Polecane posty

Uziu92    7975

a unix z czym mieszacie panowie jeszcze  ? z samą fenpropidyną wystarczy żeby było w miarę, czy jeszcze coś dorzucacie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Uziu92 napisał:

a unix z czym mieszacie panowie jeszcze  ? z samą fenpropidyną wystarczy żeby było w miarę, czy jeszcze coś dorzucacie  ?

z protio, a kiedyś fajnie się mieszało z propiko.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
4 minuty temu, loquito napisał:

Ale po co 1,25L, przecież jak dasz 1L to będziesz miał tyle samo prochlorazu co w zwykłym Impucie, a za to dwie substancje na mączniaka. 

Input ma protio nie prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

propiko już chyba niet :D no chyba że jeszcze gdzieś mają zakitrane, a z protio to już wyjdzie dość drogo, na konkretne rokujące plantacje na dobrej glebie i porządnym nawożeniu można zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

200 trzeba dać na hektar


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

no tak wychodzi, mój wcześniejszy wariant z protio + prochloraz + fenpropidyna jednak ciut tańszy, może w 170 się wyrobi. Chodzi mi głównie o podstawę, te odmainy co mam to na mączniaka tylko jedna wrażliwa mocniej i tam można położyć nacisk i dać więcej fenpro.. na inncyh odmianach myślę że można delikatnie przyciąć na dawce i dać najniższą skuteczną.

Delaro + fenpropidyna 0,8 + 0,3 też powinnoo się w 170 zł wyrobić może 180 na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Ja już ten dylemat mam za sobą ;) teraz bardziej mysle co domieszac do priaxora i elatusa plus, ale raczej pójdzie tebukonazol. To tak za 3 tygodnie pójdzie. Plan na teraz to zrobić n2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
3 godziny temu, yacenty napisał:

Ja już ten dylemat mam za sobą ;) teraz bardziej mysle co domieszac do priaxora i elatusa plus, ale raczej pójdzie tebukonazol. To tak za 3 tygodnie pójdzie. Plan na teraz to zrobić n2

mefentriflukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
isentor napisał:

w dawce 1,25 input triple 240zł

A po cholerę 200 g. protiokonazolu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

które lepsze rozwiązanie:

1. turbo pak na te 2,5ha + unix  0,5 na ha

2. Delaro + fenpropidyna 0,8 + 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
7 godzin temu, yacenty napisał:

Ja już ten dylemat mam za sobą ;) teraz bardziej mysle co domieszac do priaxora i elatusa plus, ale raczej pójdzie tebukonazol. To tak za 3 tygodnie pójdzie. Plan na teraz to zrobić n2

Gdzie kupujesz elatus plus i jak cenowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Był u Osadkowskiego i w Ampol-Merol.

elatus plus + sakura 1650,00 pakiet 8,5-10ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 820 można znaleźć w sklepach internetowych, do tego karta paliwowa 50 pln. za każde 5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
18 godzin temu, loquito napisał:

Nie chodzi mi że to prehistoria, wiem że ładnie zboże ciemnieje po takim zabiegu, ale to można się przejechać na tym czasami.  

dodatkowo chyba mocznik dolistnie powoduje namnażanie grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja chyba pójdę w te delaro, tylko w sklepie do tego zamiast fenpropidyny zaproponowano mi dodatek corbelu czyli fenpropimorfu, może być taka opcja czy jednak lepsza ta fenpropidyna ? I czy można ten fenpropimorf dodać też do prochlorazu i tebukonazolu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Dziwne, że jeszcze fenpropimorf mają, chyba w zeszłym roku już był wycofany, jeśli zdecydujesz się na zakup raczej nie wpisuj tego do ewidencji zabiegów.

Jest trochę słabszy interwencyjnie od fenpropidyny z tego co pamiętam, ale jak nie masz ogromnej presji mączniaka to może iść w zamian i też będzie dobrze. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

cena praktycznie ta sama za oba środki także trzeba będzie pole zlustrować i coś się wybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

ja chyba pójdę w te delaro, tylko w sklepie do tego zamiast fenpropidyny zaproponowano mi dodatek corbelu czyli fenpropimorfu, może być taka opcja czy jednak lepsza ta fenpropidyna ? I czy można ten fenpropimorf dodać też do prochlorazu i tebukonazolu ?

ja w tygodniku czytałem ze na t1 powinny byc minimum 3 substancje a delaro ma 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj