Polecane posty

lukasz222    2883
10 godzin temu, mraukot napisał:

A zdajesz sobie sprawę z tego, że ten wspaniałomyślny niemiecki "bajer" chciał podnieść cenę Proteusa w tym roku (na polski rynek) aż o 40 % ?! Tylko dzięki naszym głównym, polskim dystrybutorom do tego nie doszło, bo zbojkotowali tą pseudo ofertę. Bayer żeby nie stracić naszego rynku na Proteus (ostatni sezon) w końcu podniósł cenę o ok 10%, pod warunkiem że odbiorcy (polskie hurtownie) zamówią także inne produkty, mniej "chodliwe" i doszło do tego, że teraz niektóre hurtownie są zasypane jakimś np. Meister'ami, w regionach w których praktycznie nie uprawia się kukurydzy !

Taki wrażliwy kolega jest ??

I co w związku? Krążysz nad różnymi tematami żeby coś udowodnić tylko nie bardzo Ci wychodzi. Jeśli Bayer podniósłby cenę Proteusa to znacznie mniej klientów by go kupiło, koniec końców każdy ma wybór, nie musi kupować, są inne środki. Nie wiem jaki to ma związek ze "złym Niemcem",  mnie tam bardziej irytuje, że ubojnie w Polsce celowo obniżyły ilość ubijanych świń, żeby obniżyć cenę skupu i jednocześnie podnieść ceny w sklepach, bo przecież popyt jest taki sam, a towaru teoretycznie brak. Również bardziej irytowało mnie jak premier (tfu) Szydło nakazała ograniczyć wydobycie węgla w śląskich kopalniach, żeby pobawić się w spekulacje cenową. I co, mam krzyczeć "złe Polaczki"? ;) jak już powiedziałem - może kiedyś zrozumiesz że pieniądz nie zna narodowości, co najwyżej widzi łosia w konkretnych krajach. Trump i Mosbacher coś na ten temat mogliby powiedzieć😂

A kolega nie musi być wrażliwy, wystarczy że jest dobrze wychowany. Czego i tobie życzę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Na jęczmień jary T1 planuje Intizam 0.5l/ha , co i ile mogę dołożyć do niego ? Mam do dyspozycji cyflufenamid Tebukonazol Fenpropidyne. dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie pilna sprawa , awaria pompy opryskiwacza , w środku 1000 litrów płynu , Siarczan magnezu + mocznik + Intizam + cyflufenamid + Yara Vita zboże. Może stać do jutra zanim naprawie pompę i wtedy wypryskam czy nie może stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trza było w niedzielę nie pryskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Kto powiedział że nie robił tego wczoraj? A może jest buddystą? Co to Cię obchodzi w jakie dni pracuje?

A co do pytania - siarczan już i tak wszedł w reakcję, jest jakieś ryzyko przypaleń, ale ja bym pryskał, na własną odpowiedzialność

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
lukasz222 napisał:

I co w związku? Krążysz nad różnymi tematami żeby coś udowodnić tylko nie bardzo Ci wychodzi. Jeśli Bayer podniósłby cenę Proteusa to znacznie mniej klientów by go kupiło, koniec końców każdy ma wybór, nie musi kupować, są inne środki. Nie wiem jaki to ma związek ze "złym Niemcem",  mnie tam bardziej irytuje, że ubojnie w Polsce celowo obniżyły ilość ubijanych świń, żeby obniżyć cenę skupu i jednocześnie podnieść ceny w sklepach, bo przecież popyt jest taki sam, a towaru teoretycznie brak. Również bardziej irytowało mnie jak premier (tfu) Szydło nakazała ograniczyć wydobycie węgla w śląskich kopalniach, żeby pobawić się w spekulacje cenową. I co, mam krzyczeć "złe Polaczki"?  jak już powiedziałem - może kiedyś zrozumiesz że pieniądz nie zna narodowości, co najwyżej widzi łosia w konkretnych krajach. Trump i Mosbacher coś na ten temat mogliby powiedzieć😂 A kolega nie musi być wrażliwy, wystarczy że jest dobrze wychowany. Czego i tobie życzę

Jesteś w błędzie. Proteus był jedyną sensowną alternatywą w zabiegu "na płatek" i producent wyszedł z założenia, że Polaczki i tak to kupią, bo nie mają zbytniego pola manewru.. A znając mentalność, będą chcieć zrobić zapasy na przyszłość, więc zbyt pewny, to dlaczego nie zarobić więcej ??? Tak jak pisałeś, pieniądz nie zna narodowości 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jedyną sensowną alternatywą dla inazumy? Czy jakiś inny środek masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
8 godzin temu, mraukot napisał:

Jesteś w błędzie. Proteus był jedyną sensowną alternatywą w zabiegu "na płatek" i producent wyszedł z założenia, że Polaczki i tak to kupią, bo nie mają zbytniego pola manewru.. A znając mentalność, będą chcieć zrobić zapasy na przyszłość, więc zbyt pewny, to dlaczego nie zarobić więcej ??? Tak jak pisałeś, pieniądz nie zna narodowości 😆

W tym roku nie ma nawet jakiejś wielkiej presji owadów, serio uważasz że niemal każdy przepłaciłby za jeden produkt od którego i tak trzeba odejść? Sądziłem, że prawie każdy potrafi liczyć. Może jednak nie wierz we wszystko co Ci mówią handlarze, bo też lubią ubarwić rzeczywistość, żeby ukryć własną chytrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

Czy na T2/T3 w pszenicy i pszenżycie ozimym 150g azoksystrobiluryny i 215 tebukonazolu będzie dobrym rozwiązaniem? Na T1 poszło yamato 1,5l + corbel 0,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Ile czasu trzeba odczekać po zastosowaniu herbicydu w jęczmieniu jarym żeby pryskać fungicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, łahcim napisał:

Ile czasu trzeba odczekać po zastosowaniu herbicydu w jęczmieniu jarym żeby pryskać fungicydem?

Czym dłużej tym lepiej, minimum 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Co byście powiedzieli na T2 duet star + Razer? Ma to jakiś sens? Mam to na stanie i pasowało by to wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Domyślam się że chodzi o tazer. Ma to sens. Szczególnie jeżeli masz trochę mączniaka.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Albo difenokonazol z tazerem, albo duet z tazerem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Witam mozliwe że w nocy złapie przymrozek czy mogę opryskać jęczmień jary siarczanem magnezu i odżywka? Nic mu się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@losktos. T2 w pszenicy Delaro 0,7 + Priaxor 0,5. ma to sens, czy jednak pełna dawka Delaro, lub Priaxor z jakimś triazolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Macie jakieś tabele ile jakich substancji w czasie wegetacji można maksymalnie użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@mraukot osobiście wolałbym delaro solo lub praxior z triazolem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

w pszenicy ozimej mam mączniaka aż biało a na T2 mam kupiony Priaxor+Orius czy zadziała to na tego mączniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
losktos napisał:

@mraukot osobiście wolałbym delaro solo lub praxior z triazolem

Tak też zrobię.. część pszenicy Delaro 1l/ha, reszta Priaxor + jakieś tebu chyba, bo epoksy trudno osiągalne, w dodatku irracjonalnie drogie. Zakłając 1l. Priaxora + epoksy (ew. protiokonazol) robi się spora suma. chyba żeby zejść z Priaxorem np. do 0,8 ? Jak narazie presja grzybów słaba, ale akurat mam dwie odmiany dosyć podatne na septorię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj