Polecane posty

lolq1660    189

Panowie wiem że było pewnie z milion razy ale milion jeden chyba różnicy nie zrobi😁 Mianowicie na t1 którego jeszcze niestety nie zrobiłem mam propikonazol+fenpropimorf i czy mogę dodać do tego np. azoksystrobine i mieć T1/T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co polecacie na t2 w jęczmieniu ozimym? Narazie jest czysto ale lada dzień będzie się kłosił więc już chyba niczym nie będzie można później opryskać.

 

Mam też 3l falconu sprzed 2 lat, co można domieszać żeby zrobić nim t2 w pszenżycie? Narazie susza więc też czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Marcin34 napisał:

A może ktoś się wypowiedzieć na temat elatusa 

Stosowałem półtorej tygodnia temu w pełnej dawce 1 l i narazie elegancko wyczyściło zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Czy można jeszcze pryskac żyto hybrydowe od grzyba nie było jeszcze niczym pryska ę? Czy już nie warto pryska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Można, dlaczego nie, nikt nie karze wydawać 200zł na zabieg, ale jakiś sensowny w 120-140zł można zrobić i na pewno nie zaszkodzi a koszt powinien się zwrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13
Dnia 3.05.2019 o 22:38, Marcin34 napisał:

A może ktoś się wypowiedzieć na temat elatusa 

Brałem rok temu na próbę i pszenica po nim dłużej utrzymywała zieloność i miejscami obyło się bez T3. W tym roku jadę z nim więcej, niby swoje kosztuje ale moim zdaniem jak ma się dobre uprawy to warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Napisano (edytowany)

T2 - Variano, czy Falcon ? Jęczmień ozimy

 

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Variano niema co porównywać do Falcon. Variano to jeden z lepszych a falcon to jakieś nie porozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie chce spróbować w pszenicy ozimej na T2 Priaxor tylko zastanawiam się czy jechać z nim solo w dawce 1l/ha czy lepiej będzie obniżyć dawkę na 0,75l/ha i dołożyć ewentualnie do niego może coś z triazoli ...doradżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Moim zdaniem do 0.75 Priaxora dodać epoxy np z Duettu Ultra albo jak masz dostępny to solo w dawce jakieś 60-65g s.a./ha i byłby zabieg kosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Napisano (edytowany)

Wczoraj próbowałem wstrzelić się z T2 Variano xpro 190 1l/ha w jęczmieniu, ale po 8hektarach pogoda postanowiła trochę się zbuntować i dała deszcz :) do dzisiejszego południa spadło 14l m2


 

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
3 godziny temu, pieter1991 napisał:

Moim zdaniem do 0.75 Priaxora dodać epoxy np z Duettu Ultra albo jak masz dostępny to solo w dawce jakieś 60-65g s.a./ha i byłby zabieg kosa.

 w tym roku Duett Ultra lub czysty epoks. w moich stronach nie osiągalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można t2 w pszenicy połączyć z modusem lub jakimś zamiennikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
47 minut temu, AgroSzymi99 napisał:

Panowie pszenżyto Twingo na T1 Tilt co polecacie teraz ?

IMG_20190513_194512.jpg

Ja bym proponował tacota duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co bedzie lepsze na T2/3 w pszenicy Tocata duo w dawce 1l/ha czy eposykonazol 0,9l/ha + tazer 0,6l/ha a moze priaxor 0,8 + epoksykonazol 0,6l/ha 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
20 minut temu, sisu napisał:

Ja bym proponował tacota duo

Tocata nie zaszkodzi ale najlepsza rada to zmienić pszenżyto bo Twingo strasznie łapie wszystko, bynajmniej u mnie tak było jak posiałem obok Rotondo to niebo i ziemia, dodatkowo ma dość lekkie ziarno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik , a masz grzyba na owsie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj