Polecane posty

Ansja    747

Niech młodzi zaczyna jeździć Fiatami 126p zamiast BMW i Audi ,tym sposobem może więcej zobaczą i nie będą się rozbijać furami co rodzice im dali ;) .

Dzis widziałam jak brzozy obsychaja i liście żółkną, susza :(

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Ansju nie chodzi o samochody. Wiadomo że są żniwa i kombajny jeżdżą bo chleb chyba większość je i jakoś to zboże trzeba zebrać. Tylko że niektórym się wydaję że jak jedzie duża maszyną to Mu wszystko można. Jak by heder odczepil to być może dziewczyna by żyła. Dużo i przypadku bo 3min i już by kombajnu na szosie nie było bo miał już z niej zjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kierowca samochodu bez rozumu nie widział nigdy kombajnu?

Spora część kierowców nigdy nie powinna dostać prawa jazdy bo nie mają mózgu, ale w tym przypadku nie chciałbym być na miejscu tego kombajnisty, pokryje wszystkie koszty z własnej kieszeni bo heder ma być na wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No . Ma gość przejebane . Ciekawe jaka szerokość hedera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@zetorki ponad 6m. dokladnie Ci nie powiem bo nie mierzylem. @Sean 3razy nie mam zamiaru pisać. Wina jest po 3ech str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widać że spory, na pewno większy niż 3m, ło matko jeszcze mu dosuną bo zginęła pasażerka. To jest niestety ale przestroga dla rolników, jest takie natężenie ruchu i to w każdym miejscu, że skończyły się czasy jazdy kombajnami z hederami, bo gospodarstwa może zabraknąć w razie kolizji w dodatku z drogim samochodem. Widzę co niektórzy wyprawiają, włączy koguta i panisko na drodze, ani nie zjedzie, ani nie przystanie by przepuścić samochody w których w większości jeżdżą tępe bezmózgie istoty.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    442
21 minut temu, Sean napisał:

Spora część kierowców nigdy nie powinna dostać prawa jazdy bo nie mają mózgu, ale w tym przypadku nie chciałbym być na miejscu tego kombajnisty, pokryje wszystkie koszty z własnej kieszeni bo heder ma być na wózku.

Dobrze heder ma być na wózku a co jeśli dany kombajn tego wózka nie posiada? Szukaj w 40 letnim Claasie wózka . Nawet nie ma zaczepu na wózek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Życie życiem , a przepisy przepisami . Myślisz że sędzia uzna to jako okoliczność łagodzącą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A powiedz kogo to interesuje, nie wolno i tyle, wystawi Ci ktoś się specjalnie drogim samochodem do remontu i mu zrobisz z własnej kieszeni, bo żadne ubezpieczenie tu nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    442
6 minut temu, zetorki12 napisał:

Życie życiem , a przepisy przepisami . Myślisz że sędzia uzna to jako okoliczność łagodzącą ?

Fakt zapomniałem o jednej istotnej rzeczy. Mianowicie o panujących przepisach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owszem jest to bardzo uciążliwe takie składanie i rozkładanie hedera, nieraz nie ma nawet gdzie się rozłożyć, ale nic nie poradzimy za duże ryzyko jazdy zwłaszcza po ruchliwych drogach i na większe odległości, to jest czas wakacji i urlopów i jeżdżą samochodami już od samego rana do późnego wieczora w tą i z powrotem jak ze sraczką.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do trzech tak, ale to szerokość całkowita, nie czasem szerokość kosy, a tam jeszcze z metr innych pierdół.    :P Do 3,5m można uzyskać też jakieś zezwolenia na przejazd taką maszyną.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
9 godzin temu, miwigos napisał:

Kierowca samochodu bez rozumu nie widział nigdy kombajnu?

Najwidoczniej nie  widział albo to jeden z tych co myślą że mają  pierwszeństwo i jadą  i nie zjadą  nawet  1cm na pobocze.  Ale  Kierowca kombajnu  też  widać nie zbyt ogarnięty  bo  droga prosta  szeroko  bez  rowów  2 kombajny by tam się wymineły  a żeby się zdeżyć  z samochodem  to  aż  dziw ale pewnie jeden jak i drugi  chciał pokazać kto  silniejszy.

Na takiej drodze  wystarczy  jechać  prawym kołem kombajnu  po poboczu  i z każdym  bez problemu  idzie  się wyminąć   najgorsze  są drzewa  przydrożne  wtedy  trzeba  kombinować . 

 

Temp 25*C   zapowiadają burze   zobaczymy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

 Toż z jednej wsi, pewno chcieli się przywitać jak to chłop z dziewczyną. Przerąbane jakby to z kimś z drugiego końca Polski,  ale z jednej miejscowości to teraz ciężko będzie jednym i drugim.

Gorąco i sucho ale wiaterek rześki, da się żyć.

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2219

Ze 2 km ode mnie jest odcinek drogi tak 7 km.,na starej polsko-niemieckiej granicy.Kiedyś mówili że celowo tyle zakrętow by samoloty jednym ciągiem transportów wojskowych nie unieszkodliwili. A teraz wieczorem motory z kilku kilotrów słychać...... .Gorąco,od godz. 3.30 już krótki rękawek,może coś jutro po południu popada,a jak nie.....,to nie:tw_anguished:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9009

To wychodzi na to ze jak ja mam w NH1540 heder 4m i kombajn nie jest przystosowany do ciągnięcia wózka to nie mogę na własne pole dojechać?

Z uszkodzeń widać że wolno nie jechała dziewczyna, ja mimo wszystko mam dodatkowe ubezpieczenie, sprawne oświetlenie i lampy ostrzegawcze, ale będę musiał poszukać wózka i dorobić zaczep, ale jeżdżą jeszcze po nocy kombajnami beż żadnego oświetlenia takich powinno się karać.

Słońce odr rana parzy LRA.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

Wieje jak by się ktoś miał powiesić, gałęzie pękają na drzewkach z jabłkami i brzoskwiniami:(

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I u mnie pizgawica,i gorąco .w lipcu spadło 86 mm a w sierpniu narazie 1mm.jakieś ploteczki słyszałem że farmery po 7 tys za ha qq płacić chcą.A ile w tym prawdy nie wie nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

To wychodzi na to ze jak ja mam w NH1540 heder 4m i kombajn nie jest przystosowany do ciągnięcia wózka to nie mogę na własne pole dojechać?

 

Możesz, kto powiedział że nie, tylko jeżeli kombajn nie ma haka to zaciągasz heder z wózkiem ciągnikiem, dużo ludzi widziałem tak robi.

No jest dzisiaj gorąco, weź i smołę gotuj.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Droga gmina,powiatowa,krajowa maszyny powinny być tak zabezpieczone do przejazdu aby nie łamać przepisów ruchu drogowego oraz nie stwarzać zagrożeń i utrudnień dla innych użytkowników.Czymby  się nie jechało nawet z pługiem to na końcu jakiś trójkąt ostrzegawczy zamieścić też należy,by być widocznym.Kombajn czy mały czy duży gdy jedzie z hederem z przodu to jednakowo można się nadziać na niego... Jednak też fakt brawura wielu kierowców aut to już kolejny problem.

35° dziś ,zapowiadają burze po południu,może jednak ich nie będzie,jeszcze dużo zbóż na polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Grzeje  niemiłosiernie   33*C  

 

A tu  kolejny    mądry ...

https://www.agrofoto.pl/articles/wypadki-rolnicze/rodzina-zastala-tragiczny-widok-prasa-rolujaca-zmielila-rolnika/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

O ja pitolę szok  o.O... To już większość ma obiad z głowy po czymś takim :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

Etam, nic tam nie ma strasznego, ja jadłem po agrobiznesie, a teraz leżę na hamaku a perła wlewa się do baku.:tw_beer:

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj