Polecane posty

marian_machler    326

Osiris to conajmniej 2,5 l/ha żeby miało to jakikolwiek sens.. W dawce 1,3 l. zapodasz 35 g/ha epoksykonazolu i niespełna 50 g/ha metkonazolu. Typowe T3 w trakcie kwitnienia pszenicy i w takiej pogodzie jaką mamy, całkiem przyzwoitym zabiegiem powinna być mieszanina tebukonazolu z tiofanatem, w dawkach 1+1 l/ha przeciwko fuzariozom. (oczywiście pod warunkiem wykonana zabiegu w terminie T2, fungicydem o dłuższym działaniu, np. strobi, sdhi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Albo dodać do triazola prochloraz, według badań prochloraz ma najlepsze zwalczanie grzybów z grupy fusarium. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)

U mnie na T2 poszło Fandango 1l/ha . Tak myśle 1l Tebu + 1l Topsin  , ale nie wiem zastanawiam się .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
loquito napisał:

Albo dodać do triazola prochloraz, według badań prochloraz ma najlepsze zwalczanie grzybów z grupy fusarium. 

Popieram, prochloraz jak najbardziej z tebukonazolem przeciwko fusarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

A co polecacie na T2 w pszenicy, gdy juz zaczynają wychodzic pojedyncze kłosy? Niestety padało i nie mogłem wykonać w terminie T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Będziesz mieć t2/T3 . A 1 litr tebu na T3 to warto sprzęt ganiać po polu czy raczej bez sensu taka opcja ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co ten prochloraz taki drogi ostatnio? Ponoć mają go wycofać?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Czy na t3 warto zastosować tebukonazol +cyperill +siarczan magnezu? A tak w ogóle co daję siarczan? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

W jakich dawkach polecacie Priaxora i Keypro w jeczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
Napisano (edytowany)

Pszenica w fazie kłoszenia, paszowa, niczym nie pryskana od grzyba. Chciałbym zrobić jeden zabieg.

W sklepie jest: Menara 410ec ; Propicoflash ec

Jest jeszcze TILT TURBO 575 EC

Czy któryś z tych warto zastosować? Czy szukać czegoś innnego?

img_20190525_072941.jpg

Edytowano przez karino25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

ja zastosowałem tilt turbo ale czytając różne tematy to raczej nigdy nie wspominali o tym środku na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Wiesz, jeśli Kolega z postu wyżej co ma tego mączniaka, według mnie to mączniak, nie wie co wybrać to ja bym powiedział żeby kupił tego tilta, dał go w dawce pełnej czyli 1l/ha i dołożył do tego 0,5l -0,6l Tazer/Afrodyta/Azoksar lub jeszcze jakiś inny środek który będzie miał w składzie azoksystrobinę w dawce 250g/l. I raz że wyczyści mączniaka a dwa to propikonazol poczyści trochę inne choroby a azoksystrobina zabezpieczy roślinę na kilka tygodni. Zabieg wyjdzie za ok. 160zł no ale trzeba naprawić to o czym się zapomniało podczas pierwszego zabiegu. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, loquito napisał:

Wiesz, jeśli Kolega z postu wyżej co ma tego mączniaka, według mnie to mączniak, nie wie co wybrać to ja bym powiedział żeby kupił tego tilta, dał go w dawce pełnej czyli 1l/ha i dołożył do tego 0,5l -0,6l Tazer/Afrodyta/Azoksar lub jeszcze jakiś inny środek który będzie miał w składzie azoksystrobinę w dawce 250g/l. I raz że wyczyści mączniaka a dwa to cyprokonazol poczyści trochę inne choroby a azoksystrobina zabezpieczy roślinę na kilka tygodni. Zabieg wyjdzie za ok. 160zł no ale trzeba naprawić to o czym się zapomniało podczas pierwszego zabiegu. 

Od kiedy to w tilcie jest cyprokonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
7 godzin temu, loquito napisał:

Wiesz, jeśli Kolega z postu wyżej co ma tego mączniaka, według mnie to mączniak, ...

Masz rację loquito to mączniak, sporo go jest. Przejechałem 1l/ha tiltem, tylko oby nie było za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Panowie szybka porada , na T2 poszedł tilt turbo w pszenżycie ozimym co moim zdaniem dużo nie zdziała patrząc na rozwijającego się w oczach mączniaka a dziś zakupiłem axial 330 ec na T1 w jeczmieniu jarym,  nie wiem co mnie skłonilo żeby to kupić i pytanie pilne czy jechać do sprzedawcy i mu to oddać czy zostawić i pryskać tym , podkreślam że zależy mi na zdrowotności tego jęczmienia bo jest to kwalifikat który rośnie pięknie i zależy mi na jego ziarnie na przyszło roczny siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Axial to herbicyd, nie nadaje się na T1. Tilt turbo nie zadziałał na mączniaka, na pewno to był Tilt skoro piszesz że kupiłeś Axiala na T1? Więc albo mylisz środki albo choroby albo to i to . 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
12 minut temu, pawel121 napisał:

Panowie szybka porada , na T2 poszedł tilt turbo w pszenżycie ozimym co moim zdaniem dużo nie zdziała patrząc na rozwijającego się w oczach mączniaka a dziś zakupiłem axial 330 ec na T1 w jeczmieniu jarym,  nie wiem co mnie skłonilo żeby to kupić i pytanie pilne czy jechać do sprzedawcy i mu to oddać czy zostawić i pryskać tym , podkreślam że zależy mi na zdrowotności tego jęczmienia bo jest to kwalifikat który rośnie pięknie i zależy mi na jego ziarnie na przyszło roczny siew

A nie chodzi Ci o środek Artea 330 ec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A ten Tilt to na pewno był Tilt? Bo dziwne że po zabiegu Tiltem mączniak nadal się rozwija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Co lepsze na T-3 ,prosaro 0,6 l ,tebukonazol 1 l,czy 0,7 l  tebukonazol +0,7 l topsin,na T-1 szło delaro,a na T-2 variano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj