Polecane posty

tripad    15

Jeśli chodzi o piece na eko, to wszystko to jest koniunktura, piec piątej generacji zasadniczo nie różni się o tego czwartej  generacji, a jedyna rzecz, która tworzy różnice między nimi to brak tzw. paleniska awaryjnego ot tyle, a różnica w cenie sięga nawet 2-3 tysi...co do sumka zgadzam się z kosztami jakie napisał, nie oszczędzicie na osprzęcie, bo zastosowanie zamienników elementów słabej jakości itp. odbije się Wam czkawką, podstawa to sterownik, gdzie ceny takich to już konkretne pieniążki. Co do komina to systemowe to nie kosmos cenowy i można spokojnie ogarnąć w malej kasie, wylać ławę i spokojnie samemu postawić. Żeby nie było off top DST -2 st. C

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

Ja tam lubię chodzić podkładać do pieca bo mam tam w kotłowni  skitraną butle wińska domowego 😎

  • Like 1
  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5396

Błoto nareszcie zamarzło, słonce świeci i jeden stopień mrozu. POS 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, marulekk napisał:

Ja tam lubię chodzić podkładać do pieca bo mam tam w kotłowni  skitraną butle wińska domowego 😎

to ty palący alkoholik jesteś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, Agrest napisał:

Pellet jest i bio i Eko bo przeszedł przez cały łańcuch pośredników. Dziś nawet drewno spalane przez elektrownie jest w postaci brykietu czy pelletu. Paliwo nie może być tanie.

jest eko bo piec do wykorzystywania tego typu opału ma bardzo mało strat ciepła w poruwnaniu do np . hajnowki hoc ita niejest zła a i zazwyczaj instalacja grzewcza jest w cienkich rurach grzejniki , ogulnie mało wody w obiegu  . pamietam jak w szkole podstawowej brali ochotnikow do zwózki wegla do kotłowni bo zazwyczaj był wyładowany przed szkołą ,ptem nastał czas oleju opałowego - nastempnie ekogroszek - pelet drzewny - i wrescie w ubiegłym roku gaz ziemny  .nowa technologia jest dobra na początku wprowadzania , ekogroszek kosztował połowe co wegiel zwykły kostka , ostatnio patrzyłem to i pelet dochodzi do 1 tyś zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Ja jestem zadowolony z ekogroszku,ogrzewane 280 metrów + bojler cały rok,5  ton wystarcza ,w domu 23 stopnie  i jak wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Prawie 8 lat mam koteł z podajnikiem i nigdy nie wrócę do zasypowego. Wydaję do 3tys na rok ciepło wody oporowo nie wygaszałem nawet latem.

https://esterownik.pl/device/704

Z komina dymu nie widać, jak duży mróz tylko kondensującą się parę z 1m nad kominem

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25811

Jeszcze -9 ale na rano nawet +1 ma być.

Nie wiem czy profilaktycznie szklanki bimbru co wieczór nie łykać, bo sezon grypowy przy odwilży się zacznie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
10 godzin temu, onyyy napisał:

Racyl

I po ile ? 2 stówy za kupke dębu, która na 2 tygodnie starczy... ?To ceny w Wlkp. 

Pojeb.any leśniczy liczy po 180 za "kubik" sosnowego badziewia , które do kotła się nadaje żeby wodę użytkową podgrzać a nie ogrzać dom.

A to od lesniczego musisz jeszcze sam obrobić...

1m3 sosny 93 zł tona węgla ok 900zł, palenie węglem zaczyna być kosztownym hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Zaczoł padać śnieg i to dość mocny. U mnie u jednym nadleśnictwie 120 metr sosny a w drugim 86 metr i jak tu rozumować te ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

piszecie cene metra papierowki ? tzn. pociete na

Ceny drewna opałowego
Gatunek drewna drewno opałowe, długość wałków 1,0-1,2m drewno opałowe, długość wałków 30-40cm
buk 170,00 zł /mp 180,00 zł /mp
dąb, jesion, akacja 150,00 zł /mp 170,00 zł /mp
brzoza, klon, jawor, wiąz 145,00 zł /mp 160,00 zł /mp
olcha, drewno owocowe 120,00 zł /mp 140,00 zł /mp
Jeszcze 4 wiersze

metry i poukładane ? jakos tanio umie drozej jest i to chyba nawet ze zdechłego drewna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846

1m3= ok 1,5 mp te ceny u Ciebie to jakiś kosmos, ja pisałem o drewnie opałowym  ułożonym w stos dł wałka 1,2 m,w poprzednim roku trafily mi się wałki o średnicy 0,8-0,9 m, bez tura nie ma sensu sie pokazywać w lesie, papierowka opałowa to jest wyższa klasa ,ładne proste wałki do 0,5m średnicy u nas kosztuje to ok  170 zł netto m3,temperatura rośnie +2 i pada deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Agrest napisał:

Jeszcze -9 ale na rano nawet +1 ma być.

Nie wiem czy profilaktycznie szklanki bimbru co wieczór nie łykać, bo sezon grypowy przy odwilży się zacznie. 

Szklanka to może trochę zawirować w głowie szczególnie jak ma ponad 60%, ale setka jak najbardziej😂😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25811

Jak 4 razy mi mówisz to faktycznie lepiej nie przeginać z ilością.

Już tylko-7

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368
6.00 -12. prawie 8.00 -10 idzie wiosna trza rozsiewacz smarować
  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj