Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084
25 minut temu, Agrest napisał:

Siostra w Wa-wie mieszka to mówiła że niesamowita burza z piorunami i gradem przeszła nad Ursusem.

Nad Ursusem to już chyba ostatnia burza 😂🤣 

U mnie leje i grzmi


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
2 minuty temu, jacu napisał:

w poniedziałek pozbierasz

dało sporo wody i trzeba będzie trochę poczekać a kamienie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25824
11 minut temu, sumek666 napisał:

Nad Ursusem to już chyba ostatnia burza 😂🤣 

U mnie leje i grzmi

W czwartek przejeżdżałem obok starych hal to już tylko resztówki pojedynczych ścian pozostawały. Wszystko zburzone i szykują plac pod budowę.

11 minut temu, soltys48 napisał:

dało sporo wody i trzeba będzie trochę poczekać a kamienie potrzebne

A co na mecz jedziesz czy w ryby będziesz rzucał?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

u mnie na oko spadło ze 3mm, rano może coś jeszcze dopada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1691
20 minut temu, soltys48 napisał:

i cały misterny plan zbierania kamieni poszedł w piz...u....cały dzień co chwila popadywało i silny wiatr

Spokojna Twoja rozczochrana. Nie zginą, podpieprzyć też nikt nie podpieprzy.

Wczoraj burza piaskowa, dziś normalna, tradycyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

to ja wiem ,ze nikt nie weźmie jednak plac tonie w błocie i by utwardził

8 minut temu, Agrest napisał:

 

A co na mecz jedziesz czy w ryby będziesz rzucał?😁

co nie pójdzie na plac to zostanie na kaprysy Pani-co by przypadkiem ciśnienie mi podniosła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445
25 minut temu, soltys48 napisał:

dało sporo wody i trzeba będzie trochę poczekać a kamienie potrzebne

Przyjedź  u mnie  pozbierać  -  pole suche  nawet po  obfitych  deszczach -  jeszcze  ci   0,7  postawię.  🍶        przez  dzień  spadło  4 mm.  wielkie  nic......

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024

Pod Łukowem u rodziców też ostra burza z gradem przeszła, braciszka z ryb wygoniła :)  U mnie bez gradu ale też ładnie podlało, dobrze że owies nie zasiany bo by mi go zaklepało teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
1 minutę temu, Szymi40 napisał:

Przyjedź  u mnie  pozbierać  -  pole suche  nawet po  obfitych  deszczach -  jeszcze  ci   0,7  postawię.  🍶        przez  dzień  spadło  4 mm.  wielkie  nic......

dzięki za propozycję ale swoich mam aż nadto wystarczy pozbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

no ładnie będzie pizgać u nas ok 4 rano 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024

Niedawno ktoś pisał że jak w sobotę będzie deszcz to będzie mokry rok :)  Dziś rozmawiałem ze starszym rolnikiem to twierdził że ten rok nie będzie suchy, ma być przekropny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445

Dziś  ,,czterdziestu męczenników''  40  dni  takiej pogody jak dziś   ..............tak   starsi gadają.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ciekwe czy sie sprawdzi .u mnie dzis przeplatanka slońce ,deszcz ,monetami wiało ze szok teraz cisza 6 na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25824

To o opryskach i opadach mogę zapomnieć w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Spokojnie , to tylko przez następne 40 dni . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dobrze że sołtys tych kamieni nie mógł zbierać,bo by zbierał 40 dni to by chyba w całej wsi pozbierał a połowica miała by skalniak jak Rysy ;-0

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
7 minut temu, ZELKOW napisał:

u mnie też spnęło gradem i podlało ostro owsik ;)

zelkow@ toś owsika nasiał? jaka wydajność z ha ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422
25 minut temu, zetorki12 napisał:

 Spokojnie , to tylko przez następne 40 dni . B|

W sumie to dobrze wróży bo i słonko było, i powiało, pogrzmiało, popadało może Puławy nie ogłoszą suszy od 1 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj