odwołanie z powodu braku jednego wypisu z ksiąg wieczystych? (Chyba dobrze pamiętam, ale mniejsza z tym) który był dostarczany bo w sądzie jest potwierdzenie że siostra go wyciągała razem z innymi które o dziwo są. Poszło odwołanie do Warszawy gdzie teraz rozpatrywany jest wniosek, ale okropnie długo to trwa i nic nie wiadomo.
×